Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podstawy Sztuk Walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

cris1418048751
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Podstawy Sztuk Walki
Nudziło mi sie więc opisałem wszystko co i jak... Może jutro jak znajde jeszcze chwilę dopisze o obronie przed białą bronia i przed dwoma napastnikami.

Przygotowanie do treningu
Pamiętaj, aby uniknąć kontuzji w trakcie treningu przeprowadź rozgrzewkę całego ciała. trening najczściej rozpoczynamy lekkim biegiem, następnie postaraj się ruszyć każdy mięsień i każdy staw.
Rozgrzewkę przeprowadzamy według zasad, która określa działanie od głowy do nóg lub odwrotnie. Po tak przeprowadzonej rozgrzewce przystepujemy do treningu technicznego. Wszystko to jest po to by osiagnąć biegłość w obronie w naturalnym tempie bez żadnych poprawek. W trakcie ćwiczeń nie możesz partnera uderzać, gdyż może to grozić poważna kontuzją. Założenie dźwigni na staw musi odbywać się przy pełnej kontroli rchu i siły, by staw nie został wyłamany.
Trening walki musi odbywać się w róznych warunkach pogodowych, nawet w śniegu i deszczu.
Obrona przed uderzeniem
Techniczne aspekty obrony
W trakcie obrony ciosy, które zadajemy wymierzamy w tzw. punkty czułe. Musisz je bezbłednie odnajdywać na ciele przeciwnika. Niektóre punkty są tak czule, że działają destrukcyjnie na ciało napastnika. Pamietaj przed atakiem, jaki za chwilę nastąpi postaraj się przybrać pozycję, która jak najbardziej uchroni twoje ciało.
Ciało w czasie walki nie powinno być stale napięte, gdyż usztywnia to twoje działania. Stajesz sie wolniejszy, szybciej tracisz siły.
Obrona przed kopnięciem
W trakcie prowadzonej walki, oprócz umiejętnosci technicznych, poważną rolę odgrywają takie czynniki jak wytrzymałość, siła, szybkość. Jeżeli któregoś z tych czynników zabraknie, bedziesz zgubiony.
Pamietaj, uderzenie zadajesz na wydechu. Tłocznia brzuszna w trakcie uderzenia, musi być silnie napięta. Działania te wpływają na siłę uderzenia.
W dawnych klasztorach buddyjskich przedstawiono w formie rzeźby postać człowieka lub smoka w trakcie wdechu lub wydechu. Wszystko po to, by nie dać złym siłą możliwosci ataku. W trakcie zadawania uderzenia ręką lub nogą nie wolno przeprostowywać kończyn w stawie. Grozi to poważnymi kontuzjami.
Zadając uderzenie z kolana, musisz nogę mocno w tym stawie zgiąć. Staw w pełni stabilizuje rzepkę kolanową. Uwaga przepka po pęknięciu nie srasta się.
Uderzając łokciem, ręka musi być mocno zgieta w łokciu, aby staw był w pełni zacisnięty. W trakcie uderzenia angażujemy całą masę ciała.
Uderzając pięścią, zasiśnij palce w dłoni, tak by w ręce nie było powietrza. W chwili uderzenia pięść silnie zacisnięta. Po uderzeniu napiecie mięśni ręki opada.
Walka w parterze
Napastnik atakuje nas w parterze. Staraj się zawsze leżeć twarzą w kierunku atakujacego. Kryj swoje ciało rękoma i nogami. Uważaj, aby napastnik nie odciął ci dopływu powietrza, którym oddychasz. Przeciwko uderzeniom stosuj bloki. Szczególnie kryj głowę, aby uderzenia napastnika do nej nie dochodziły. Nie trać kontroli nad walką. Zwróć szczególną uwagę na swoje gardło, kroczę, które jest jednym z najczęstszych kierunków ataku przeciwnika.
Napastik może zaatakować nasze gałki oczne. Nacisk na gałki oczne jest niezwykle bolesny.
Walcząc w parterze musisz nauczyć się dźwigni, duszeń, które będziesz stosował w takich sytuacjach. Walka treningowa w parterze pozwoli wyszkolić w tobie tę umiejętność.
  • 0
Nie polecam szpitala :/



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024