Skocz do zawartości


Zdjęcie

ARGININA... czy to w ogole dziala??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

PATRYK6661418048765
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:JG

Napisano Ponad rok temu

ARGININA... czy to w ogole dziala??
Słuchajcie mam do Was pytanie... czy ktos z Was kiedys bral arginine np. Vitalmaxa?? Czy ona rzeczywiscie daje takie zaskakujace efekty?? Pytam bo jestem zainteresowany jej kupnem :hyhy: ale nie wiem czy jest sens tracic pieniadze... jezeli ktos z Was bral to napiszcie mi o swoich efektach i prywatnych odczuciach co do tego typu odzywek... Z gory dziekuje i czekam na odpowiedzi
  • 0

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: ARGININA... czy to w ogole dziala??
A masz: :]

Naukowe badania dowodzą, że L-arginina, należąca do względnie egzogennych aminokwasów, opóźnia powstawanie nowotworów, pomaga w odtruwaniu wątroby, wspomaga wytwarzanie hormonu wzrostu produkowanego przez przysadkę mózgową oraz utrzymuje w zdrowiu system immunologiczny. Powszechnie wiadomo, że wspomaga wydalanie toksycznego amoniaku wytwarzającego się w organizmie, zwiększa produkcję spermy u mężczyzn i przyspiesza gojenie się ran. Aminokwas ten jest potrzebny do syntezy białka i do optymalnego wzrostu. Zwiększanie się masy mięśni i zmniejszenie się ilości tłuszczów jest możliwe dzięki obecności L-argininy. W przypadku chorób wątroby (stłuszczenie, marskość) stosowanie L-argininy może przyczynić się do polepszenia ogólnego stanu.
Naturalnymi źródłami argininy są: pestki słonecznika, nasiona sezamu, chleb pszenny z otrębami, brązowy ryż, mąka owsiana, prażona kukurydza, orzech włoski, chleb świętojański, galaretki owocowe, czekolada.
Ostatnio bardzo popularne w sporcie stało się stosowanie L-argininy jako dodatku żywieniowego. Ponad 50 naukowych badań dowiodło, że L-arginina niezależnie od wieku silnie wpływa na wytwarzanie się hormonu wzrostu. Podczas jednego z programów badawczych porównano działanie tego aminokwasu z działaniem L-dopy i somatotropiny na 12 zdrowych mężczyzn. Ostatnie dwa związki chemiczne wzmagają wytwarzanie hormonu wzrostu. Doświadczenie wykazało, że arginina działała w takim samym, a czasami nawet w większym stopniu na wytwarzanie hormonu wzrostu, jak wspomniane dwie substancje. Z tego powodu sportowcy z sukcesem mogą korzystać z argininy do rozwijania tkanki mięśniowej, jej wzmacniania oraz do zmniejszania ilości tłuszczu w organizmie.
  • 0

PATRYK6661418048765
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:JG

Napisano Ponad rok temu

Re: ARGININA... czy to w ogole dziala??
tez czytalem kilka takich tekstow i dlatego jestem zainteresowany jego kupnem... :kwasny: ale czy jest osoba ktora juz przetestowala to na sobie?? Jezeli tak to niech mi napisze swoje wyniki i przywatne odczucia... prosze
  • 0

Ampuł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 604 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ARGININA... czy to w ogole dziala??
Lepiej kup glutaminę jest bardziej sprawdzona ja brałem l arginne w płynie multipovera.
po 7 zł jedna ampułka czyli 210 zł niby komercyjnie miało działac troche jak hormon
wzrostu odczułem tylko regeneracje po ciezkich treningach i poprawa libido.

