Skocz do zawartości


Zdjęcie

trening dla grapplerow


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

Mareno
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

trening dla grapplerow
Witam.

Znacie jakis dobry plan treningowy dla grapplerow? Ogolnie powiem.. dla judokow, zapasnikow, bjj itp.
Kiedys na silce robilem masowo-silowke ale teraz wzialem zapasy na bardziej powaznie i chcialem zmienic ten plan.

Ma ktos pomysly jakies ciekawe?
  • 0

Bojka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
57
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania nie ograniczaja sie tylko do silowni itd.choc w wiekszej czesci mojego zycia codziennego sport roznego rodzaju ma dla mnie bardzo duze znaczenie. Jesli mam sie ograniczyc to glownie silownia i sztuki walki.
  • Wzrost [cm]:176
  • Wyciskanie [kg]:150
  • Martwy ciąg [kg]:200
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: trening dla grapplerow
Hmm ja bym powiedzial tak: musisz robic sobie silowke i wytrzymalosciowke, najlepiej podstawowe cwiczenia, przysiad, ciag, do zapasow jeszcze oczywiscie lapy i brzuch.. Jesli startujesz to nie polecam typowego treningu, jesli juz bedziesz cwiczyl to duzo sie rozciagaj, nie mozesz miec przykurczy, bo takich chlopaczkow typowo z silki w parterze najlepiej sie lamie.. No i jesli chodzi o kategorie wagowe to nie mozesz sobie pozwolic na masowke no chyba ze chcesz wskoczyc na wyzsza wage, najlepiej moim zdaniem jest patrzec na to jaka ma sie srednia wage wyjsciowa, policzyc sobie do ktorej kategori ma sie mniej kg i ocenic siebie, wiadomo ze jesli zbija sie po 5kg do wagi to jest sie troche oslabionym..
  • 1
Trenuj ostro albo Wcale!!!

Mareno
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: trening dla grapplerow
tzn ja mam wage niska 58kg (kat. 58kg) i jej sie ciagle trzymam. niekiedy sie przysusze do 54kg (kat. 54kg) ale rzadko, a moja najwyzsza waga to 60kg, malo kiedy wiecej (mam problem z nabieraniem masy).

czyli mam ulozyc plan silowo-wytrzymalosciowo.. a podasz jakies wskazowki jak go ulozyc? :)
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: trening dla grapplerow
trening obwodowy lub trening FBW (zakres 20 powtórzeń)
Raz w tygodniu możesz też zrobić trening na siłę statyczną czyli same ciężkie ćwiczenia (MC,przysiady,wyciskania,uginania itp) w zakresie 3-5 powtórzeń.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024