Skocz do zawartości


Zdjęcie

silownia + bjj/mma - jak to polaczyc w calosc ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

budo_epss
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia + bjj/mma - jak to polaczyc w calosc ?
dzieki wielkie :D narazie nie wiem jak z tym dodatkiem kalorycznym bo jestem na redukcji przed sezonem plazowym :) ale jak tylko pozbedne sie zimowego sadla z brzucha, czego nie zostalo wiele dodam ten plus i bede lapac juz sucha mase mysle.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia + bjj/mma - jak to polaczyc w calosc ?
moje argumenty sa konkretne: przy odpowiednim ciezarze i pracy te 4 cwiczenia pod rzad to za duzo dla nog i plecow.
co do podrzutu, moj to 60% mojego martwego, a daje mi calkiem niezly wycisk.

przysiad tylni jest pelnym cwiczeniem na nogi, daje popalic i i czworoglowym, i dwuglowym. nie mowie tu o zadnych pol czy cwierc przysiadach oczywiscie.

epss, jeszce raz wkleisz trening z "uginaniem nog na maszynie" a wysle ci wirusa :P skowron ma 100% racji co do maszyn. maszyny sa zle i zarazisz sie od nich HIV, pamietaj.

co do planow, wg mnie dla poczatkujacych nie ma nic lepszego niz
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i trudno bedzie mnie przekonac :roll:
  • 0

budo_epss
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia + bjj/mma - jak to polaczyc w calosc ?
a co zle z tym uginaniem nog na maszynie :D ja tego nie wymyslilem skopiowalem trening z neta i mi sie poprostu spodobal. zdaje sobie sprawe ze wolne ciezary sa lepsze ale duzo ludzi cwiczyc z pomoca wyciagow itp i zyje :twisted: a ja zawodowcem w moim wieku i tak nie zostane juz :D

pozatym juz mnie glowa boli i mam straszny metlik co do tego planu pod mma, kazdy ma inna wizje na trening :)
  • 0

budo_mr.skowron
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia + bjj/mma - jak to polaczyc w calosc ?
Podany plan na 15-10-5 jest taki bardziej ogólnorozwojowy i to nawet pod kątem kulturystycznym- nie jest typowym treningiem pod sporty walki. Taki bowiem przynajmniej dla mnie musi się składać z samych ćwiczeń na wolnych ciężarach, nie pomijając ćwiczeń dynamicznych.

Novocaine ja Twoje argumenty rozumiem. Tyle, że Ty odnosisz je bardziej do 5x5. W wypadku pracy na dużych ciężarach faktycznie podany przeze mnie plan byłby nie do zaakceptowania.

Ale "mniej siłowe" FBW'y chociażby 15-10-5 rządzą się innymi prawami. Mogą zawierać i 10 ćwiczeń. Baaa nawet więcej. Wszystko zależy od intensywności i liczby serii.

P.S. Ja robiąc przez dłuższy czas aby siady (głebokie rzecz jasna) bez martwego dorobiłem się silnych dysproporcji dwójki/czwórki.
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia + bjj/mma - jak to polaczyc w calosc ?

pozatym juz mnie glowa boli i mam straszny metlik co do tego planu pod mma, kazdy ma inna wizje na trening :)

Bo to wszystko pic na wode. :) Znajdź sobie sponsora, potem doświadczonego trenera siłowego i trenera SW + 3 sparring-partnerów. Treningi zaczynaj od porannej zaprawy ok. 1 godziny z rozciąganiem, koło południa siłownia (najpierw 15-30 minut na bieżni), a potem zaczynasz właściwy trening siłowy wg. zaleceń trenera, który cały czas będzie obserwował czy wykonujesz ćwiczenia poprawnie technicznie (przeważnie połączenia ćwiczeń siłowych z wytrzymałościowymi). Koło 17-18 wchodzisz na matę i też zaczynasz od rozgrzewki ze swoimi partnerami, nastpnie technika, potem sparringi z każdym kolejno (bez odpoczynku). Oczywiście jesz bogate w białko posiłki, codziennie rano na czczo się wazysz w obecności trenera, do tego dochodzą suplementy poprawiające regenerację ciała, żebyś następnego dnia był sprawny i gotowy do nowego treningu.

