Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan

-skos dużo bardziej rozwija mięśnie niż prosta-wg większości kulturystów prosta jest dodatkiem


8O
Co za bzdury.
Gubrin


niestety tak jest.
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan

Co to są super serie na brzuch?


Serie łączone na brzuch jeśli już.

Jest to metoda łączenia 2 ćwiczeń i wykonywania ich jedna po drugiej. Np - wznosy nóg wisząc na drążku (1 seria), a bezpośrednio po tym skłony tułowia (1 seria). Powstały "mini-obwód" jest jedną serią łączoną.

Super Seria to z grubsza to samo, tylko łączone są ćwiczenia na mięśnie antagonistyczne - np biceps + triceps: uginanie ze sztangielkami + wyciskanie francuskie itp.



Co większej efektywności skosu niż płaskiej w rozwoju mięśni klaty- Spotkałem się z różnymi opiniami na ten temat, każda głoszona była przez pewne autorytety w tej dziedzinie więc podchodzę do tego z dystansem.

Na mnie wyciskanie na skosie nigdy tak dobrze nie działało jak wycisk na płaskiej - za dużą rolę ogrywały tam barki, które wolę trenować w inny sposób.


PZDR
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan

-skos dużo bardziej rozwija mięśnie niż prosta-wg większości kulturystów prosta jest dodatkiem


8O
Co za bzdury.
Gubrin


niestety tak jest.

no niestety nie ;)
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
Wookash, wiem, co to jest super seria. ;) Nie wiem, jakie ćwiczenia są w super serii Corvo. "Na brzuch" niewiele mi mówi. Może tam być wiele różnych ćwiczeń i nie będą to tylko ćwiczenia angażujące mieśnie brzucha.
  • 0

budo_iskierka1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
Robię ABSa od jakiegoś czasu obecnie jestem pomiędzy 8 a 9 poziomem (w zależności od samopoczucia robię albo 8 albo 9) ostatnio z uwagi na brak czasu na regenerację robię go nie regularnie czyli max 2 razy w tygodniu ale najczęściej kończy się na 1 razie w tygodniu.
Co do wcześniejszych wypowiedzi to przyznaję 5 poziom był makabryczny :)
Macie może jakiś pomysł na jakiś inny plan po skończeniu absa ? Tylko nie a6w bo to przerabiałam w swoim życiu 2 razy i nudniejszego treningu to chyba nie można już wymyślić.
ABS mi się bardzo podoba 'czuję' efekty (bo widzieć nie widzę - tłuszczyk jak był tak jest). No ale to inna bajka :)
Proponuję już na niższych poziomach dorzucić coś na skośnie !
Życzę wytrwałości
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan

ABS mi się bardzo podoba 'czuję' efekty (bo widzieć nie widzę - tłuszczyk jak był tak jest). No ale to inna bajka :)


Taka bajka, że ABS nie służy spalaniu tłuszczu :wink:

U mnie na mięśnie brzucha najlepiej sprawdzały się ćwiczenia ze sporym obciążeniem. Mniej zabawy niż z tymi wszystkimi ABS'ami a efekty bardzo dobre.

Poncho - OK, źle zrozumiałem Twoje pytanie :wink:


PZDR
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
Ja tuż przed ABS zawsze robię jeszcze skłony boczne (3x5/10/15), skręty tyłowia stojąc (ręce wyciągnięte na boki) i russian twists (nogi zapieram o szafkę, 3 serie: 1 bez obciążenia, 2 z obciążeniem, 3 bez obciążenia; w ostatniej mało powtórzeń ale max. dynamika)

Sory ze przerwe :) Ale przy obecnym treningu jaki mam 6x w tygodniu, 3x interwały w dni treningow siłowych, gdybym dołożył, zajechałbym się?


Ja bym się chyba zajechał. :) W danym dniu rób albo trening siłowy albo interwały.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
kurde, wy jakies wymiatacze z tym abs :P ja tam zrobie po treningu kilka rolloutow niepelnych, podniose nogi kilka razy wiszac, potrzymam chwile planka i do domu :lol:
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan

Ja bym się chyba zajechał. :) W danym dniu rób albo trening siłowy albo interwały.

Nie mam jak tego wcisnąć, spróbuje tak jak pisałem siłownia rano interwały wieczorem, zobaczymy jak się będę czuł jak źle to chyba będzie trzeba zrezygnować z siłowni :?
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
Na brzuch stosuje ABS+kolko :)
Polecam jeszcze jedno cwiczenie ktore sie nazywa karuzela. Lezymy na brzuchu i glowe mamy caly w gorze (broda do klatki) a partner probuje nas obiec i kopnac w glowe. Brzuch siada, oj siada :)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
Ja tak ostatnio sobie coraz czesciej mysle nad zmniejszeniem ilosci cwiczen bo porobilo mi sie tego tyle ze 5-6 treningow w tygodniu mi przestaje wystarczac. Jak jeszcze wejde na 9 poziom ABSa to juz w ogole nie wiem gdzie to zmieszcze. Myslalem nad zastapieniem tego calego balastu ogolnorozwojowki np. treningiem dwuboju silowego raz w tygodniu no max. 2 x tydzien ale znowu klania sie to ze niemal na wsi mieszkam i nie mam gdzie tego robic.

