Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
ja skończyłem na poziomie 8.
ale a6w nigdy nie udało mi się zrobić-teraz robię własne super serie
oceńcie plan proszę :) :)
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
ABS robię już jakieś 1,5 roku, a 9 poziom zacząłem dopiero 3-4 tygodniu temu. Nie pamiętam przejścia z 7 na 8, ale na 8 zatrzymałem się najdłużej. Do zrobienia 9 poziomu po raz pierwszy zbierałem się psychicznie całe 15 minut. :lol:

Corvo, a na co ma być ten plan? Siła, masa, wytrzymałość? I co to są super serie na brzuch?
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
Itosu, bardzo dziękuje za poświęcenie czasu i rozpisanie planu.Wiem o co chodzi w ćwiczeniu z piłką lekarską ale na siłowni na której ćwicze jest za mało miejsca :?
I zauważyłem, że w tym planie jest mało ćwiczeń z ciężarami, np. nie ma MC, wiosłowania itd.W sumie jest tylko wyciskanie, przysiad i sztangielki na biceps.
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
Dodam od siebie, że zanim przejdziesz do ćwiczeń na siłę dynamiczną poćwicz zwykłą siłówkę i nic nie mieszaj. Wzmocnisz sobie stawy i ścięgna, przyzwyczaisz mięśnie do wysiłku i wtedy bierz się za dynamikę, czyli po jakichś 6 mies. Wszelkie ćwiczenia na siłę eksplozywną są dewastujące dla stawów i bardzo kontuzjogenne. To moje osobiste spostrzeżenia, więc traktuj je jak uważasz, jednak w grupie moich znajomych trenujących SW jestem jednym z nielicznych, którzy mają jedną poważniejszą kontuzję ;)

:) Wyszło trochę samochwalczo, shit happens :)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
Tynks rozpisałem plus minus to co sam akurat robie. Ja oprócz przysiadów nie przywiązuję aż takiej wagi do siły. MC nie rozpisywalem bo nie uwazam tego za dobry wybor dla kogos trenujacego sztuki walki zwlaszcza takie w ktorych sie kopie ale to wybor indywidualny. Pilka lekarska nie jest kontuzjogenna. Jesli chcesz cos typowo na sile i mase miesni moge popytac kumpla ktory zajmuje sie trojbojem i bardziej hobbystycznie kulturystyka. Cos killerskiego na pewno Ci rozpisze :)

Poncho ja robie ABSa II od pazdziernika 2007 roku ;) teraz poziom 7-my i chyba przetrzymam go jeszcze z pol roku :)

Corvo Twoj trening mi sie podoba. Napisz w jakim czasie miescisz te wszytskie serie bo mi to wyglada na bite 2 godz. harówy ;)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
ee... robisz dokladnie to samo przez pol roku?
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan

ee... robisz dokladnie to samo przez pol roku?


ABSa 7 poziom jeszcze pol roku bede tyral

sam trening ogolnorozwojowy wyglada u mnie inaczej niemal co trening. zawsze musze sobie jakas drobna zmiane wprowadzic. mieszam serie, superserie, ilosci serii, dlugosci przerw, kolejnosci wykonywanych cwiczen. Co trening zawsze mam jakas mala zmiane. Nie lubie nudy.
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan

wyciskanie klatka skos góra 4x10
MC 12-10-8-6
Wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia -4x10
wyciskanie sztangi zza głowy 4x10
uginanie ramion stojąc 3x10
francuski wyciskanie 3x10
przysiady ze sztangą 4x15-20
super serie na brzuch x3

trenuje tym 2x w tygodniu-wtorek i sobota
do tego 5 treningów tygodniowo ju jitsu- od pon do piątku-w piątek sparingi-środa siła +wytrzymałość


Wyciskanie zza głowy - kiepskie ćwiczenie, kontuzjogenne. Dałbym wyciskanie stojąc/push press.

Dodatkowo zmieniłbym kolejność ćwiczeń.

Siady na końcu? I dlaczego takie taka duża ilość powtórzeń w stosunku do reszty ćwiczeń?

Zamiast ławy skos, też wybrałbym prostą. Nie trzeba dodatkowo angażować barków. Dostaną przy wycisku stojąc, a tylne aktony pracują jeszcze przy wiośle.