A w weekend ciśniesz na wioske i tam w czasie wiejskiej dyskoteki sprawdzasz swoje umiejętności w praktyce. :lol:
  • 0

budo_epss
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia + bjj/mma - jak to polaczyc w calosc ?
chlopaki stalo sie cos ze trzeba lekko zmodyfikowac plan. dostalem nowa prace i wyglada to tak ze wtorek czwartek i niedziela jestem totalnie wylaczony bo pracuje po 12 h.

czy trening [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ma sens w te same dni co trening sw ?

inaczej bedzie mi to ciezko polaczyc bo sw pon srod pt wieczorem a 5x5 moglbym robic wtedy z rana. wtedy odpoczywal bym w pracy ktora nie jest ciezka bo jako sprzedawca w sklepie, odpoczywalbym wtorki czwartki soboty i niedziele.

co myslicie ?
  • 0

budo_epss
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia + bjj/mma - jak to polaczyc w calosc ?
novocaine, jak myslisz czy te 5x5 co podales w linku mnie nie spowolni zbytnio do sw ?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia + bjj/mma - jak to polaczyc w calosc ?
ja przez ostatnie kilka miesiecy rano cwiczylem, a wieczorem mma. oszczedzalem sie na rozgrzewkach (zamiast 50 pompek robilem 15 :wink: ) i dalo sie przezyc.

silownia nie spowalnia. szczegolnie jesli w tym samym czasie trenujesz ma. cwiczenia wykonuje sie szybko, tzn jak masz ciezki martwy ciag czy przysiad to nie spowalniasz ruchu, tylko jak najmocniej jak najszybciej ciagniesz do gory (bez szarpania oczywiscie).
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia + bjj/mma - jak to polaczyc w calosc ?
5x5 jest si :) i tak jak novo mowil, szybki kontrolowany ruch :)
  • 0

budo_epss
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia + bjj/mma - jak to polaczyc w calosc ?
dzis sprawdzilem trening co mi podrzuciles novocaine :D podoba mi sie :) ale wydaje mi sie ze brakuje czegos na barki i zastanawiam sie czy nie dolaczyc wyciskania zza karku.
  • 0

budo_epss
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia + bjj/mma - jak to polaczyc w calosc ?
sorry zamulilem sie przeciez jest tam over press :D no wiec jak juz powiedzialem wszystko picus glancus :D
  • 0

budo_epss
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia + bjj/mma - jak to polaczyc w calosc ?
witam ponownie, niechce zakladac nowego tematu zeby nie zasmiecac forum. pisze ten temat w imieniu mojego kumpla. trenuje on na silowni ponad 7 - 8 miesiecy ma 175 cm wzrostu i 77 kg wagi.

chcial zwiekszyc mase miesniowa i znalazl taki trening i chcialby uslyszec opinie czy jest ok w celu poprawy sily i masy.

Wtorek

Klata+biceps
Wyciskanie sztangi na gornym skosie 4x12/10/8/8
Wyciskanie sztangi na lawce poziomej 4x12/10/8/8
rozpietki hantlami 4x10
+baterfly na maszaynie- swietny na dopompowanie 3x10

Uginanie ramion ze sztanga lamana 4x12/10/8/8
Naprzemienne uginanie ramion z hantlami(ze skretem w przedramionach) 4x12/10/8/8
Modlitewnik ze sztanga 3x10/8/8

Czwartek

Plecy+triceps
Przyciaganie drazka do karku 4x12/10/8/8
Podciąganie sztangi do brzucha nachwytem w opadzie tułowia 4x12/10/8/8
Martwy ciąg 3x10/8/8
+Przyciaganie drazka do klatki 3x12

