Skocz do zawartości


Zdjęcie

Powrót po kontuzji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

Seba89
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:36
  • Wzrost [cm]:173
  • Biceps [cm] :37
  • Wyciskanie [kg]:120
  • Waga [kg]:78

Napisano Ponad rok temu

Powrót po kontuzji
Witam Wszystkich
Jestem tu nowy i chciałbym prosic o porade .Cwicze od 3 lat tydzień temu miałeem wypadek na hali
okazało sie ze mam załamane 3 palce Sródstopia mam gigps prze 5 tygodni nie bede ćwiczył .
Trening planuje zacząc pod koniec kwietna czyli do lata nie zostanie mi za duzo czasu
Co proponujecie zrobic na moim miejscu? Moze miał ktos taka sytuacje ćwicze na sucho nie wiem czy zejdze ze mnie ...]
Nie wiem czy wziażc cos ? prosze o porade.
cos o mnie 173 cm wzrostu 78 kg 37 biceps ćwicze w domu ( Siłka w miare )
  • 0

M_arcin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
8
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siatkówka zawsze na 1. miejscu
  • Staż [miesiące]:Z żelastwem od 2006 r.
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót po kontuzji
Śródstopie, o ile dobrze mi się wydaje, to noga :). nie powinna przeszkadzać w wyciskaniu, ściąganiu drążka do pleców, czy bickowaniu na modlitewniku. Zrób sobie katalog ćwiczeń, w których Ci ten gips nie przeszkadza i zwiększ ilość serii w jednym ćwiczeniu. Trening będzie mało różnorodny, ale jednak będzie. Z nóg niestety Ci ujdzie, nic na to nie poradzisz, ale odbudować jest łatwiej, niż zrobić od 0, więc nie przejmuj się :). Ja bym tak zrobił.
Jak coś weźmiesz, to stracisz tylko kasiorke, bo bez treningu nic Ci nie pomoże. Jeżeli martwisz się o dobry wygląd, to przy samodyscyplinie w 2 miechy będziesz wyglądał, jak trzeba. no i jeszcze pozostaje kwestia diety, jak zrobić, żeby mało uszło i się nie otłuszczyć, jeżeli jednak odpuścisz jakiekolwiek treningi. Ale ja się na tym nie znam.
  • 1
Atlas ćwiczeń

Mafi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
34
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót po kontuzji
Daj sobie spokój na jakiś czas, aby ci się dobrze zaczęło ćwiczyć po tej kontuzji...
Nic na siłę.
Ja miałem załamany nadgarstek, ćwiczyłem, jeszcze gorsze sobie problemy z nim zrobiłem niż miałem, do tej pory boli mnie jak dźwigam ciężary, ale jakoś sobie daję radę :)
A jeżeli chodzi o dom, to rób sobie pompki, drążek, czasem hantle itp. Tylko pamiętaj, żeby nie przedobrzyć...
  • 0

M_arcin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
8
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siatkówka zawsze na 1. miejscu
  • Staż [miesiące]:Z żelastwem od 2006 r.
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót po kontuzji

Ja miałem załamany nadgarstek, ćwiczyłem, jeszcze gorsze sobie problemy z nim zrobiłem niż miałem, do tej pory boli mnie jak dźwigam ciężary


no tak, ale nadgarstek to ręka, tutaj odpadają prawie wszystkie ćwiczenia, z wyjątkiem kilku na nogi i łydki. Kolega ma złamane kości śródstopia, co oznacza, że górę może utrzymać bez negatywnego wpływu na zrost, o ile to przemyśli i nie będzie np. robił bicka sztangą stojąc :). Ludzie na wózkach też ćwiczą :)
  • 1
Atlas ćwiczeń

Seba89
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:36
  • Wzrost [cm]:173
  • Biceps [cm] :37
  • Wyciskanie [kg]:120
  • Waga [kg]:78

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót po kontuzji
NO włąsnie mam chyba ten plus ze tak powiem ze mam nie sprawna stope a nie nadgarstek z nadgarskiem było by gorzej.
chyba bede musiał narzazie tylko hantlami ćwiczyc a w maju zaczne na ostro moze do wakacji sie wyrobie :)
a jak myslicie czy w moim przypadku czyli gdy ćwicze na " Sucho " duzo zejdzie ze mnie po miesiącu ?
  • 0

Mafi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
34
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót po kontuzji

a jak myslicie czy w moim przypadku czyli gdy ćwicze na " Sucho " duzo zejdzie ze mnie po miesiącu ?