Gdyby z tego treningu jakas kasa byla to moze bym robote odpuscil a tak zostaje poltorej godziny wieczorem jak i tak jestem wydymany po pracy.

PS. Sniffles oplulem sobie lapka ze smiechu przez Ciebie :)
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan

Wookash, wiem, co to jest super seria. ;) Nie wiem, jakie ćwiczenia są w super serii Corvo. "Na brzuch" niewiele mi mówi. Może tam być wiele różnych ćwiczeń i nie będą to tylko ćwiczenia angażujące mieśnie brzucha.


unoszenie prostych nóg w zwisie na drązku -12 powt
unoszenie ugiętych nóg w zwisie na drązku -12 powt
unoszenie nóg leżąc na ławce prostej (nie wiem jak to nazwać) -25 powtórzeń
skręty na ławce do brzuszku -do bólu
spięcia-brzuszki na ławce do brzuszków do bólu

i przerwa dopiero po ostatnim ćwiczeniu 2-3 minuty.
i 3 takie serie

mam pytanie odnośnie przysiadów
robić do samego dołu-tzn dupa prawie na ziemi??
z podkładką pod pięty-bez niej nie potrafię zejść nisko
i jak dobrze rozgrzać kolana?-krążenia?
i w treningu oprócz przysiadów dać coś na tył ud?czy przysiady wystarczą w treningu full body?
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan

i jak dobrze rozgrzać kolana?-krążenia?


ja najpierw rozgrzewam kolana
potem serie rozgrzewkowe
10 powtorzen bez obciazenia
i po 5-6 powt. z 30 kg, 50 kg, 70 kg i potem dodaje co 10 kg az do ciezaru wlasciwego

ja robie dupe tylko na tyle zeby przelamac kat ale to kwestia indywidualna
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
A probowales? :wink:
To jest wersja bardziej hardcorowa. Nie pusi kopac wystarczy ze lekkie dotkniecie reka uznamy za trafienie :)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
spoko kumam zasade :)
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
podoba się mój trening na brzuch?:P
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan

unoszenie prostych nóg w zwisie na drązku -12 powt
unoszenie ugiętych nóg w zwisie na drązku -12 powt
unoszenie nóg leżąc na ławce prostej (nie wiem jak to nazwać) -25 powtórzeń
skręty na ławce do brzuszku -do bólu
spięcia-brzuszki na ławce do brzuszków do bólu

i przerwa dopiero po ostatnim ćwiczeniu 2-3 minuty.
i 3 takie serie

To nie jest superseria tylko gigant seria. ;)
Trening dobry (układ ćwiczeń podobny jak w ABS), ale nadal twierdzę, że za bardzo obciążasz dolny odcinek pleców. Nie powinno się ćwiczyć mięśni brzucha po ćwiczeniach typu martwy ciąg, przysiady ze sztangą itp.

Co do rozgrzewania kolan, myślę, że jedna seria przysiadów bez obciążenia i 2 serie przysiadów z mniejszym obciążeniem powinny wystarczyć, ale jak kto woli.
Jeśli bez podkładek nie możesz zejść nisko, to rób z podkładkami. :) Możesz popracować nad ruchomością w stawie skokowym, ale nie wiem, czy akurat to uniemożliwia ci zejście do samego dołu.

Na tył ud dobre są: martwy ciąg na prostych nogach, [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i sprinty.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
brzuch robię przed nogami :P
bez podkładek nie mogę zejść bo jakoś dziwnie się odginam i nie potrafię ciała ułożyć.
ogólnie dziś ten trening bez zbytniego spieszenia się zrobiłem w 1godzin 40 minut :)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
Poncho na 9-tym poziomie 4 stacje maja w ilosci "do oporu". Ile to jest u Ciebie w liczbach bo ja mam wrazenie ze ten 9-ty poziom to pol godziny harowy.
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
1 seria wznosów kolan to ok. 10 powtórzeń
2 seria wznosów kolan to ok. 5 powtórzeń (potem spadam z drążka :P )
Skrętów i skłonów tułowia nie robię do oporu, bo mi się po prostu nie chce i ręce trochę drętwieją od trzymania ich za głową. Po 60-70 powtórzeniach mam dosyć. Całość zajmuje mi chyba z 20 minut, ale nie mierzyłem dokładnie czasu.

Corvo, generalnie nie powinno się łączyć siadów/martwego ciągu z ćwiczeniami brzucha w jednym treningu, ale zrobisz tak, jak uważasz. :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024