Skocz do zawartości


Zdjęcie

suplementacja pod sztuki walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1432 odpowiedzi w tym temacie

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki

Co masz na myśli, jakie są różnice w działaniu?


Kreatyna to kreatyna.

Stack to kreatyny + różnego rodzaju pobudzacze, transportery i inne dodatki.

Tak więc działanie stacku kreatynowego jest takie samo jak kreatyny + w zależności od dodatków - pobudzające, przyśpieszające wchłanianie kreatyny, ewentualnie regeneracyjne itp.


PZDR
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
No tyle to ja wiem, ale S.O.S. pisał, że to zupełnie inne zabawki i nie ma co porównywać. Dlatego pytam o co mu chodzi...

"tylko mono do stakow przypadkiem nie przyrownuj bo to calkem inne zabawki"
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
No bo to są inne zabawki właśnie z tych powodów które wymieniłem powyżej :wink:

Trudno bowiem porównywać czystą formę kreatyny, ze stackiem.

Inaczej mówiąc - stack ma te same zalety co czysta forma kreatyny i dodatkowo wiele innych.

To tak jakby porównywać samochód osobowy z ciężarówką.

Jeśli potrzebujesz auto by jeździć do roboty to osobówka Ci wystarczy.

Jeśli dodatkowo chcesz transportować jakieś większe gabarytowo duperele to wybierzesz ciężarówkę :wink:


PZDR
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki


tylko mono do stakow przypadkiem nie przyrownuj bo to calkem inne zabawki ;)


Co masz na myśli, jakie są różnice w działaniu?


mono to mono
stack to, zwykle rozne formy kreatyny w teori lepsze od mono+arginina+cytrulina+inne aminokwasy+beta alanina+kofeina i wiele inych

takze mono to pojedynczy suplement, a stack kilka supli(skladnikow) w jednym ktore dzialaja syngretycznie :)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Krvavy, XS to stac przedtreningowy to drugie o czym piszesz to NO xtreme, tez supel przedtreningowy tzw. papujacy z bardzo mala ilosci kreatyny, mysle, ze zamiarem producenta bylo zeby te staki stosowac zamienni niz razem :)
Tak wiec noko i xs nie ma co porownywac bo moim zdaniem maja rozne przeznaczenia :P

ps. mi noko smakowal :) dziwie sie ze na smak xs nie narzekasz :)
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
S.O.S. no tyle to wiedziałem, myślałem, że z jakimiś specjalnymi rewelacjami wyskoczysz ;]

btw działanie synergiczne, albo synergetyczne, albo synergistyczne chyba ;]
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Jaka kreatyna powoduje pompowanie wodą? monohydrat, tak? W ogóle czy ktoś juz stosował chelaty? Na allegro znalazłem takie oto cudo
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
i zastanawiam się nad kupnem, bo jakąs kreatynę muszę kupić. Ewentualnie, jeśli macie coś innego, godnego polecenia to mówcie :)
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Stosowałem w życiu już kilka form kreatyny.

Z każdej byłem zadowolony.

Mimo, że mam tendencję do zalewania u siebie nie zauważyłem zwiększonej retencji wody nawet po monohydracie.

Co do chelatów - nie stosowałem, ale sądzę, że może to być coś fajnego. Jednak cena jak na kreatynę spora (zakładając stosowanie 10g w dt, 5 w nt, niższych dawek mimo "etykietek" nie uznaję). Więc ja bym pewnie inwestował w mono/jabłko.

PZDR
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Dubelek.
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
wlasnie jak to jest z kreatyna, robiac sporo treningu ogolnorozwojowego i bardziej wytrzymalosciowo-silowego, niz wybitnie silowego plus do tego bidżejdżej kreatyna jest wskazana? czy lepiej sobie odpuscic.

i druga wlasnie rzecz, czy naprzyklad oprocz tego ze czasem pojawiaja sie filmiki jak zawodnicy mma trenuja, sa tez jakies plany jakie suplementy stosuja, byloby to bardzo interesujace

Slava
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki

wlasnie jak to jest z kreatyna, robiac sporo treningu ogolnorozwojowego i bardziej wytrzymalosciowo-silowego, niz wybitnie silowego plus do tego bidżejdżej kreatyna jest wskazana? czy lepiej sobie odpuscic.

i druga wlasnie rzecz, czy naprzyklad oprocz tego ze czasem pojawiaja sie filmiki jak zawodnicy mma trenuja, sa tez jakies plany jakie suplementy stosuja, byloby to bardzo interesujace

Slava


Tak, kreatyna przydaje się za równo przy treningi siłowym jak i wytrzymałościowym. Kreatynę można z powodzeniem stosować nawet jeśli nie dotyka się sztangi w codziennych treningach.