Wręcz przeciwnie...
Gdybyś brał kreatynę i nie przestrzegał byś diety to byłyby spadki, nie aż tak widoczne, bo siły nabranej trochę by ci zostało oraz troszeczkę masy załapanej również, gdybyś stosował dietę po zakończeniu cyklu, to nic spadków by nie było wraz z intensywnym treningiem rzecz jasna.
Jeżeli ćwiczysz na sucho, to jedz, do tego ćwicz systematycznie, a będzie dobrze :)
  • 0

Seba89
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:36
  • Wzrost [cm]:173
  • Biceps [cm] :37
  • Wyciskanie [kg]:120
  • Waga [kg]:78

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót po kontuzji
aha czyli uważasz ze mie bedzie za wielkiego sapdku ?
siła napewno spadnie zobaczymy jak zaczne ćwiczyć to sie sprawdze na wyciskaniu oczywiście nie odrazu 2 tygodnie temu 120 kg dałem rade
zobaczymy po tej pięcio tyg. przerwie jak bedzie ,
Ale kiedys słyszałem ze dobra jest taka przerwa od treningu nawet wskazana ...?
  • 0

Mafi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
34
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót po kontuzji
Jeżeli chcesz uzyskać przyrost masy mięśniowej przy jednoczesnym wzroście siły to ogranicz treningi do co najwyżej 2 razy w tygodniu na jedną partię mięśni.
Najlepiej ćwiczyć 3 razy w tygodniu.
Poniedziałek, Środa, Piątek.
  • 0

Seba89
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:36
  • Wzrost [cm]:173
  • Biceps [cm] :37
  • Wyciskanie [kg]:120
  • Waga [kg]:78

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót po kontuzji
Własnie tak ćwicze 3 razy w tyg. Kiedyś cwiczyłem codzienie ale to była głupota chociaż rzeżba robiła wrażenie .
teraz idzie i masa i siła tylko ciekawi mnie czy po tej przerwie zejdzie mi siła ? pewnie tak ale mam nadzieje ze nie tak dramatycznie
  • 0

GośćGuest_radq?_*

Guest_radq?_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót po kontuzji
siłą powinna wrócić gdzies tak po tygodniu(jak nie bierzesz nic)

Seba89
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:36
  • Wzrost [cm]:173
  • Biceps [cm] :37
  • Wyciskanie [kg]:120
  • Waga [kg]:78

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót po kontuzji
Nie nic nie biore . Staram sie trzymać w miare diete i systematyczny trening .
byłbym zadowolony jakby nie zeszło ze mnie zbyt wiele po tej przerwie ale to sie okaże .
  • 0

Mafi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
34
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót po kontuzji
Jeżeli będziesz ćwiczył regularnie to nic z ciebie nie zejdzie :)
Jeżeli masz dietę i trening, to nie ma co się martwić.
  • 0

Bojka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
57
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania nie ograniczaja sie tylko do silowni itd.choc w wiekszej czesci mojego zycia codziennego sport roznego rodzaju ma dla mnie bardzo duze znaczenie. Jesli mam sie ograniczyc to glownie silownia i sztuki walki.
  • Wzrost [cm]:176
  • Wyciskanie [kg]:150
  • Martwy ciąg [kg]:200
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót po kontuzji
Srodstopie to troche kiepska sprawa ale jak najbardziej nie przeszkodzi Ci to w treningach gurnych partii, jest bardzo wiele cwiczen ktore mozesz sobie dopasowac tak aby bez przeszkod trenowac, ja chodzilem raz przez ok.miesiac z szyna na silke i wyszlo dobrze :)
  • 0
Trenuj ostro albo Wcale!!!



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024