Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wlasna dieta na mase


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

Steve
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Wlasna dieta na mase
Witam. Chcialbym zrobic sobie wlasna diete na mase. W zwiazku z tym potrzebne mi sa dane takie jak: ile bialka i weglowodanow powinno byc w diecie na mase? Jaki powinien byc odstep czasowy miedzy posilkami? Nie odsylajcie mnie do gotowej diety bo juz ja widzialem (chce ja troche zmodyfikowac albo ulozyc calkiem nowa diete). Prosze was o pomoc. Ile kazdy z posilkow powinien zawierac bialka i wegi?
  • 0

avanger
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kobiety %-)

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasna dieta na mase
napisz info o sobie !!
prosze pamietajcie o tym...
  • 0
nawet najtwardsi maja chwile kiedy potrzebuja kleknac...
Daj mi, Panie, mestwo, abym chcial zmienic to, co mozliwe. Daj mi cierpliwosc, abym potrafil zniesc to, czego zmienic nie moge. Daj mi tez rozum, abym umial odroznic jedno od drugiego.

dla wlasnego dobra czytajcie regulamin !! nieznajomosc nie usprawiedliwia wykroczen;
regulamin forum odzywianie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Steve
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasna dieta na mase
A wiec tak:
wzrost: 179 cm
waga: okolo 70 kg (dokladnie nie wiem)
staz: dopiero zaczynam trening

Chcialbym ulozyc diete na mase, ale do tego potrzebuje informacji ile bialka i wegli powinno sie przymowac na dzien na kilogram masy ciala.
  • 0

manieQ^16
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WhiteStock

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasna dieta na mase
czesc, ja mysle ze moglbys sie wybrac do lekarza i ustalic to z nim co i ile ci potrzeba (ale to moje przypuszczenia wiec niewiem, nie jestem doswiadczony jeszcze w tych sprawach) :P pozdro
  • 0
<:::pEacE, lOvE, ExtAsSsY:::>

prezes1418048745
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasna dieta na mase

nie jestem doswiadczony jeszcze w tych sprawach

Nie wisz to lepiej nie pisz ;)
Do lekarza %-)))))))) po diete.
Steve: W podwieszonych postach w tym dziale masz gotowe diety(kilka kategori wagowych) sa one optymalnie ulozone i przeliczone. Cos Ci w nich nie pasuje to piszesz co i ktos Ci ja przerobi. A jezeli sam chcesz ulozyc diete od podstaw(jednak tu musisz pamietac o paru zasadach ktorych sie trzeba trzymac) to wez bialko:1,8-2,2g/kgmc wegle 6-7g/kgmc tluszcze okolo 1,2-1,4g/kgmc. Pozdro.
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

avanger
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kobiety %-)

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasna dieta na mase

waga: okolo 70 kg (dokladnie nie wiem)

pasuje zebys sie zwazyl (na czczo) i dokladniej wiedzial ile wazysz


staz: dopiero zaczynam trening

czyli staz tr. 0 ??
jesli tak to zacznij od tr. obwodowego 6-8tyg. i dopiero tr. na mase

diete mozesz juz stosowac, ja przy twoich "gabarytach" proponuje 1,8g/kg mc bialka, 1,2g/kg mc tluszczu; 7,2g/kg mc ww, odstep miedzy posilkami ok. 2,5-3h; pamietaj zeby w posilku nie bylo wiecej niz 50g bialka bo i tak org. tego nie przyswoi, postaraj siem zeby to w miare rownomiernie rozlozyc na jakies 5-6posilkow

jestes ektomorfikiem czy mezomorfikiem ??

uloz diete i daj do sprawdzenia, ew. pytaj jesio jak czegos nie wiesz ;)
  • 0
nawet najtwardsi maja chwile kiedy potrzebuja kleknac...
Daj mi, Panie, mestwo, abym chcial zmienic to, co mozliwe. Daj mi cierpliwosc, abym potrafil zniesc to, czego zmienic nie moge. Daj mi tez rozum, abym umial odroznic jedno od drugiego.

dla wlasnego dobra czytajcie regulamin !! nieznajomosc nie usprawiedliwia wykroczen;
regulamin forum odzywianie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Steve
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasna dieta na mase
jestem ektomorfikiem, moge zrec ile widze i nic mi nie przybywa :) ta dieta ktora jest podwieszona mi odpowiada ale za jakis czas mi sie znudzi w kolko jesc to samo dlatego chcialbym sobie ulozyc kilka roznych diet na mase. Avanger czy trening obwodowy to to samo co ogolnorozwojowy? Do diety mam zamiar jeszcze massa zapodac i witaminki wiec mysle ze bedzie w porzadku.
  • 0

avanger
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kobiety %-)

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasna dieta na mase
jak jestes ekto- to Ci troche moge zmodyfikowac diete ;)

obwodowy to to samo co ogolnorozwojowy

tak

witaminki oka, massa jesio nie kupuj

uloz diete i ja pokaz - sprawdze
  • 0
nawet najtwardsi maja chwile kiedy potrzebuja kleknac...
Daj mi, Panie, mestwo, abym chcial zmienic to, co mozliwe. Daj mi cierpliwosc, abym potrafil zniesc to, czego zmienic nie moge. Daj mi tez rozum, abym umial odroznic jedno od drugiego.

dla wlasnego dobra czytajcie regulamin !! nieznajomosc nie usprawiedliwia wykroczen;
regulamin forum odzywianie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Steve
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasna dieta na mase
Dobra, juz ulozylem swoja diete na mase zgodnie z waszymi wskazowkami i prosze o sprawdzenie czy bedzie dobra. Moja dieta sklada sie z 5 posilkow dziennie (6 to dla mnie za duzo, musialbym tylko siedziec w domu i co chwile robic jedzenie); odstepy miedzy posilkami - 3 godziny. Od razu mowie ze posilki nie sa ulozone w takiej kolejnosci jak sie je powinno jesc w ciagu dnia.