Dokładnych planów suplementacyjnych nie widziałem. Nie mniej w paru różnych film(ik)ach można dostrzec stosowanie odżywek białkowych, krety, bcca itp. Nazwisk i konkretnych supli nie pamiętam, ale z ciekawości - choćby Liddell ma własną linię supli [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] .
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
wlasnie cos jakies badania czytalem, ze przy wytrzymalosciowym lub wydolnosciowym kreatyne moge sobie wsadzic...jutro poszukam i dokadnie napisze
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Hehe, co za dół, ktoś powiniene wreszcie zrobić porządek i zapodać jakieś rzetelne, poparte badaniami opracowanie nt różnych supli, bo im więcej czytam tym mniej wiem obecnie. Każdy producent mówi, że jego suple są najlepsze, ma najlepsze badania i dowody, których nikt nie widział ;]
Efekt jest taki, że jak nie doradzi ktoś kto nie testował to gówno wiadomo :)

Ja sam testuję różne suple na sobie osobiście, ale kurwa, przecież nie zdążę tego wszystkiego przejeść xD
Póki co kończę zabawę ze stackiem Biogenix Cell Pump- ogólnie oceniam pozytywnie, trochę przytyłem i zauważalnie zwiększyła się moja siła, natomiast wady Biogenixa to bez wątpienia postać proszku (wkurza mnie to, wolę kapsle), ohydny smak i to, że niektórych (w tym mnie) przeczyszcza- w związku z czym nie można go brać na czczo, a ok 30 minut po posiłku (mi to pomogło).
Następną moją ofiarą padł zwykły mikronizowany monohydrat Olimpu Mega Caps- zobaczymy co się zmieni i jak będzie działać, o ile w ogóle będzie ;]
Następne w kolejce Creatine Magna Power, Creapure Citrate (czy jak to się zwało :P ), jakiś NO booster i kozieradka. Obecnie testuję sobie jeszcze Macę :P

Btw- najlepiej to chyba w ogóle kupić Olimp Massacrę, która ma chyba wszystko co wymyślił człowiek w dziedzinie kreatyny, ale kto ma tyle forsy..? :roll: :roll:
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
kurde mi te badania wypadly z glowy...pewnie dlatego sie sie zakochalem :)
magna power, drogie i nieekonomiczne mozna cos lepszego wykombinowac, citrate to juz prehistora szkoda sosiny :D
Massacra nie jest wcale taka super:D
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki

Btw- najlepiej to chyba w ogóle kupić Olimp Massacrę, która ma chyba wszystko co wymyślił człowiek w dziedzinie kreatyny, ale kto ma tyle forsy..? :roll: :roll:


duzo tego jesz. Massacre ostatnio kumpel kupil po 99 pln (promocyjnie). pucha wystarczy na cykl zwlaszcza ze wazysz z 70 kg z tego co pamietam

kurde mi te badania wypadly z glowy...pewnie dlatego sie sie zakochalem :)


zainteresowanych odsylam do tematu z knajpy o zdradzie :)
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki

magna power, drogie i nieekonomiczne mozna cos lepszego wykombinowac, citrate to juz prehistora szkoda sosiny :D


Magna Power- fakt drogie, ale przecież oczekujemy określonego działania, za które jesteśmy w stanie zapłacić, prawda? :P
Pytanie tylko, czy się nie zawiedziemy ;]
Citrate z Olimpu kosztuje dokładnie tyle samo co magna power, biorąc pod uwagę zalecane dzienne dawki... tzn jedna pucha starcza na ok 20 dni, a na cykl potrzebujesz dwie puchy- tak samo jak z magna power dwa opakowania na cykl 40 dni.

Massacra nie jest wcale taka super:D


hmmm serio? To co jest kurde super ja się pytam :P

Itosu---> z tego co ja liczyłem, to pucha starcza Ci na bardzo króciutko- jakieś 2 tygi. Jedna pucha to 1375g, dziennie wcinasz 1-2 porcje po 55g. Wniosek- to jest dopiero nieekonomiczne. Massacra zawiera też w swoim składzie magna power, jabłczan i inne formy, nie zawiera monohydratu i cytrynianu.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
moj kumpel bral 40 g tylko przed treningiem i pompa byla. ale fakt massacra nie ma az tak dobrej opinii na jaka wskazywalaby cena.

Isao walnij sobie dobre mono ewentualnie jablczan ;)
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki

Btw- najlepiej to chyba w ogóle kupić Olimp Massacrę, która ma chyba wszystko co wymyślił człowiek w dziedzinie kreatyny, ale kto ma tyle forsy..? :roll: :roll:

Dobrego slowa nie slyszalem jesli bierzemy pod uwage cene i efekty na temat massacre.

Jesli uawzasz ze mono i jablczany to juz nie to to lap za stacka. Z polskich masz odstajacy nieco od reszty, ale wlasnie rodzimy nitrobolon 2, z zagranicznych legendarne juz Xpandy, nieco nowszego power horse'a albo storma universala chyba. Drozsze ale jakos zupelnie inna.
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Massacra jako stack złym suplementem nie jest, za to bardzo nieekonomicznym.

Obecnie na rynku są dziesiątki stack'ów do wyboru. Można przebierać do woli. Nie tylko w tych "made in USA", ale w produkcji rodzimej można znaleźć fajne produkty.

Chociaż ja wychodzę z założenia - kreta to kreta. Reszta to dodatki które niezbędne nie są.

PZDR
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
mała rewelacja- "kreatynę można/opłaca się brać dopiero po ok 8 miesiącach ćwiczeń, nie wcześniej"- co Wy na to 8O
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024