Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sporty walki i sporty siłowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_biceps
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Sporty walki i sporty siłowe
Są to moje 2 ulubione typy sportów. Uważam że każdy wojownik powinien również chociaż trochę ćwiczyć na siłowni (oczywiście bez przesady jaką jest np. nie bieganie ze względu na ryzyku utraty jakiejś części masy. Tak zachowują się tylko kulturyści). Jak to jest u was? Czy ćwiczycie siłowo? Jak jesteście nastawieni do tego typu treningu? Napiszcie coś o tym!
  • 0

budo_sokaq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki i sporty siłowe
No zgadzam sie z Toba, ze cwiczenia silowe sa rowniez potrzebne w treningu. Ja jednak nie nastawiam sie na jakies kolosalne osiagi co do wymairow Dołączona grafika. Idac na silownie cwicze miesnie klatki piersiowej, ramienia i brzucha. Barkow teraz nie, poniewaz niedawno upadlem niefortunnie na glowe i majac bole kregoslupa (szyjnego) boje sie go nadwyrezac Dołączona grafika. Stawiam bardziej na sprawnosc ogolna, mam na mysli to, ze chodze czesto na basen, biegam, robie sobie cwiczenia typu stanie na rekach, przewroty i inne takie.
Tak wiec silownia jest tylko dodatkiem Dołączona grafika

! PoZdRaWiAm !
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki i sporty siłowe
Ja na siłownie chodziłem ale mnie Potwornie nudzi taki trening. Niemoge wysiedzieć na sali. Jakoś tak poprostu nielubie ćwiczeń typowo siłowych. No ale brzuszki, pompki czy inne takie to trzeba, jasne.
  • 0

budo_hoj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki i sporty siłowe
Ćwiczę biceps, przedramię, triceps, klatkę i barki. Plecy robię tylko na drążku, gdyż żal mi kręgosłupa. Dla mnie siłownia to tylko dodatek do sw,
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki i sporty siłowe
cwicze na siłce wszystkie partie mięśnowe, gdyz pozniej nie chce byc nieproporcjonalny, oszczędzam kręgosłup i kolana jedynie, siłka to świetny dodatek do SW.
  • 0

budo_nothing
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki i sporty siłowe
siłka jak najbardziej(all partie mięśni,chociaż zależy od stanu zdrowia;) )szkoda że u mnie zamieniła się ona w klub dyskusyjny pakerów po 40-stce
  • 0

budo_kosciey
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki i sporty siłowe
Moj plan treningowy to :
Poniedzialek Sroda Piatek - trenig MMA
Wtorek Czwartek Sobota ( czasem niedziela ) - silownia
Cos pieknego :)
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki i sporty siłowe
Ja tak trochę z innej beczki.
W tradycyjnym Okinawa Goju Ryu bardzo znaczącą część zajmował (i zajmuje) trening,tzw. Hojo Undo,czyli trening z przyrządami(różnymi obciążnikami).Nie będę rozwijał się o co dokładnie chodzi,ale wg. tej teorii siła jest niezbędna do odpowiedniego użycia technik Karate Goju Ryu.
Tak gwoli wyjaśnienia nie są to ćwiczenia typu kulturystycznego.
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki i sporty siłowe
Nie cwicze na silowni...duuuuuzo pompeczek roznego rodzaju i brzuszkow, styka mi ;)

Pozdro
  • 0

budo_biceps
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki i sporty siłowe

Ja tak trochę z innej beczki.
W tradycyjnym Okinawa Goju Ryu bardzo znaczącą część zajmował (i zajmuje) trening,tzw. Hojo Undo,czyli trening z przyrządami(różnymi obciążnikami).Nie będę rozwijał się o co dokładnie chodzi,ale wg. tej teorii siła jest niezbędna do odpowiedniego użycia technik Karate Goju Ryu.
Tak gwoli wyjaśnienia nie są to ćwiczenia typu kulturystycznego.

Coś w stylu trningu strong man. Ja też oprócz siłowni robię sobie różne inne ćwiczenia siłowe na świeżym powietrzu. Pcham mojego poloneza, noszę kamienie (mieszkam niedaleko kamieniołomu :) ), rekreacyjnie kopę doły. Świetna sprawa. Oprócz tego że umierasz z bólu mięśni to jeszcze się spocisz (nie tak jak na siłce). No ale i tak KOCHAM siłownię. Nie myślcie przy tym że zaniedbuję inne typy treningu. Po prostu mam naturalne predyspozycje do prac, ćwiczeń wymagających siły i fascynuje mnie to cholernie. Jak ktoś nie lubi siłowni, nie przepada męczeniem mięśni, "wlewaniem" w nie kwasu mlekowego, to bardzo mu się dziwię. Mądrzy byli ci z Goju Ryu.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki i sporty siłowe
męczyć mięśnie trzeba, mnie poprostu nudzi siłownia jako taka. Siedzenie, machanie ciężarami...
Co inego ćwiczenia właśnie jak w goju. To jest jak najbardziej ok.
  • 0

budo_streeter
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdzie diabeł mówi dobranoc

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki i sporty siłowe
też nie przepadam za siłownia bo jest to zbyt monotonne!! wiadomo że siła sie liczy dlatego stawiam na siłe naturalną( pompki, brzuchy, bieganie, generalnie ogólnorozwojówka), która w połączeniu z moją szybkością daje piorunujące efekty :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki i sporty siłowe
Pisalem o tym juz sto razy - wiec 102 - nie ma wspolczesnego sportu, zwlaszcza zwiazanego z walka, gdzie nie stosowaloby sie treningu z wolnymi ciezarami.
Gdzies tu na forum mozna znalezc na ten temat m.in. swietny artykul selekcjonera, olimpijczyka, trenera reprezenatacji Niemiec w judo (przetlumaczony na j. polski przez naszego forumowego kolege). Warto sie z nim zapoznac, aby zweryfikowac to z wlasnymi opiniami.
K_P
PS. Z drugiej strony zadziwiaja mnie wciaz glosy ludzi, ktorzy uwazaja, ze trening na silowni jest nudny... Godzina treningu z rozgrzewka wlacznie na rozne grupy miesniowe, raz, czy dwa razy w tygodniu moze tak znudzic? To jak moze znudzic zatem np. taki lewy prosty wykonywany po 100 i wiecej razy na jednej sesji treningowej?
  • 0

budo_karate kid
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki i sporty siłowe
Ja uwazam ze silownia sie przydaje. Wiadomo, ze sila to nie wszystko ale sama technika na kogos 2 razy wiekszego od nas tez moze sobie nie poradzic. Ja przy wadze 58 kg bardzo czesto mam problem z odklepaniem duzo ciezszych przeciwnikow, a juz jak dostanie mi sie ktos powyzej 100 kg, to w ogole sobie rady nie daje. Dlatego od czerwca zaczynam chodzic na silke :twisted:
  • 0

budo_grayone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krk

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki i sporty siłowe
ech qrde , sesja się zbliża i właśnie z tego powodu mam przerwe w siłowni , ale generalnie też lubie :D

Poza tym trzeba pamiętać że wyćwiczone mięśnie to mniej kontuzji.
  • 0

budo_bartek1980
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:from hell

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki i sporty siłowe
ja w tej chwili robie tylko ćwiczenia podstawowe czyli przysiady, wyciskanie oraz martwy ciąg, uginanie ze sztangą i wyciskanie francuskie i jeszcze do tego dochodzi worek i gruszka.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024