A oto moja dieta:



100g płatków CiniMinis/Chocapic/Nesquik
W 400g mleka 0,5% rozpuszczamy 40g odtłuszczonego mleka w proszku
i zalewamy tym platki, albo zalewamy 500g samego mleka




100g muesli z rodzynkami i orzechami/z owocami suszonymi
W 400g mleka 0,5% rozpuszczamy 40g odtłuszczonego mleka w proszku
i zalewamy tym platki, albo zalewamy 500g samego mleka




4 kromki chleba zwykłego/żytniego/2 kajzerki razowego posmarować cienko margaryna Kama
0,5l mleka 0,5%
plus do wyboru:
-50g miodu pszczelego
-60g konfitury truskawkowej
-70g dżemu truskawkowego/wiśniowego (albo innego)
-80g powidła śliwkowego
-200g serka twarogowego truskawkowego/waniliowego



4 kromki chleba zwykłego/żytniego/2 kajzerki razowego posmarować cienko margaryna Kama
woda mineralna (dowolna ilość)
plus do wyboru:
-100g sera białego chudego plus 50g miodu pszczelego
-80g sera żółtego Gouda plus pomidor (dla lepszego smaku) lub ketchup
-100g sardynek w oleju / 75g tunczyka w oleju
-100g szynki z piersi indyka/kurczaka plus pomidor (dla lepszego smaku) lub ketchup




150g ryzu/makaronu Lubelskiego Extra/makaronu 2-jajecznego/puree ziemniaczane
100g piersi z kurczaka
15g oliwy z oliwek



Wartosci odzywcze posilkow w ciagu dnia:

białko - 120g
tłuszcz - 80g
węglowodany - 470g

Dodam tylko że sie zważylem i waze 67 kg, wiec wartosci BTW dobralem na podstawie swojej wagi i wspolczynnikow, ktore mi poradziliscie:
B - 1,8g / kgmc
T - 1,2g / kgmc
W - 7g / kgmc


Prosze o opinie i porady co sadzicie o mojej diecie. Pozdrawiam
  • 0

avanger
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kobiety %-)

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasna dieta na mase
powiem tak - rozstrzal produktow ryz/makaron troszke siem roznia... ale oka badzmy ludzmi ;)
ww (przy Twojej wadze - dedukuje ze szybkiej przemianie materii) mozesz zw. do 500g, a jesli nadal beda niesatysfakcjonujace efekty nawet do 540g (nawet do 8g/kg mc)

z tym mlekiem to niepotrzebnie tak kombinujesz - na prawde - taniej i szybciej wyjdzie zwyklego 0,5-2% mleka 500ml

pos. w kolejnosci 1 i 2 jak chcesz sobie serwowac ??

z tymi kanapkami to do szkoly chodzisz ?? proponowalbym dodac w tym miejscu jesio wiecej czegos bialkowego bo katabolizm Ci siem moze niepotrzebnie nasilic

ogolnie spoko... oby tak dalej kombinuj... ;)
  • 0
nawet najtwardsi maja chwile kiedy potrzebuja kleknac...
Daj mi, Panie, mestwo, abym chcial zmienic to, co mozliwe. Daj mi cierpliwosc, abym potrafil zniesc to, czego zmienic nie moge. Daj mi tez rozum, abym umial odroznic jedno od drugiego.

dla wlasnego dobra czytajcie regulamin !! nieznajomosc nie usprawiedliwia wykroczen;
regulamin forum odzywianie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Steve
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasna dieta na mase
Dzieki za odpowiedz. A wiec co do ryzu i makaronu to nie roznia sie od siebie az tak bardzo:

100g ryzu: B:7g T:1g W:79g
100g makaronu: B: 11g T:2g W: 78g

a wiec roznica jest jak dla mnie zadna. Zreszta i tak nie bede wszystkiego tak idealnie wazyl i mierzyl.

Zgadza sie, mam szybka przemiane materii. Czyli proponujesz weglowodany zwiekszyc do 500g??

Jesli chodzi o mleko to nie jestem pewnien czy pochlone pol litra naraz plus dodatki, dlatego pomyslalem ze moze zrobie 400 i uzupelnie mlekiem w proszku 8) :roll:

Kanapki nie dlatego ze do szkoly potrzebuje tylko nie chce caly czas jesc papki, troche urozmaicic chce.

W kazdym daniu jest tyle bialka zeby na dzien wyszlo tyle ile polecaliscie. Czy przy takich ilosciach moze byc katabolizm? Jesli tak to jeszcze moge zwiekszyc ilosc bialka. Pozdrawiam



[ Dodano: 07-06-2005, 12:12 ]
Hmmm...czy moglbym prosic jeszcze o wypowiedzenie sie na temat mojej diety? To dla mnie wazne zebym mial diete na mase jaka trzeba a nie byle co. :roll:
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024