Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dietka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

bicek
  • Użytkownik
  • 0 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dietka
-Mezomorfik osoba z idealnymi predyspozycjami do kulturystyki, budowę ciała ma nie za chudą ale nie otyłą, łatwo nabiera masy mięśniowej)

Założenia dietetyczne: Jedz ok. 2-2.2g białka/kg masy (białka jaj, chudy indyk, piersi kurczaka, ryby). Węglowodany powinieneś przyjmować na poziomie 60-65% dziennego zapotrzebowania kalorycznego a tłuszcze ogranicz do 15% dziennych kalorii.
Ilość i wielkość posiłków: 5-7 dziennie
Suplementy: Odżywki białkowe, ew. gainery
Informacje do zapamiętania: Urozmaicaj swoje posiłki. Nie staraj się być cały rok "wyrzeźbiony", a raczej wykorzystuj swoje predyspozycje i wytycz sobie okres masowy i "na rzeźbę".
No więc myśę że ja jestem tym Mezomorfikiem i moje pytanie brzmi waże 75kg mam 183kg wzrostu moje dzienne zapotrzebowania na tłuszcze białka i tak dalej to ?? proszę o informacje bo gubie się w tych wszytskich tabelach dieta ma być na maske :D
  • 0

avanger
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kobiety %-)

Napisano Ponad rok temu

Re: Dietka
chwilke jesio poczekaj... nie mialem czasu jutro bede odpisywal
  • 0
nawet najtwardsi maja chwile kiedy potrzebuja kleknac...
Daj mi, Panie, mestwo, abym chcial zmienic to, co mozliwe. Daj mi cierpliwosc, abym potrafil zniesc to, czego zmienic nie moge. Daj mi tez rozum, abym umial odroznic jedno od drugiego.

dla wlasnego dobra czytajcie regulamin !! nieznajomosc nie usprawiedliwia wykroczen;
regulamin forum odzywianie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

bicek
  • Użytkownik
  • 0 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dietka
spokojnie 1 dzień mnie nie zbawi i przy okazji jeszcze jedno pytanie tłuszcz jest potrzebny przy treningu na mase czy nie ? Bo już mi tylu ludzi dawało rady i namieszali mi w głowie że czasem nie wiem jak mam na imie więc proszę powiedzieć czy np dobrze jest zjeść jakiegoś batona po treningu czy tam przed czy wogule coś słodkiego czy odłożyć słodycze w kąt bo chce nabrać maski ćwicze już prawie rok i mam duże kłopoty w rodzinie z alkoholem połowa mojej rodziny to alkoholicy i mój ojczyn też ostatnio zaczyna pić i się do mnie żuca jak wypije traktowałem kulturystyke jak zabawe i ćwiczyłem systematycznie ale nie napinałem się przed lustrem jednym słowem pełen looz od niedawna chcę być większy i większy więc proszę o optymalne warunki kasa na dietke się powinna znaleźć :D Tylko gorzej z odrzywkami
  • 0

Ziom1418048751
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Doping (tylko teoria), HST, dietetyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Dietka

No więc myśę że ja jestem tym Mezomorfikiem i moje pytanie brzmi waże 75kg mam 183kg wzrostu moje dzienne zapotrzebowania na tłuszcze białka i tak dalej to ?? proszę o informacje bo gubie się w tych wszytskich tabelach dieta ma być na maske :D


Białko: 75x2,2=158g.
Tłuszcze: 75x1=75g.
Węglowodany:300-420g.

Wystarczy troche matmy.

spokojnie 1 dzień mnie nie zbawi i przy okazji jeszcze jedno pytanie tłuszcz jest potrzebny przy treningu na mase czy nie


Kwestia diety, ale ogólnie przy dietach wyskowo węglodowanych przyjmuje się ok. 1g. tłuszczy na 1kg. masy ciała.

np dobrze jest zjeść jakiegoś batona po treningu czy tam przed czy wogule coś słodkiego czy odłożyć słodycze w kąt bo chce nabrać maski


Wszystko dla ludzi, raz na jakiś czas nie zaszkodzi. Po treningu węglowodany proste np. glukoza.

