Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki trening najlepszy...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

Leon_the_freshmaker
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jaki trening najlepszy...
Witam!
Mam 18 lat, 180cm i około 90kg. Chcę ćwiczyć by zgubić tłuszcz, a w jego miejsce zastąpić pięknymi, rozbudowanymi mięśniami i sylwetką ogólnie :rotfl: Dodam, że ćwiczę na domowym sprzęcie tj. ławka+skos, przyżąd do nóg i rozpiętek, hantle, dwa gryfy-krótszy, dłuższy(niedługo), drążek (niedługo) i rowerek stacjonarny.

Mam w związku z tym pytanie: czy chcąc schudnąć (nie na wadze tylko wizualnie) mogę przez np. pierwszy miesiąć stosować trening na mase mięśniową, a potem zabrać się do treningu redukcyjnego?
[A właśnie, czy coś takiego wogóle istnieje? Bo w necie znalazłem rozpiske na takie właśnie ćwiczenia redukcyjne. Czym to się różni od innych ćwiczeń?]
A może mam zacząć od treningu na rzeźbę?

Pozatym zdaję sobie sprawę, że zobowiązuje mnie dietka (ale jaka? :( ) i aeroby.
I z tą dietą też mam problem, bo nie wiem czy mogę stosować dietę redukcyjną i jednocześnie ćwiczyć na masę mięśniową czy jak?
  • 0

GośćGuest_maks_*

Guest_maks_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki trening najlepszy...
dieta owszem ze zmniejszona ilością węgli
na siłce małe obciązenia , wiecej powtórzeń , areoby i ogólnie ruchliwy tryb zycia zamiast gdzies jechać pójdz ;)

a i jeszcze tu zajrzyj ;) http://www.forum-kul...showtopic=43012

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki trening najlepszy...

Mam w związku z tym pytanie: czy chcąc schudnąć (nie na wadze tylko wizualnie) mogę przez np. pierwszy miesiąć stosować trening na mase mięśniową, a potem zabrać się do treningu redukcyjnego?

wpierw act (trening adaptacyjny) pozniej w twoim przypadku moze to byc trening cykliczny

w necie znalazłem rozpiske na takie właśnie ćwiczenia redukcyjne. Czym to się różni od innych ćwiczeń?

cwiczenia na redukcji sa to glownie cwiczenia izolowane z uzyciem sztangielek, wyciagow. bardzo krotkie przerwy miedzy seriami max 1 minuta. z czego pozniej powinienes je skracac do 30-45 sek. duza liczba powtorzen nie schodzaca ponizej 15

A może mam zacząć od treningu na rzeźbę?

lepiej zacznij od ogolnorozwojowki czyli act. w przeciwnym razie nie bedziesz przystosowany na taki ostry trening

zdaję sobie sprawę, że zobowiązuje mnie dietka (ale jaka? :( ) i aeroby

oczywiscie ze redukcyjna (malo wegli, duzo bialka ktore przyspieszy metabolizm i aminokwasy z bialka ochornia miesnie). przy duzej podazy bialka dobrze wrzucic dodatkowo glutamine ktora bedzie odprowadzac nadmiar amoniaku

I z tą dietą też mam problem, bo nie wiem czy mogę stosować dietę redukcyjną i jednocześnie ćwiczyć na masę mięśniową czy jak

jedno wyklucza drugie. masa to dieta masowa duza ilosc wegli i cwiczenia podstawe z uzyciem duzych ciezarow. redukcja to jak pisalem malo wegli dzieki czemu organizm jak niema energii czerpie ja z bialek a pozniej tluszczy i male ciezary. bo na duzych bys nie wyrobil takiego tempa (15 powtorzen 45 sekund przerwy i znow kolejna seria).

reasumujac po act proponuje trening cykliczny tam masz kilka etapow poprawiania swojej sylwetki. w uproszczeniu cos takiego. pracujesz nad masa przez 2-3 miesiace, pozniej rzezbisz zdobyta mase i spalasz zbedny tluszcz, pozniej pracujesz nad sila bo wieksze ciezary to lepszy bodziec do rozwojow miesni. pozniej regeneracja i od poczatku caly cykl. przydalyby sie jeszcze jakies dodatkowe suplementy pomagajace w redukcji tluszczu lub chociaz powstrzymujace jego powstawania nawet przy sporej nadwyzce kalorycznej (to dla osob ktore nie maja diety w ten sposob unikaja odkladania nowego tluszczu) lub suplementy ograniczajace lakniete (slodyczy, bialego pieczywa, itd.)
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Leon_the_freshmaker
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki trening najlepszy...
No dobra, od pon. zaczynam ogólnorozwojówkę (tą z waszej strony w dziale trening).

Dzięki za rady, z pewnością jeszcze się tu zgłoszę z innymi pytaniami...

Pozdrawiam!
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024