Skocz do zawartości


Zdjęcie

FBW 5x5 - redukcja

redukcja fbw 5x5

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

ocsiek
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

FBW 5x5 - redukcja

Witam wszystkich tutaj obecnych po raz pierwszy ! : ) 

 

od 7 roku zycia (teraz mam 19lat) w sumie uprawiam sport, z przerwami raz krótszymi raz dłuższymi ale uprawiam. Poczatki to aikido, pozniej mma, boks, crossfit. Obecnie od tego typu sportow mam juz przerwe z 1,5roku (tak plus minus ). Na siłownie zaczałem chodzic na poczatku sierpnia w grudniu przerwałem (brak czasu oraz motywacji). Od jakiegoś tygodnia wrocilem do treingow na silowni. Czyli podstawe mięsniową mam, moje BMI to 26.6 czyli lekka nadwaga, tkanka tluszczowa 21,27% no to lekuto za duzo.
Moj wzrost to : 168cm
Waga: 75kg
Obwód raczej 90cm

Wiadomo, że w moim przypadku powinienem lekko przymknąć oko na ta nadwage w BMI z powodu tego ze cwiczylem od malego. Tak samo powinienem pamiętać ze to jest liczone za pomoca internetowych aplikacji.

 

Teraz to co mnie najbardziej nurtuje:
Czytająć na tej stronie doszedłem do wniosku, że powinienem zaczac FBW 5x5 + aeroby + dieta by nie zaniedbać mieśni oraz by schudnąć. Czyli 5 seri po 5 powtorzen jako FBW i zwiekszać ciężar podobno nie wiecej niz 2,5% do 3% tygodniowo.
Moje pytanie brzmi czy taki układ jest dobry pod redukcje ?
Załóżmy ze np na klate obecnie biore pewnie po 10kg na strone maks bo dluga przerwa to zaczalbym od 5kg ( zwiekszac mam nie wiecej niz 2,5 do 3% tygodniowo ), przychodzi drugi tydzien - na silowni nie mamy dużego wachlarza jesli chodzi o ciężar -  a z 10kg obciazenia na sztange(nie wliczając to gryfu) 2,5% to wychodzi 0,25kg i co w takim przypadku jesli minimalny ciezar bedzie np 2,5 ?


Użytkownik ocsiek edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: FBW 5x5 - redukcja

Witam na forum :)

 

Plan, który chcesz zastosować jest na siłę.

 

Myślę, że dla swojego celu możesz śmiało zostać przy FBW ale klasycznym z większa ilością powtórzeń. 

 

Pozdrawiam. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: redukcja, fbw, 5x5

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024