Według mnie nie warta swojej ceny, chodz ja i tak do większoscis :rotfl: supli podchodzę z dystansem.
  • 0
GKS KATOWICE ANABOL BOYS 1964

PATRYK6661418048765
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:JG

Napisano Ponad rok temu

Re: ARGININA... czy to w ogole dziala??
hmm czyli nie miales zadnych przyrostow?? Nawet najmniejszych?? :(
  • 0

anar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biala Podlaska
  • Zainteresowania:psycha :D

Napisano Ponad rok temu

Re: ARGININA... czy to w ogole dziala??
PATRYK666, czego oczekujesz po tym suplu ?:>
bo arginina jest ok - ale pewnie nie dla ciebie :>
  • 0
[you]
pozdro :P

WIZARD1418048742
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1745 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Girona/Warszawa
  • Zainteresowania:dietetyka, żywienie, języki obce, samochody, SW

Napisano Ponad rok temu

Re: ARGININA... czy to w ogole dziala??
z fizjologicznego punktu widzenia podwyższony poziom argininy zwiększa wydzielanie hGH, ale jak sam nie spróbujesz to sie nie dowiesz. P.S inne czynniki które wpływają na wydzielanie hGH podczas dnia to: ból, zimno, wysiłek fizyczny, głód i obniżenia zawartości glukozy we krwi.
  • 0

Madson
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ARGININA... czy to w ogole dziala??
znajomy bral arginine i mowil ze dobra pompa jest ale wg mnie zadna rewelka jak na cene
  • 0
Tylko ciezka praca mozna dojsc do celu...
Weteran z uszkodzonym kregoslupem...

PATRYK6661418048765
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:JG

Napisano Ponad rok temu

Re: ARGININA... czy to w ogole dziala??
Ja chcialbym aby mi wkoncu zaczely pozadnie rosnac lapy :zdegustowany: bo z niczym nie mam takich problemow jak z lapami... probowalem juz wszystkiego i jedynie na co mnie stac to 1cm a jakies 3 miesiace a trzymam diete bialkowa :/ a moze jezeli nie czysta l- arginine to moze taki mix l-argininy i l-ornithyny weidera?? jakbym mial chociaz polowe tych efektow ktory niby ta odzywka daje to bylbym w niebo wziety... nie tylko ja :] co o tym myslicie?? Moze ktos z Was bral ja??
  • 0

BLUE_ARMY
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KM, ALP, Diving

Napisano Ponad rok temu

Re: ARGININA... czy to w ogole dziala??
zapodaj sobie 2xp diete i gainera
i zapodaj odpowiedni treninign..!! bedzie ok.

ale zeby arginina pomgala ci w rozroscie lapy :rotfl: :rotfl:

1cm -3m-c dobry wynik.
  • 0
ON
NBII + Shock + BCAA MC + Mio


It has been said that something
as small as the flutter of a butterfly's wing
can ultimately cause a typhoon
halfway around the world..
- Chaos Theory

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: ARGININA... czy to w ogole dziala??
arginina może ci napompować łapki ale na pewno
nie da ci jakiegos kopa do trwałego rozwoju ich.
  • 0

WIZARD1418048742
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1745 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Girona/Warszawa
  • Zainteresowania:dietetyka, żywienie, języki obce, samochody, SW

Napisano Ponad rok temu

Re: ARGININA... czy to w ogole dziala??
to ile masz teraz w łapie że Ci niby nie idzie? obstawiam że masz zły trening....tzn nie tyle zły co po prostu jakiś standardowy i Ciebie sie nie sprawdza
  • 0

Ampuł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 604 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ARGININA... czy to w ogole dziala??
To już lepiej zainwestować w nitrobolan też ma arginine, a efekt jest nieporównywalnie
lepszy ale to moja opinia.
pozdro :hyhy:
  • 0
GKS KATOWICE ANABOL BOYS 1964

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: ARGININA... czy to w ogole dziala??
albo White Blood to jest dopiero kompresor do pompowania mięśni :hyhy:
i podobno jak obiecuje producent wpływa też pozytywnie na erekcję... ;)
  • 0

PATRYK6661418048765
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:JG

Napisano Ponad rok temu

Re: ARGININA... czy to w ogole dziala??
kurcze mam 38cm przy wadze 83kg ale chcialbym miec jakos 45cm... na samym poczatku treningow, czyli 7 miesiecy temu, mialem 36cm czyli przez 7 miesiecy uroslo mi zaledwie 2cm :zalamany: a moim kolegom z silowni conajmnie 2 razy tyle :/
  • 0

