Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening na mase


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Numenor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:?
  • Wzrost [cm]:186
  • Biceps [cm] :43,5
  • Klatka piersiowa [cm]:120
  • Pas [cm]:83
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:160
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Martwy ciąg [kg]:190
  • Waga [kg]:96

Napisano Ponad rok temu

Trening na mase
Witam, konczy mi sie trening FBW na mase ktory dal mi bardzo wiele, jednak od jakichs 2 tygodni nie widze juz przyrostow zadnych nawet milimetra np. w bicu. Chce przejsc na nowy trening tez na mase. Mam dietke i udalo mi sie zrobic juz 7kg. Mam 16lat 182cm i 74kg wagi. Myslalem o tym treningu
http://www.fabrykasily.pl/treningi/3_dniowy_trening_na_mase_dla_poczatkujacych.html. Do dyspozycji nie mam jedynie drazka ale zastapilbym to innymi cwiczeniami. Mam dp dyspozycji sztangielki 8kg, lawke prosta, sztange 32kg i sztange 60kg. Fuck ze nie moge manipulowac z obciazeniem:/ Myslicie ze sie bedzie dalo? I pytanie o cwiczenia, czy nie jest ich w tym treningu za duzo? np na barki az 3? Czekam na odpowiedzi profesjonalistow:)
  • 0

M_arcin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
8
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siatkówka zawsze na 1. miejscu
  • Staż [miesiące]:Z żelastwem od 2006 r.
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na mase
Twój link nie działa, ale wydaje mi się, że chodzi Ci o TEN TRENING. Trening dobry, jak większość podwieszonych :). coprawda ja nie lubię się ściskać w 3 dniach, ale to zależy od organizmu. "Aż 3 ćwiczenia na barki"? robiłeś do tej pory 2? przecież barki składają się z 3 aktonów (par) mięśni, a na każdy akton trzeba robić przynajmniej 1 ćwiczenie. 3 to chyba minimum w takim wypadku, no chyba, że tylne aktony robisz z plecami, a przednie dorzucasz do klaty, ale to już trzeba dobrze przemyśleć i rozplanować. osobiście lubię dojechać bary 4 ćwiczeniami. Zawsze można zmniejszyć ilość serii w ćwiczeniu, a zwiększyć ilość samych ćwiczeń. Ja jestem zwolennikiem różnorodności. Co do obciążenia, to zainwestuj w sztangę, sztangielki i talerze. Ciężko jest dostosować ciężar do mięśnia i ćwiczenia, jak się ma tylko 3 wagi i to w dodatku tak rozstrzelone. połaź po allegro, na pewno uda Ci się coś taniego znaleźć. może akurat [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] nie jest najtańszy, ale jest tam tak na prawdę wszystko co potrzebne
  • 0
Atlas ćwiczeń

Numenor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:?
  • Wzrost [cm]:186
  • Biceps [cm] :43,5
  • Klatka piersiowa [cm]:120
  • Pas [cm]:83
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:160
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Martwy ciąg [kg]:190
  • Waga [kg]:96

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na mase
Aha czyli cwiczenia sa ok troche pogmatwane mam z tym obciazeniem bo tylko te hantla 5kg, hantle 8kg, sztanga 35 i 60-siątka. Moge tylko dodac ze w wiekszosci cwiczen umiem tak nimi rozporzadzic, ze zrobie te powiedzmy 12 powtorzen (bo jestem poczatkujacy:D). A obciazenie mam zamiar sobie sprawic tylko jeszcze nie teraz. A jak obciazenie bedzie to od razu zwieksze czyli progresja. Bedzie jakos. Do tej pory cwczylem FBW na mase i przyrosty niezle zaliczylem.
  • 0

M_arcin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
8
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siatkówka zawsze na 1. miejscu
  • Staż [miesiące]:Z żelastwem od 2006 r.
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na mase
grunt, że są przyrosty. co do obciążenia, to nie chodziło mi o zwiększenie ciężaru, ale o optymalny dobór, nie tylko do tych 12, ale np 6, czy 15 powtórzeń. do tego dochodzą też takie ćwiczenia, gdzie nie da się zastosować dużych ciężarów ze względu na stawy, a są dosyć istotne i ja, mimo że korbuje od prawie 4 lat, robię z obciążeniem 2.5, 4kg. WG mnie obciążenia typu 0.5, 1 i 2.5 kg to najważniejsze talerze ( wiem, bo brakuje mi 2.5, a 1 nie wchodza mi na sztange 28mm, bo sztangielki sa 26 :) )
  • 0
Atlas ćwiczeń

Numenor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:?
  • Wzrost [cm]:186
  • Biceps [cm] :43,5
  • Klatka piersiowa [cm]:120
  • Pas [cm]:83
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:160
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Martwy ciąg [kg]:190
  • Waga [kg]:96

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na mase
Tzn np sztanga 60 kg to zrobie max 3x8, jak bede robi; 3x12 to juz wiekszy ciezar bo do tego czasy juz bede posiadal:) uginanie przedramion ze sztanga 35kg tez na pocztek zrobie z 3x6 bo wiecej nie pojdzie.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024