Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie odrzywki na masę ?

dieta Trening Odrzywki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

Hugo1402
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jakie odrzywki na masę ?
Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie będą dobre odrzywki zeby nabrac masy. Mam 27l 176cm i wazę 73kg, ćwicze od 5miesięcy od 3 do 5 dni w tygodniu tak jak praca mi na to pozwoli , jestem juz po 2 cyklu kreatynowym z aminokwasami. Znajomy ktory trenuje polecił mi : Garnier-Mutant Mass ; Hmbolon NX i przed treningowke-Redweiler. Czy to dobry zestaw na rozbudowanie masy mięśniowej?

Użytkownik Hugo1402 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Piotras18
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Pomógł: 1
11
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:167
  • Przysiad [kg]:160
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Martwy ciąg [kg]:200

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie odrzywki na masę ?
Najlepiej na rozbudowę masy mięśniowej nada się odpowiednio zbilansowana dieta z dodatnim bilansem kalorycznym. Bez diety to żadne odżywki nic nie dadzą a gainerem w takim wypadku tylko się zalejesz. Jeśli już musisz coś brać to białko o ile nie jestes w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości z diety.
Przed treningówka ma za zadanie pobudzić nas aby miec więcej witalności podczas treningu, chociaż ja osobiście nie używam przedtreningówek bo już po pierwszej serii ciężkich ćwiczeń wielostawowych zawsze odpowiednio hormony się pobudzają.
Reasemując, gainera bym wyrzucił, szkoda pieniędzy, o wiele lepiej wyjdziesz na diecie a co do przedtrenigowki to wedle uznania.
  • 0

Hugo1402
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie odrzywki na masę ?
A jak ułożyć sobie diete? Mozna jesc wszystko i pilnowac tylko kalori ?Na necie trochę czytałem na ten temat i średnio dostarczam 2tys kalori z kalkuratora kalorycznego wyszlo mi minimum 3tys kalori muszę dostarczyć.
  • 0

Piotras18
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Pomógł: 1
11
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:167
  • Przysiad [kg]:160
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Martwy ciąg [kg]:200

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie odrzywki na masę ?
Musisz wyliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne i odpowiednio dobrać proporcje białka, węgli i tłuszczów. Ewentualnie możesz zwiekszyć ilośc tłuszczów kosztem węgli i odwrotnie zależnie od tego na czym lepiej się czujesz.
Nie należy jeść produktów mocno przetworzonych, słodyczy i napojów słodzonych oraz energetycznych bo więcej w nich złego niż dobrego.
Raz na jakiś czas możesz sobie wprowadzić cheat meal czyli tak zwany posiłek oszukany. I wtedy możesz zjeść jakiegoś burgera, pizzę czy co tam chcesz. Może to byc raz w tygodniu, raz na dwa tygodnie itp. Ale aby to odpowiednio dobrać musisz poznać swój organizm i jego reakcje na częstość cheat mealu.
  • 1

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie odrzywki na masę ?

Przedtreningówka Redweiler, czy jakakolwiek inna przedtreningówka, to nie jest zabawka dla początkujących ćwiczących.

Z kolei HMBolon, to prawie niedziałające HMB.

 

Na przyrost mięśni jest dieta z lekkododatnim bilansem kalorycznym, np. potrzebujesz 2200 kcal, a dostarczasz 2500 kcal, etc.

 

Gainery zawsze stosowałem tylko w dni treningu siłowego i to tylko PO treningu siłowym, po powrocie z siłowni do domu (następnie w jakiś czas po wypiciu gainera normalny posiłek potreningowy).
Należy pamiętać, że suplementacja, to jest tylko ok. 5 - 10% końcowego efektu dlatego też najpierw należy zadbać o dietę.

Poza tym czytaj to:

 

http://forum-kultury...y/#entry1423329

 

Natomiast kreatyna może być pomocna, ale tylko w sytuacji, w której masz dobrą dietę dobry trening i dobrą regenerację - od tych 3 elementów zależy jak dobre efekty będziesz miał po kreatynie.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Hugo1402
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie odrzywki na masę ?
A jak najlepiej obliczyć ile mój organizm potrzebuje kalori? Może polecacie jakaś fajna stronie instruktazowa żeby ułożyć sobie dietę?
  • 0

Margaretka1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie odrzywki na masę ?

tu masz wzór 

Wzór na obliczanie zapotrzebowania kalorycznego:
CPM = 1+2+3+4
1 = BMR
2 = TEF, czyli 0,1 x BMR
3 = aktywność życiowa w zależności od poziomu BMR x 0,1-0,5
4. = aktywność treningowa 200-400 kcal 

BMR PANIE:
665 + (9,65 x kg*) + (1,85 x cm) - (4,7 x lata)
kg* - waga ciała odtłuszczona (oszacujcie ile procent tkanki tłuszczowej macie i podstawcie wartość już bez tłuszczyku)

BMR PANOWIE
66,5 + (13,75 x kg*) + (5 x cm) - (6.8 x lata)
kg* - tak jak u Pań!


  • 0

Hugo1402
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie odrzywki na masę ?
Dzięki za info, biorę się za obliczanie i będę działał :-)
  • 0

Piotras18
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Pomógł: 1
11
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:167
  • Przysiad [kg]:160
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Martwy ciąg [kg]:200

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie odrzywki na masę ?
"kg* - waga ciała odtłuszczona (oszacujcie ile procent tkanki tłuszczowej macie i podstawcie wartość już bez tłuszczyku)"
To mi się cos nie podoba, jeśli idąc tym tokiem postępowania to licząc samą masę mięśniową musiałbym spożywać dużo mniej kalorii, co za tym idzie, że zamiast budować masę to bym redukował.
Czekam na wypowiedź kogoś zaawansowanego w tematyce treningu i diety.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dieta, Trening, Odrzywki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024