Skocz do zawartości


Zdjęcie

Redukcja, plan do oceny, fbw+obwodówka

redukcja plan ocena fbw obwodówka pomoc

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

Maciek431
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Redukcja, plan do oceny, fbw+obwodówka
Cześć, mam pytanie. Znalazłem czyjś plan taki z hantlami fbw, lekko zmodyfikowałem. 
Główny cel to redukcja tkanki tłuszczowej, jak już go osiągne to następnym celem będzie rozbudowa sylwetki. Tak to wygląda:
Poniedziałek - FBW:
przysiady z hantlami - [ 5x6-14 ]
podciąganie hantla w opadzie tułowia [ 4x6-12 ]
wyciskanie hantli ławka pozioma [ 4x6-12 ]
uginanie ramion stojąc [ 3x8-12 ]
wyciskanie francuskie hantla dwurącz, siedząc [ 3x8-12 ]
skłony leżąc płasko [ 3x10-25 ]
 
Wtorek - obwodówka
 
Środa - FBW:
wysoki krok z hantlami [ 5x6-12 ]
martwy ciąg na prostych nogach [ 4x6-12 ]
wyciskanie hantli siedząc [ 4x6-12 ]
wspięcia na palcach stopy z hantlem [ 3x8-12 ]
wznosy barków z hantlami [ 3x8-12 ]
skłony boczne z hantlami stojąc [ 3x10-25 ]
 
Czwartek - obwodówka
 
Piątek - FBW:
przysiady wykroczne z hantlami [ 5x6-12 ]
wyciskanie hantli leżąc na podłodze [ 4x6-12 ]
podciąganie hantla w opadzie tułowia [ 4x6-12 ]
uginanie ramion stojąć [ 3x8-12 ]
wyciskanie francuskie hantli leżąc [ 3x8-12 ]
unoszenie nóg do pionu leżąc [ 3x10-25 ]
 
Sobota - Bieg/rower
 
Niedziela - wolne
 
 
Obwodówka:
przysiady ze sztangą 2x12
wyciskanie hantli na płaskiej 2x12
martwy ciąg na ugiętych nogach 2x12
wyciskanie żołnierskie 2x12
skoki na podest 2x10
pompki 2x12
podciąganie na drążku 2x10 
wzniosy sztangielek na bok 2x12
uginanie ramion z hantlem 2x12
brzuszki 2x20
wzniosy kolan do klatki w zwisie 2x15
 
 
I tu moje pytanie, czy mogę we wtorek i czwartek robić obwodówke, nie będzie to zbyt duże przeciążenie dla mięśni? Czy lepiej jakieś bieganie/rower/skakanka w te dni? (chodzi głównie o redukcję, jeśli tak można ale będę musiał zapierdalać, to git) 
I czy ogólnie ten plan FBW a/b/c jest w miare? 
I po jakim czasie zacząć dokładać obciążenie? (nigdy wcześniej nie miałem styczności z siłką, troche prac siłowych w życiu robiłem, ale stricte siłka nie) 

Użytkownik Maciek431 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja, plan do oceny, fbw+obwodówka

Lepiej aeroby niż obwodówka.

Od początku stopniowo staraj się dokładać, ogólnie zacznij od małych ciężarów ze względu na ryzyko kontuzji i jak jesteś zastany po konkretnym treningu miałbyś mega zakwasy.

 

W treningu w b zmień mc na mc na jednej nodze, zamiast wyciskania w b z ziemi proponuje pompki i w sumie tyle. No i drążek by się przydał. Warto by gdzieś również wrzucić wznosy na bok na barki.


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja, plan do oceny, fbw+obwodówka

Ja jestem też tego zdania, że jeśli jesteś początkujący to tego nie dawaj zbyt dużo - a tu widzę codziennie coś jest.. Wystarczy z pewnością tylko FBW 3xweek, do tego jak wyżej Faluś, aeroby możesz wrzucić.


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Maciek431
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja, plan do oceny, fbw+obwodówka

A jeszcze zapytam, coś z tym planem w środe jest nie tak może? Bo po poniedziałku czuje, że ćwiczyłem (najbardziej ręce), w piątek to samo (najbardziej nogi) a w środe jakoś nie bardzo. Mówię dniu po ćwiczceniach, bo już raz taki plan przerobiłem sobie, ćwiczenia wykonuje jak najdokładniej jak potrafie, oglądałem i czytałem jak sie je wykonuje, nie wiem. Za mały ciężar czy co?