Wyciskanie francuskie ze sztangą łamaną 4x12/10/8/8
Prostowanie ramion na wyciągu 4x15/12/10/8
Pompki na poreczach 4x12


Sobota

Wyciskanie sztangi z za karku 4x12/10/8/8
Unoszenie ramion ze sztangielkami na boki 4x10
Unoszenie ramiom ze sztangielkami na boki w opadzie tułowia 4x12
Szrugsy ze sztangą 4x

Przysiady ze sztangą 4x12/10/8/8
Prostowanie nóg siedząc 4x12/10/8/8
Uginanie nóg leżąc 4x12/10/8/8
Wspięcia na place 4x15


Pozdrawiam w swoim i jego imieniu.
  • 0

budo_mr.skowron
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia + bjj/mma - jak to polaczyc w calosc ?
Według "tradycyjnych kanonów kulturystycznych" plan jest OK. Chociaż ów kanon np mi nie odpowiada. Jak dla mnie kilka rzeczy można zmienić jak chociażby pompki na poręczach dać jako pierwsze ćwiczenia tricepsa itp.

Nie mniej ja bym rozważył jakiś FBW :) Może koledze przypadnie do gustu np. HST?

A jeśli skusi się koniecznie na split to zrezygnowałbym w całości z ćwiczeń izolujących.

Pozdrawiam
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia + bjj/mma - jak to polaczyc w calosc ?

witam ponownie, niechce zakladac nowego tematu zeby nie zasmiecac forum. pisze ten temat w imieniu mojego kumpla. trenuje on na silowni ponad 7 - 8 miesiecy ma 175 cm wzrostu i 77 kg wagi.

moglbys w swoim i jego imieniu przeczytac ten temat.. i ten przylepiony, zatytuowany "budowanie masy"...
  • 0

budo_epss
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia + bjj/mma - jak to polaczyc w calosc ?
on trenuje ze mna mma ale jest jakis niemrawy.. ciagle marudzi ze mma to jedno a kaloryfer na brzuchu to drugie :D ja mu przekaze wasze odp i tyle bo juz mnie denerwuje :) pozdro
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia + bjj/mma - jak to polaczyc w calosc ?

on trenuje ze mna mma ale jest jakis niemrawy.. ciagle marudzi ze mma to jedno a kaloryfer na brzuchu to drugie :D

bo ma racje. brzuch sie robi w kuchni, nie na silowni czy sali.
  • 0

budo_epss
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia + bjj/mma - jak to polaczyc w calosc ?
chodzi o to ze on woli kratke na brzuchu niz postepy w mma. ale to juz nie istotne.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia + bjj/mma - jak to polaczyc w calosc ?
Krata na brzuchu akurat ma wiele wspolnego (w mniejszych wagach) z postepami w MMA i sie nie wyklucza.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia + bjj/mma - jak to polaczyc w calosc ?
Ja mam pytanie co do tego treningu 5x5. Przejrzałem stronkę, do której linka dał novo i muszę stwierdzić, że wygląda to konkretnie. Problem jest taki, że przy treningach SW nie mam czasu na 3xsiłkę w tygodniu. Czy można jakoś przekształcić ten trening, może rozszerzyć jeden dzień, żeby nadrobić brakujący, trzeci?
  • 0

budo_epss
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia + bjj/mma - jak to polaczyc w calosc ?
wyciskanie sztangi zza karku 5×5
wyciskanie sztangi na ławce poziomej 5×5
wiosłowanie sztangą w opadzie 5×5
przysiady ze sztangą na barkach 5×5
martwy ciąg 5×5

na zasadach progresji ciezaru tygodniowej, jedziesz 2 x w tyg miedzy sw i wsio ;)

wedlug mnie mozesz dodac ew. superserie na lapy jeszcze.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024