Skocz do zawartości


Zdjęcie

suplementacja pod sztuki walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1432 odpowiedzi w tym temacie

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
aaa bcaa i glutamina dobre suplementy ale niestety kosztowne bardzo bo trzeba wcinac bardzo duze dawki ;)
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki

nawet przy mono jak nie bedziezz pil kilku litrow owdy to retencja bedzie ograniczona z wiadomych powodow...


no to jak widac kazdy leje wode do oporu, bo tak sie ogolnie zaleca :) i faktycznie sie "puchnie"...
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
ja w siebie nie lalem tyle wody co niby pisza i efekty byly dobre...retencja praktycznie nie zauwazalna :)
  • 0

budo_00siem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SPARTA
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Witam.
Pozwole sobie odświeżyc ten temat gdyż nie chcę zakładac takiego samego.

1.
Trenuję MT 3 razy w tygodniu - poniedziałek środa piątek. W soboty BJJ. We wtorek i czwartek mam zamiar chodzic na siłownie. Potrzebowałbym jakiś plan treningowy na 2 dni na masę + rzeźbe. Dodam jeszcze że będąc na fizjoterapii mam we wtorek basen.

2.
Żeby osiągnąc pożądane efekty (masa+rzeźba) mam zamiar stosowac odżywki. Mam już kreatyne - kre-alkalyn Olimp 2500, dextroze z tauryną Olimp oraz Carbo Olimp. Moje pytanie: jak najlepiej to łączyc i stosowac oraz czy dołożyc cos jeszcze (tylko żeby ta mieszanka mnie nie zabiła :P :P 8O )?
Dzięki z góry za odp..
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki

aaa bcaa i glutamina dobre suplementy ale niestety kosztowne bardzo bo trzeba wcinac bardzo duze dawki ;)


jak duze dawki?

na opakowaniu dwoch rodzajow bcaa ktore mam jest od 2 do 4 kapsulek dziennie. 200 kapsulek kosztuje pare dolarow. biorac pod uwage ze produzcent sciemnia z iloscia kapsulek i to ze wcinam bialko w ltorym trez jest bcaa wystarczy jak ebde zzeral 1-2 dziennie.
  • 0

budo_dzikrulez
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Jesli chodzi o kreatyne to z tego co wiem trenig powinien wygladac mniej wiecej tak....
1. cykl powinien trwac ok 6 tygodni po czym nalezy zrobic 2 miesieczna przerwe.
2. pierwszy tydzien cyklu zazywa sie kilka razy dziennie zeby "nabic" cialo kreatyna a przez reszte cyklu efekt ten sie tylko podtrzymuje biorac ja raz dziennie.
3. BARDZO WAZNE przed kreatyna powinno sie brac glukoze ( ok 5-6 razy wiecej niz kreatyny ) i to na pusty zeladek, poniewaz po glukozie rosnie poziom insuliny we krwii a tylko z ta moze przedostawac sie kreatyna do miesni, jesli nie ma odpowiedniej ilosci insuliny to jest po prostu lipa .... jak sie wezmie glukoze nie na pusty zeladek to nie przejdzie odpowiednio do krwii i tez lipa...

Kreatyna zwiekasz poziom adezyno-troj-fosforanu - atp i daje efekty w sportach silowych ale tez np. w wytrzymalosciowych powiedzmy, z tym ze efektem ubocznym jest woda w miesniach :( (
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki

aaa bcaa i glutamina dobre suplementy ale niestety kosztowne bardzo bo trzeba wcinac bardzo duze dawki ;)


jak duze dawki?

na opakowaniu dwoch rodzajow bcaa ktore mam jest od 2 do 4 kapsulek dziennie. 200 kapsulek kosztuje pare dolarow. biorac pod uwage ze produzcent sciemnia z iloscia kapsulek i to ze wcinam bialko w ltorym trez jest bcaa wystarczy jak ebde zzeral 1-2 dziennie.