WIZARD1418048742
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1745 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Girona/Warszawa
  • Zainteresowania:dietetyka, żywienie, języki obce, samochody, SW

Napisano Ponad rok temu

Re: ARGININA... czy to w ogole dziala??
no to do 45 jeszcze długa droga.... jak miałes 36 na początku to i tak sporo, większość zaczyna z niższego pułapu...a jakie ćwiczenia i ile razy w tyg robisz w bica? moze masz za mało ww w diecie?
  • 0

PATRYK6661418048765
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:JG

Napisano Ponad rok temu

Re: ARGININA... czy to w ogole dziala??
no daleka ech... :zalamany: lapy cwicze raz tygodniu aby mi nie spadalo bo ja mam tendencje do spadkow :kwasny: zwlaszcza w lapie... a jezeli chodzi o gainera to ja nie chce jakos ostro przybierac na wadze... chodzi mi raczej o wyrzezbienie ciala i o wzrost obwodu bicepsa bo mam troche niewymiarowe lapy :kwasny: mam takze problem z tluszczem ktory niezwykle szybko na mnie osiada :/
  • 0

PATRYK6661418048765
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:JG

Napisano Ponad rok temu

Re: ARGININA... czy to w ogole dziala??
a jezeli chodzi o cwiczenia to robie tak: triceps na wyciagu 5x 10 powtorzen, potem biceps na sztandze 5x 8 powtorzen, triceps na sztandze 5x10 powtorzen, biceps hantla w oparciu na kolano 5x 10 na kazda reke, triceps hantla 5x10 na kazda reke, biceps hantlami mlotkowo 5x10... mamy takze fajny przyrzad do "krecenia" aby cwiczyc przedramie :]... czasami jeszcze dokladam biceps na modlitewniku ale raczej dbam o rownomierne cwiczenia bicepsa i tricepsa...
  • 0

WIZARD1418048742
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1745 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Girona/Warszawa
  • Zainteresowania:dietetyka, żywienie, języki obce, samochody, SW

Napisano Ponad rok temu

Re: ARGININA... czy to w ogole dziala??
15 serii troche dużo naraz, ja już po 9 tak mi krew napływa że dalej cieżko robić. tric to może nie bo pracuje przy innych partiach i cieżko byłoby Ci rozplanować w treningu dzielonym, ale bic to możesz spróbować

lapy cwicze raz tygodniu aby mi nie spadalo bo ja mam tendencje do spadkow

robic 2-3 razy w tyg, po mniejszą ilosć serii ewentualnie powt. to co myślisz że jak sie robi wiecej niż raz w tyg. to są spadki;)?
  • 0

Siggy
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ARGININA... czy to w ogole dziala??
Patryku, ja biorę tą argininę Vitalmaxa i szczerze mówiąc nie zauważyłem żadnych efektów.
Co do bicepsa - ja w poprzednie wakacje zacząłem ostro trenować na HMB Mega Caps i Creatine Mega Caps Olimpu, do tego kefirki, sery białe, serki wiejskie bez przesadnego dbania o dietę, godziny posiłków etc i po dwóch - trzech mies w bicepsie mi przybyło ok 3 cm. Tylko piłem dużo wody i organizm pierwszy raz przyjął hmb i kreatynę to może spowodowało dobre przyswajanie tych suplementów. Czuło się powera :-) Biceps ćwiczyłem 2 razy w tyg, z tricepsem i przedramieniem, robiłem mniej powtórzeń, czasem nawet wymuszonych po 5-6 razy w ostatniej serii ( ale 50 - 55 kg na sztandze ) i jakoś rósł :) Po odstawieniu kreatyny nieco spada w obwodach ale miesiac przerwy i można znowu brać.
Nitrobolon - widziałem na kumplu, jakie to daje potężne przyrosty !
  • 0
Co wy tu robicie, odkąd powstało życie...



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024