Tylko gorzej z odrzywkami


Przy dobrej diecie odzywki nie będą potrzebne.
  • 0

avanger
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kobiety %-)

Napisano Ponad rok temu

Re: Dietka

Węglowodany:300-420g.

no tu Ci nie wyszlo ;)

ww na poziomie rzedu: 480-585g ww (obserwoj reakcje swojego org. w niebezpiecz. lapania tluszczyku zmniejszaj kalorycznosc tak o 50g ww, ale zaczalbym od ok. 580g dziennie)
bialko 140-160g (optymalnie 150g - nie przesadzaj z bialkiem bo przyspiesza ono metabolizm i wolniej lapiesz mase)

tluszcze - zawsze niezbedne !! nie wolno rezygnowac z tluszczy gdyz sa one niezbedne do prawidlowego funkcjonowania ukl. hormonalnego; skup sie na tl. nienasyconych w tym przypadku mozesz zwiekszyc ich ilosc nawet do 90g (za odklad. sie tk.tl. glownie odpowiada nadmiar ww; strzez siem tez zlego cholesterolu [LDL] - czyli jak najmniej tl. nasyconych)

po tr. najlepsze jest carbo - odzywka ww, stosunkowo niewiele koszt. a przyjmujac 60-75g bezposrednio po tr. na troche Ci wystarczy :-)

co do slodyczy to bedac na diecie samoistnie je odlozysz - nie bedziesz mial ochoty (bedac syty ;-) ) - tak bylo przynajmniej w moim przypadku...

niezapomnij kupic sobie jakis preparat witaminowy (multitabs albo cos w tym stylu)
PS. kazda motywacja jest dobra :-)

acha a w jakim jestes wieku ??

[ Dodano: Pią Cze 03, 2005 3:47 pm ]
i jak czegos nie bedziesz pewien - wal - pomozemy :D
  • 0
nawet najtwardsi maja chwile kiedy potrzebuja kleknac...
Daj mi, Panie, mestwo, abym chcial zmienic to, co mozliwe. Daj mi cierpliwosc, abym potrafil zniesc to, czego zmienic nie moge. Daj mi tez rozum, abym umial odroznic jedno od drugiego.

dla wlasnego dobra czytajcie regulamin !! nieznajomosc nie usprawiedliwia wykroczen;
regulamin forum odzywianie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ziom1418048751
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Doping (tylko teoria), HST, dietetyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Dietka

Węglowodany:300-420g.

no tu Ci nie wyszlo ;)


Zależy, osobiście wołałbym zwiększyć ilość w razie braku efektów, niż zmniejszać w razie odkładania fatu. Kwestia tego, jak ktoś patrzy na ten temat.
  • 0

avanger
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kobiety %-)

Napisano Ponad rok temu

Re: Dietka
:no:
300g dla osoby wazacej 75kg jest smieszne ;/ wychodzi 4g/kg mc - w okresie budowania masy ?? wiadomo ze kluczem bycia wiekszym jest odpowiednia ilosc ww (szczegolnie w okresach zwiekszonego wysilku fizycznego jakim niewatpliwie jest cwiczenie na silowni) - wysilek na silowni przyspiesza metabolizm na blisko 48h (dzieki czemu mozemy dostarczac org. wiecej kcal bez niebezpieczenstwa odkladania zbednego ciala ;) )
jako mezomorfik nie powinien miec z tym problemow - podalem jedynie co powinien zrobic w danym przypadku

a co do 420g to jedyne 5,6g/kg mc - tak czy tak zdecydowanie za malo ww w okresie cwiczenia na mase dla mezo-, ekto-

wolalbym gdybys jednak przyznal siem do bledu... :roll:
  • 0
nawet najtwardsi maja chwile kiedy potrzebuja kleknac...
Daj mi, Panie, mestwo, abym chcial zmienic to, co mozliwe. Daj mi cierpliwosc, abym potrafil zniesc to, czego zmienic nie moge. Daj mi tez rozum, abym umial odroznic jedno od drugiego.

dla wlasnego dobra czytajcie regulamin !! nieznajomosc nie usprawiedliwia wykroczen;
regulamin forum odzywianie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ziom1418048751
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Doping (tylko teoria), HST, dietetyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Dietka

wolalbym gdybys jednak przyznal siem do bledu... :roll:


Hehe, nie %-)

Ja mam troche inne zdanie na ten temat, userzy na "moim" forum się o tym przekonali, i jak na razie, wychodzi im na dobre.

