Skocz do zawartości


Zdjęcie

W butach, czy bez?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

budo_bulion77
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z osiedla

Napisano Ponad rok temu

Re: W butach, czy bez?

Na twardej podłodze da się ćwiczyć, ale ćwiczący w ten sposób nie mogą mierzyć się z tymi ćwiczącymi na macie


nie rozumiem o co Tobie chodzi.... ja ostatnio cwicze wiekszosc czasu nie dosc ze na macie to w butach i co z tego :wink:

co innego ''puzzle''co innego mata apasnicza.''maty'' potrafia byc''zapadajace sie,przez co utrudniaja poruszanie :cry: a tak wlasciwie p.Tomaszu,dlaczego San Shou cwiczone jest na boso?
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: W butach, czy bez?

co innego ''puzzle''co innego mata apasnicza.''maty'' potrafia byc''zapadajace sie,przez co utrudniaja poruszanie :cry:


ja cwicze na macie do judo

a tak wlasciwie p.Tomaszu,dlaczego San Shou cwiczone jest na boso?


szczerze nie wiem.... 8O nigdy o tym nie myslalem, w sumie to ciekawe pytanie bo mam zdjecia z poczatkow sandy i tam chlopaki maja takie dziwne buty na nogach wygladajace jak kozaki dla lasek na zime (te takie na plaskim obcasie i pumpiaste)

spytam sie jutro bo znam faceta co pomagal wprowadzac sanda na samym poczatku wiec on powinien wiedziec, teraz juz jest za pozno ze by do niego dzwonic
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: W butach, czy bez?
ja jeszcze spóźnioną odpowiedź co do kopania frontal kicka piętą / cała stopą (bo taki jest w sumie efekt). W chunach jest to kopnięcie stosunkowo niskie (raczej nie na glowe, chyba ze przeciwnik lezy ;) ). A kopanie pieta wynika z dość odmiennej motoryki kopnięcia (w porównaniu do tego co miałem przyjemność widzieć na większości 'innych' stylów). Przypomina to bardziej tupnięcie, tylko wyprowadzone do przodu ;) . Kopnięcia raczej mają coś złamać, ew. wytrącić z równowagi, zaburzyć balans; niż zaboleć (jeżeli są wyprowadzone na nogi).

taki sobie off-topic
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: W butach, czy bez?
Tzn. też tak kopiecie?
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: W butach, czy bez?
tez piętą. Czy motoryka jest ta sama nie dam głowy.
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: W butach, czy bez?
Ok, o to mi chodziło. A w kwestii motoryki, to my oczywiście "z biodrem do przodu", zresztą to przy większości kopnięć (czyli boczne też tak).
  • 0

budo_yarek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: W butach, czy bez?

A w kwestii motoryki, to my oczywiście "z biodrem do przodu", zresztą to przy większości kopnięć (czyli boczne też tak).

z tym biodrem do przodu to bym kwestionowal, przynajmniej przy wykonywaniu kopniecia prostego do przodu, tzn tlumacze biodro oczywiscie nie pozostaje w tyle no bo kopiemy do przodu, ale nie ma zbytniego wychylenia/wyciagniecia biodra, czyli kopniecie do przodu przynajmniej w naszym przekazie jest wykonywane wlsanie bez biodra (zawsze mam przed oczami takowa karykature kopnicia przedniego z biodrem, gdzie jak sie patrzy z boku to nie wiadomo kto kogo napedza : noga wyrzucona do przodu ciagnie cialo, czy tez cialo leci za noga... :) , natomiast boczne, jak rowniez sierpowe sa raczej wykywane z biodrem, wlasnie dlatego ze przy innych niz przednie kopniecie wkladanie biodra pozwala uwolnic sile i jej nie blokowac, natomiast przy przednim kopnieciu, wlozenie biodra moze byc powodem utracenia, tudziez bycia wybitym z rownowagi. Oczywiscie powtarzam to ze bez biodra to nie znaczy ze cialo jest zmiazdzone, ale nie ma tego wyrzucenia
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W butach, czy bez?
Kopniec przednich prostych jest osiem milionow i naprawde ciezko powiedziec ktore jest dobre i nie ma przeciez jedynie slusznego. Zalezy to chyba bardziej od sytuacji (czy kopniecie czubkiem buta w punkt, czy podbiciem stopy, czy w genitalia, czy front kick na przepchniecie) i upodoban delikwenta.
To kopniecie o ktorym mowi Jarek pozwala bardzo szybku uwolnic noge, ale tez ma duzo mniejsza sile niz kopniecie z biodrem co jest raczej oczywiste i niema sie nad czym rozwodzic :wink:
  • 0

budo_bulion77
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z osiedla

Napisano Ponad rok temu

Re: W butach, czy bez?
wing chun w butach cwiczyta? :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: W butach, czy bez?
Zauważyłem, że tendencja w WC jest taka, że ćwiczy się w mokasynach i o obcisłych spodniach ze skórzanym paskiem podciągniętych pod same pachy :)
  • 0

budo_bulion77
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z osiedla

Napisano Ponad rok temu

Re: W butach, czy bez?
chcesz prowokowac czy smiejesz sie ze stylu wing chun?
  • 0

budo_yarek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: W butach, czy bez?
Dwie bardzo dla mnie wazne rzeczy dotyczace mojej poprzedniej wypowiedzi :
- zaznaczam ze przedstawiam kopniecie z przekazu, ktory cwicze i nie jestem tutaj jedyny,
- szczegoly wykonania moze sa wlasnie interesujace, nawet jesli kazdy bedzie mial rozne odczucia i bronil swego, ale to sa akurat podstawy dyskusji, a jesli wszystkiego jest po 8 mielionow, to kazdy ma racje tylko oczywiscie moja racja jest sluszniejsza :)

To kopniecie o ktorym mowi Jarek pozwala bardzo szybku uwolnic noge, ale tez ma duzo mniejsza sile niz kopniecie z biodrem co jest raczej oczywiste i niema sie nad czym rozwodzic

Fajnie mnie cytowac tylko jeszcze warto zrozumiec o co mi chodzilo!! :evil: Poniewaz nie angazowanie biodra moze i minimalnie odejmuje sile i nad tym tez mozna by dyskutowac, tylko tu chodzi o zachowanie kontroli nad noga jak rowniez zachowanie mobilnosci. Dlatego wlasnie jest sie nad czym rozwodzic, bo biorac pod uwage walke w krotkim dystansie, a takowy wlasnie preferuje wing chun, nie pakowanie biodra wlasnie w tym kopnieciu pozwala mi reagowac. A celem kazdego ataku jest raczej wlasnie kontynuacja, no chyba ze chcemy "one shoot", czyli podejscie bardziej karate? a szczegolnosci shotokan itp...
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: W butach, czy bez?

chcesz prowokowac czy smiejesz sie ze stylu wing chun?


W jakim przekazie mokasyny są częścią tego stylu? :)

[edit]chyba, że chodzi o to, że jak się ćwiczy *ng *n to się już ma taki styl garderoby :wink:
  • 0

budo_bulion77
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z osiedla

Napisano Ponad rok temu

Re: W butach, czy bez?
nie wiem co ty tworzysz :-)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: W butach, czy bez?
Niczego nie tworzę, czytam magazyny o MA, odwiedzam stronki i tak wygląda typowy chunowiec podczas ćwiczeń i jak to nie jest zabawne, to nie wiem co jest :)

trochę dystansu ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024