Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poczatek przygody silownia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Szeregowy92
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Poczatek przygody silownia
Mam taki problem... od przyszlego miesiaca chcem zaczac treningi na silowni. Musze przybrac troche masy a pozniej chcem zrobic rzezbe zeby fajnie wygladac na wakacje. Mam 185 cm wzrostu, i waze 60kg bo bardzo ciezko jest mi przybrac na wadze. Moge duzo jesc a to nic nie daje. Powiedzccie mi czego mam jesc najwiecej zeby przybrac masy ??? Nie chcem korzystac z zadnych odrzywek. A o cwiczeniu na silowni nie mam pojecia... Co jak i ile mam robic zeby miec efekty ??? Nie chcem byc szeroki tylko miec troche rozbudowana i wyrzezbiona klate i brzuch oraz zwiekszyc swoj biceps bo mam tylko chuda reke. Mam zamiar kupic karnet na silownie na 3 wejscia w tygodniu po 1,5 godz. Trenuje pilke nozna wiec nie chcem robic treningu na nogi. Mozecie mi powiedziec co i kiedy powinienem trenowac zeby osiagnac efekty ??? I jeszcze jedno, pytalem kolegi czy zapisze sie ze mna a on powiedziel ze nie bo rosnie i mama mu nie pozwoli. Czy trening na silowni spowoduje u mnie cos zlego jezeli mam 16 lat ??? Moge tez dodac ze chodze do szkoly wojskowej i troche cwicze tj. pompki i brzuszki.

Załączone pliki


  • 0

darOOO110
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kulturystyka,motoryzacja,imprezki

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek przygody silownia
http://www.forum-kul...showtopic=31418

Trening ogólnorozwojowy

- przysiady(czworogłowy uda)
- uginanie nóg na maszynie leżąc(dwugłowy uda)
- wspięcia na palce stojąc(łydki)
- unoszenie nóg na poręczach(brzuch)
- wyciskanie sztangi leżąc na ławeczce poziomej(klatka)
- wyciskanie francuskie ciężarka jednorącz(triceps)
- unoszenie sztangielek bokiem(barki)
- podciąganie się na drążku szerokim uchwytem za brodę(plecy)
- uginanie przedramion ze sztangą(biceps)
- uginanie nadgarstków podchwytem(przedramię)

Każde ćwiczenie wykonywać po 1 serii(po kolei) 10-12 powtórzeń(przerwy między ćwiczeniami około 30 sekund). Skończenie tych 10 ćwiczeń nazywamy obwodem. Należy wykonywać na początku 2 obwody zwiększając stopniowo do 4 obwodów. Trening wykonywać 3 razy w tygodniu(między każdym treningiem powinien nastąpić 1 dzień przerwy)

:hyhy: popros trenera zeby cie wprowadzil w klimat :niepewny:
  • 0

bikerider
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4676 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:bielsko-biała
  • Zainteresowania:fotografia: modowa i portretowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek przygody silownia

Czy trening na silowni spowoduje u mnie cos zlego jezeli mam 16 lat ???

NIE! nie buj sie- jak bedziesz wykonywał wszystko poprawnie technicznie pod okiem trenera to nic Ci sie nie stanie, a nawet bedzie to dla Ciebie + :]
  • 0

Szeregowy92
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek przygody silownia
Dzienki za rade... Tylko wiecie ja nigdy nie bylem na takiej normalnej silowni wiec wolalem sie poradzic. Tego ze mi to zaszkodzi to sie nie balem bo wydawalo mi sie to nierealne wogle :D Mam jeszcze jedno pytanie czy na wakacje osiagne juz dobry efekt ??? Czyli taki trening wystarczy w zupelnosci, czy lepiej zebym sie zwrocil do trenera na silowni ???
  • 0

bikerider
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4676 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:bielsko-biała
  • Zainteresowania:fotografia: modowa i portretowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek przygody silownia

Mam jeszcze jedno pytanie czy na wakacje osiagne juz dobry efekt ???

cos juz bedzie widac ;)

Czyli taki trening wystarczy w zupelnosci,

narazie jedx tym tr. co masz wyżej przez ~miecha, a potem zgłos sie tu na forum :P
  • 0

Kamil^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 389 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z siłowni

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek przygody silownia
Ekhem..
Jak zaczynasz zrob z 2 tyg oogolnorozwojowki .. mozesz wiecej ale nie widze sensu .
Na poczatku jak nie chcesz trzymac diety poprostu jedz duzo wiecej , zreszta bedzie Ci sie chcialo bo bedziesz trenowal a to wysilek
Sam jak zaczynalem 5 miechow temu wazylem 58 kg przy wzroscie 189 ;)
Zainwestuj pozniej w Gainera .. Najlepiej Gain Bolic 6000 to pomoze i przyspieszy lapanie masy ..
Duzo Spij i unikaj innych wysilkow , bo wtedy bedziesz musial zwiekszyc kalorycznosc
  • 0

husky1418048788
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek przygody silownia
Najlepiej to znajdź sobie siłownie z trenerem, on nauczy Cię poprawnie wykonywać ćwiczenie, oddychać itp. Nikt za pośrednictwem forum Ci tego nie wytłumaczy, a ćwiczenia wykonywane nieumiejętnie mogą tylko szkodzić. Jeśli nie masz możliwości trenowania z trenerem to zapewnij sobie kogoś doświadczonego kto mógłby Cię poobserwować i wytłumaczyć co robisz źle.
Następna ważna sprawa, nie rzucaj się w wir dużych ciężarów, bo to Cię zaprowadzi do nikąd.
Na początku skup się na technice nie na ciężarze, na niego przyjdzie czas później. Jeśli na początku nauczysz się złej techniki to będziesz miał problem poprawić to w przyszłości, to jest tak jak byś się nauczył wiersza na pamięć z błędami, czyli późniejsze nauczenie się go prawidłowo będzie znacznie trudniejsze.

Poczytaj o żywieniu, jesteś tym co jesz
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024