Nie chcesz, nie musisz wierzyć :P

a co do 420g to jedyne 5,6g/kg mc - tak czy tak zdecydowanie za malo ww w okresie cwiczenia na mase dla mezo-, ekto


Nie nazwałbym tego "jedynie", ale jak pisałem wyżej :P

Pzdr.
  • 0

dawid1920
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2884 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:kultuRystyka trojboj SAA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dietka
Tutaj zgadzam się z avangerem 6 gram węglowodanów w przypadku tego chłopaka jest absolutnym minimum, nawet pozwoliłbym na wieksze ilości węglowodanów w dni treningowe.

Oczywiście przy tym wszystkim nalezy obserwować organizm i korygować kaloryczność, ciało człowieka nie ma stałych schematów, ale wy panowie z pewnością o tym wiecie, pozdro dla was :-)
  • 0
Ciągu mistrz i przykucania.
Brzuch ma w dwudziestu pięciu minach.
Biją mu brawo, on się kłania
na odpowiednich witaminach.

Ziom1418048751
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Doping (tylko teoria), HST, dietetyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Dietka
Ze mną się nie musicie zgadząc :] Każdy robi wg. swojej zasady, teorii i tyle :P

Pzdr. :mrgreen:
  • 0

avanger
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kobiety %-)

Napisano Ponad rok temu

Re: Dietka

Założenia dietetyczne: Jedz ok. 2-2.2g białka/kg masy (białka jaj, chudy indyk, piersi kurczaka, ryby). Węglowodany powinieneś przyjmować na poziomie 60-65% dziennego zapotrzebowania kalorycznego a tłuszcze ogranicz do 15% dziennych kalorii.


Białko: 75x2,2=158g.
Tłuszcze: 75x1=75g.
Węglowodany:300-420g.

Wystarczy troche matmy.

dobra, ostatni raz zeby bylo jak najbardziej przejrzyscie zrobie to w aspekcie matematycznym ("wystarczy troche matmy")

na podstawie tego co napisales obliczmy podaz kcal:
jak wiesz z 1g ww otrzymujemy 4kcal energii
z 1g tluszczy natomiast 9kcal

tak wiec: 4*158=632[kcal]
9*75=675[kcal]
632+675=1307[kcal]
1307kcal powinno tu stanowic ok. 40% podazu kalorii, tak wiec:
1307 - 0,4
x - 1
----------------
x= 3267[kcal] :arrow: podaz kalorii
przy czym w tym wypadku powinienes dostarczyc ok. 60% z ww, tj.:
0,6*3267=1960[kcal] :arrow: tyle energii z ww
czyli ile powinien spozyc ww ??
1960[kcal]/4[kcal/1g] = 490g

tak wiec moje na wierzchu :P
na podstawie Twojej teorii wykazalem ze to moja jest wlasciwa...
  • 0
nawet najtwardsi maja chwile kiedy potrzebuja kleknac...
Daj mi, Panie, mestwo, abym chcial zmienic to, co mozliwe. Daj mi cierpliwosc, abym potrafil zniesc to, czego zmienic nie moge. Daj mi tez rozum, abym umial odroznic jedno od drugiego.

dla wlasnego dobra czytajcie regulamin !! nieznajomosc nie usprawiedliwia wykroczen;
regulamin forum odzywianie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ziom1418048751
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Doping (tylko teoria), HST, dietetyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Dietka

na podstawie Twojej teorii wykazalem ze to moja jest wlasciwa...


Hrhrhr... %-) niech już Ci będzie. :P

Pzdr. :mrgreen:
  • 0

bicek
  • Użytkownik
  • 0 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dietka
15 lat mam to ile wkońcu tych węglowodanów mam wcinać ? I kupić sobie carbo ?
  • 0

avanger
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kobiety %-)

Napisano Ponad rok temu

Re: Dietka
carbo kup, ww ok. 480g
  • 0
nawet najtwardsi maja chwile kiedy potrzebuja kleknac...
Daj mi, Panie, mestwo, abym chcial zmienic to, co mozliwe. Daj mi cierpliwosc, abym potrafil zniesc to, czego zmienic nie moge. Daj mi tez rozum, abym umial odroznic jedno od drugiego.

dla wlasnego dobra czytajcie regulamin !! nieznajomosc nie usprawiedliwia wykroczen;
regulamin forum odzywianie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024