Skocz do zawartości


Zdjęcie

Organizacje w różnych stylach (nasze podwórko)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Organizacje w różnych stylach (nasze podwórko)
W ostatnim czasie w naszym kraju powstaje coraz wiecej oddzialow roznych organizacji.

Zastanawia mnie fakt dlaczego ludzie z jednego stylu moga nalezec do kilku i jezdzic na seminaria obozy w tych kilku a z innego stylu nie moga (boja sie lub dostaja listy do klubow z zakazem), a jesli juz sie odwaza to przyjezdzaja jakby w ukryciu i nawet nie ustawiaja sie do zdjecia na zakonczenie seminarium bojac sie, ze ich "wodz" ich zobaczy.

Co wy o tym sadzicie????
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Organizacje w różnych stylach (nasze podwórko)
To jest i śmieszne i smutne zarazem
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Organizacje w różnych stylach (nasze podwórko)

To jest i śmieszne i smutne zarazem


Nie rozumiem dlaczego tak sądzisz?
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Organizacje w różnych stylach (nasze podwórko)
Też tak uważam... Dlaczego? Bo guzik organizacji do tego, gdzie jeżdżę, u kogo startuję i na jakich seminariach trenuję za pieniądze swoje oraz swojego klubu. Wara komukolwiek od naszej kasy! Rozumiem jeszcze, gdybym był zawodowcem i organizacja ładowałaby ciężkie pieniądze w moje trenowanie, a na dodatek płaciła mi pensję - wtedy mogą mi cokolwiek narzucać.

My właśnie jesteśmy takim klubem. Należymy do kilku organizacji, startujemy w różnych zawodach, na seminaria zapraszamy kogo chcemy. Jeśli którakolwiek organizacja próbowała nam by tego zabraniać, baaardzo byśmy się na nich pogniewali.

Gizmo
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Organizacje w różnych stylach (nasze podwórko)
Gizmo przeciez ja to wszystko wiem tylko liczyłem na to ,że nasz przedmóca poda swoje uzasadnienie, gdyz może ma inne spojrzenie na to co się dziej w naszej Polskiej Japonii czy Chinach lub Hawaiach :wink:
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Organizacje w różnych stylach (nasze podwórko)
Co tu wyjaśniać, jest to kretyńskie i tyle. Ja płace za treningi z własnych pieniędzy, nic szefa organizacji do tego na jakie seminaria jeżdzę. Ba, to oni właśnie powinni być zadowoleni że ich człowiek się rozwija i szuka innych rzeczy. A jest faktycznie często tak, że jak jest jakieś seminaruim dajmy na to, to trener nic nie powie swoim uczniom, żeby tylko nie poszli gdzie indziej potrenować. Nie pośle swoich na inne zawody, a i innym niepozwoli u siebie startować. Tak często jest nieststy i o to mi chodziło.
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Organizacje w różnych stylach (nasze podwórko)
a czy status jakiejkolwiek organizacji zabrania bycia członkiem innej organizacji?
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Organizacje w różnych stylach (nasze podwórko)

a czy status jakiejkolwiek organizacji zabrania bycia członkiem innej organizacji?


W Kyokushinie jest tak, ze mozesz byc członkiem tylko jednej org. Wyjatkiem jest All Japan Kyokushin Union, ktora rozroznia dwa rodzaje członkostwa:
1. pełne
2. tzw stowarzyszeniowe tzn ,ze nie korzystasz zpełni praw jakie przysługuja normalnym członkom, a jestes jednoczesnie w swojej macierzystej org. Chociaz nie wiadomo czy twoja macierzysta org zezwala na byce stowarzyszonym w innej org. i tu sie pojawia problem wyboru org do ktorej chcesz przynalezec...


Aha i zgadzam sie z Laserem odnosnie mozliwosci czerpania z innych Sztuk Walk.
  • 0

budo_yanoosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice, Warszawa, Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Organizacje w różnych stylach (nasze podwórko)
A ja znam jeszce smutyniejsze przykłady. Klub oficjalnie należy do jakiejs organizacji, ale trener zeby się przypodobac uczniom wymaga składek członkowskich tylko od zawodników, bo tych władze zobaczą na zawodach. A na seminaria przyjeżdża tylko instruktor...
Zaproszenie mistrza z Japonii, czy USA wymaga czasu (nieraz terminy trzeba rezerwować na rok i wiecej na przód) i sporego nakładu. A im mniej osób przyjdzie tym więcej zapłacą za seminarium jego uczestnicy.
Dla mnie to jest paranoja. Propagujemy sztuki walki, czy tylko własne sekcje?
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Organizacje w różnych stylach (nasze podwórko)
Każda organizacja ma swój statut zarestrowany w sadzie ( dot. to org, ogólnopolskiej) i tam są zarónow prawa członków( klubów ) i obowiązki.

Dla nie wiedzących o czym pisze to mozna to prównac do ustawy, konstytucji itd. :)
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Organizacje w różnych stylach (nasze podwórko)
W moim klubie sensei zawsze mowi ,idz zobacz pocwicz zawsze sie czegos nauczysz jak sa jakies szkolenia to powiedz pojdziemy razem. Cos zobaczymy pokazemy i bedzie fajnie kazdy zawsze sie czegos moze nauczyc i to mi sie podoba :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Organizacje w różnych stylach (nasze podwórko)

Propagujemy sztuki walki, czy tylko własne sekcje?


Jedno i drugie. Znam jeszcze takich, co propagują swoje organizacje - niektórzy do tego stopnia, że przesłania im to propagowanie sztuki walki ;)

Aha, i ja znam przynajmniej jedną organizacje sztuk walki, która natychmiast pozbywa się swoich członków za kontakty z "wrogimi siłami".

Gizmo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024