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja, plan do oceny, fbw+obwodówka

Nie no trening w środę wydaje mi się być dobry. Ogółem cały rozkład jest fajny.. Być może zbytnio nie przykładasz się do pracy na tym treningu? Pamiętaj, że wykonanie ćwiczeń to pikuś, ale by wyczuć dany mięsień/mięśnie to już jest nauka ;)

Być może też i mały ciężar. Z początku akurat trudno jest wybrać ten odpowiedni, więc małymi kroczkami do celu


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Maciek431
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja, plan do oceny, fbw+obwodówka

Mam takie pytania, może i głupie no ale.. 
Jak robię "przysiady wykroczne z hantlami" to pierw prawa potem lewa wykrok to jako 1 powtórzenie? Bo jeśli tak, to jak zrobie np 6 takich powtórzeń (po 6 na każdą nogę, łacznie 12) z 2x10kg hantelkami to potem już nie dam rady zrobić 8>10>12, nie ma takiej opcji. To chyba jakoś słabo, co? 
+ to samo jest z np "Unoszenie nóg do pionu leząc" mój taki "max" to 3x~12, słabo mi to idzie. Dodam, że jestem po 5 takich "treningach" już 


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja, plan do oceny, fbw+obwodówka

Tak. Po zrobieniu jednego powtórzenia na prawą nogę i potem na lewą masz jako jedno CAŁE powtórzenie. Jeśli w planie masz do zrobienia ich np. 10 to musisz 10 na prawą i 10 na lewą :)

Wydaje mi się, że jak na start 10kg jest troszeczkę zbyt dużo, tym bardziej na wykroki.. Spróbuj zacząć od 5kg - 7,5kg. 

To jest dopiero 5 treningów a sylwetkę robi się całe życie. 

Do tego podpowiem, iż niektóre ćwiczenia są typowo tylko izolacyjne.. i w nich nie pobija się rekordów na ciężary tylko robi się ile można.


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Maciek431
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja, plan do oceny, fbw+obwodówka

A dopytam jeszcze, wiem, że jest dużo tematów takich ale czas idzie do przodu i może coś się pozmieniało.
Kupię jakąś ławke pod sztangę albo osobno ławkę + stojaki za ~350zł?


Użytkownik Maciek431 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja, plan do oceny, fbw+obwodówka

Na pewno kupisz w tej cenie a nawet mniej :) Ode mnie powiem, że przyda się taka ławeczka razem już z regulacją skosów - najlepiej te dodatnie i ujemne. No i można od razu zakupić ławeczkę ze stojakami. Po co dwa razy pchać się w koszty


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Maciek431
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja, plan do oceny, fbw+obwodówka

Bo coś czytałem, że jak osobno kupie to bede mial od razu do przysiadów czy coś. A nową dostane w tej cenie? Jak tak to jakie modele/firmy mniej więcej? Czy używki na olx szukac?


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja, plan do oceny, fbw+obwodówka

No można i osobno kupić, można i oddzielnie. Ja na przykład mam ławkę + skos górny + stojaki i daje radę. Choć stojaków aktualnie nie używam :D Kwestia tego czy rzeczywiście te stojaki będą używane przez Ciebie regularnie.. Jeśli masz zamiar ich używać tylko sporadycznie to wydaje mi się, że nie ma sensu kupować..(i pchać się w koszty).

No do 350zł na pewno coś kupisz. Wystarczy wejść na Allegro lub na strony danych firm ze sprzętem i poszperać - nic trudnego :) Można i szukać na OLX czy innych stronach ale wtedy trzeba już popatrzeć w jakim jest to stanie.. żeby po dwóch miesiącach się nie popsuło :D

A jeśli chodzi o firmy to polecam głównie HMS albo HopSport... ale też nie mówię, że są one najlepsze ze wszystkich. Bo każdy sprzęt musi przejść szereg testów

.

PS. ja na przykład mam już wiele lat sprzęt treningowy od HMS(gryfy,sztangę zwykłą, łamaną, ławeczkę, modlitewnik), obciążenie+hantle od HopSport.. A od jakichś dwóch lat poręcz od K Sport (bodajże) i jestem zadowolona


Użytkownik aniajlover edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Maciek431
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja, plan do oceny, fbw+obwodówka

Trochę poszukałem, jeżeli chodzi o nowe i znalazłem takie:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Nada się któraś z tych? Na +/- rok użytkowania, potem sobię wymienie na lepsze

Ta maxim wygląda na solidną w miare? Tak na początek bym ją wziął na rok np, w miare szeroka widze, płaska, skos, barki + obciążenia za dużo i tak nie będę kładł bo raz ze nie mam a dwa ze dopiero zaczynam, więc o stabilność bym się nie bał póki co, za rok np wymienie na lepszą + dokupie KG, co Wy na to?


Użytkownik Maciek431 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja, plan do oceny, fbw+obwodówka

Hmm ja na Twoim miejscu od razu bym kupiła taką by była nie na jeden rok ale na LATA(i na przyszłość). Ławka jakby nie było, nie jest przedmiotem, który się mega szybko psuje..albo coś tam(zbrakło mi argumentów :D ) więc moim zdaniem kupić od razu taką by była na przyszłość.

Ja bym kupiła tą drugą z Hop Sport - więcej pola do popisu z ćwiczeniami i ogólnie treningi nie będą monotonne


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: redukcja, plan, ocena, fbw, obwodówka, pomoc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024