glutamina minimum 15 gram/dzien
bcaa minimum 10gram/dzien
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki


glutamina minimum 15 gram/dzien
bcaa minimum 10gram/dzien


na moim opakowaniu jest napisane 1g (1000mg) dzienna dawka. minimalna 2 kapsulki zalecane jest do 6 kapsulek..dziesiec gram to musialbym lykac 20 kapsulek dziennie minimum..
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
to co Ty masz za bcaa? 1g na dzien?? :o
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i drugie

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
jak jedna kapsulka ma 1000mg to nie musial bys lykac 20 kapsulek tylko 10...gdzie tam jest napisane ze maksymalna dawka to 6 kapsulek??
bcaa i glutamine je sie zaleznie od wagi i wysilku fizycznego, a nie od tego co jest na opakowaniu napisane, a te dawki ktore napisalem to tak naprawde minimum :)
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki

aaa bcaa i glutamina dobre suplementy ale niestety kosztowne bardzo bo trzeba wcinac bardzo duze dawki ;)

L glutamina 1400 Olimpu 300 tabletek kosztuje 110 zl bierzesz 4 pol godziny przed treningiem i 4 po treningu. Wystarcza na 37 dni pod warunkiem ze masz jeen trening dziennie. Drogo?
Do tego bialko np ostowi za 33 zl i to wystarczy mi jako suplementacja. L glutamina to zarowno anabolik jak i antykatabolik, antykatabolikiem jest tez bialko oprocz tego ze jest budulcem dla masy miesniowej.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Mate niecale 6 gramow glutaminy przed treningiem niewiele da...najlepiej jesc ja w malych dawkach ale czesto glowne porcje przed i po treningu...a bialko spozyte po treningu zmieni sie w glikogen wiec lepiej zastosowac wtedy carbo :)
poza tym olimp ma droga glutamine wolal bym vitala 400g za 80 zika ;)
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki

Mate niecale 6 gramow glutaminy przed treningiem niewiele da...najlepiej jesc ja w malych dawkach ale czesto glowne porcje przed i po treningu...a bialko spozyte po treningu zmieni sie w glikogen wiec lepiej zastosowac wtedy carbo :)
poza tym olimp ma droga glutamine wolal bym vitala 400g za 80 zika ;)

Tylko ze ten zestaw polecil mi Rafał Borysiuk u ktorego konsultuje sie m.in. Cipao wiec dzieki za rady ale to co wiem od Rafala juz mi chyba wystarczy :wink: . Tak po zatym nie spozywam bialka po treningu tylko przed snem. Po treningu biore tylko glutamine i ten zestaw mi sie sprawdza a na drozszy nie mam kasy. Jakbym mial to dorzucilbym do tego raczej BCAA a nie carbo :peace:
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
dobra nie zauwazylem ze jest glutamina po treningu %-) :oops: myslalem ze mowa o 6 a nie o 12 gramach(myslenie jednak czasem boli)...no czyli jest to takie minimum jak wspominalem wyzej(i jest to jak wspominalem tez zalezne od wagi-ile wazysz?? ;) )
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
a carbo nie ma co porownywac z bcaa bo to 2 rozne rzeczy...myslalem ze jako antykatabolik jesz bialko po treningu(robia tak "rozni" ludzie, ale Ty na cale szczescie nie jestes "rozny" ;) ) to wspomnialem ze lepiej juz wegiel jesc bo i tak bialko zamieni sie w to samo...poprostu male nieporozumienie z wyniku mojego zajebistego czytania :)
nie wiem jak ta mature zdalem :)
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
S.O.S. ja waze 76- 78 nie biore za malo?
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
czemu sie ze mnie nabijasz??
sa efekty to chyba nie..co nie zmienia faktu ze glutamina jest drogim suplem :)
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Nie nabijam sie wychodzi mi ze min to 12,7 grama ale nie bralem pod uwage mojej wagi
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
uff bo zajechalo mi sarkazmem ;)
a na jakiej podstawie Ci to wychodzi?? jak to wyliczas bo ja tego nie umiem :)
glutamina to aminokwas wiec czym wiecej tkanki niesniowej tym wieksze zapotrzebowanie-to tak chyba na chlopski rozum :) ...jest jeszcze wiele czynnikow ktore maja wplyw na suplementacje :)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024