Uginanie ramion/francuz tylko jeśli czujesz, że ramiona słabo pracowały. Nie jest to niezbędne.

Brak ćwiczeń dynamicznych tłumaczę sobie, że celem jest wpierw siłą statyczna.


PZDR
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
Itosu, zmieniaj chociaż co jakiś czas ilość i tempo powtórzeń w ABS. Robiąc ciągle to samo bardzo trudno o postępy.

W planie Corvo w ogóle nie podoba mi się ilość powtórzeń we wszystkich ćwiczeniach i ilość ćwiczeń w jednym treningu. Wszystkiego za dużo jak dla mnie.
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
itosu co jakiś czas próbuj zorbić 8 abs , bo nie widze sesu nastawiac na jakis okres czasu ze bedziesz robił abs , co jakiś czas sprobuj przeskoczyc na wyżysz poziom
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
w okolicach 1,5. między seriami 2-3 minuty przerwy.

Siady na końcu? I dlaczego takie taka duża ilość powtórzeń w stosunku do reszty ćwiczeń?

Zamiast ławy skos, też wybrałbym prostą. -skos dużo bardziej rozwija mięśnie niż prosta-wg większości kulturystów

Brak ćwiczeń dynamicznych tłumaczę sobie, że celem jest wpierw siłą statyczna.


PZDR


-skos dużo bardziej rozwija mięśnie niż prosta-wg większości kulturystów prosta jest dodatkiem

siłe dynamiczna robie na treningach -tzn piłki lekarstkie itp

siady na końcu-bo rozgrzewam potem dobrze kolana i w ten sposób mogę poświęcić im odpowiednią ilość czasu.

W planie Corvo w ogóle nie podoba mi się ilość powtórzeń we wszystkich ćwiczeniach i ilość ćwiczeń w jednym treningu. Wszystkiego za dużo jak dla mnie.

jest to klasyczny trening full body- podobno przy treningu na siłowni pod sztuki walki nie poleca się treningów dzielonych typu split
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan

w okolicach 1,5. między seriami 2-3 minuty przerwy.


-skos dużo bardziej rozwija mięśnie niż prosta-wg większości kulturystów prosta jest dodatkiem


Trenujesz pod kątem sylwetkowym, kulturystycznym? Czy siłowym? Ja odniosłem wrażenie, że to drugie.

siłe dynamiczna robie na treningach -tzn piłki lekarstkie itp


OK. IMO i tak za dynamikę należy się brać jak się dysponuje solidnymi, statycznymi podstawami.


siady na końcu-bo rozgrzewam potem dobrze kolana i w ten sposób mogę poświęcić im odpowiednią ilość czasu.


Co to ma do rzeczy? Dobrze rozgrzewać nogi możesz trenując je na początku czy w środku. A jestem pewny, że nie przetrenujesz ich odpowiednio dobrze będąc zmęczony wcześniejszym treningiem bo siady to bardzo wymagające ćwiczenie.


jest to klasyczny trening full body- podobno przy treningu na siłowni pod sztuki walki nie poleca się treningów dzielonych typu split


Owszem, ale w tego typu treningach, zwłaszcza robionych pod kątem SW, te 2 razy w tygodniu niekonieczne jest bawienie się w izolacyjne ćwiczenia ramion itp. Postaw na kilka ciężkich, podstawowych ćwiczeń. One są najważniejsze.


PZDR
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan

w okolicach 1,5. między seriami 2-3 minuty przerwy.


-skos dużo bardziej rozwija mięśnie niż prosta-wg większości kulturystów prosta jest dodatkiem


Trenujesz pod kątem sylwetkowym, kulturystycznym? Czy siłowym? Ja odniosłem wrażenie, że to drugie.

siłe dynamiczna robie na treningach -tzn piłki lekarstkie itp


OK. IMO i tak za dynamikę należy się brać jak się dysponuje solidnymi, statycznymi podstawami.


siady na końcu-bo rozgrzewam potem dobrze kolana i w ten sposób mogę poświęcić im odpowiednią ilość czasu.


Co to ma do rzeczy? Dobrze rozgrzewać nogi możesz trenując je na początku czy w środku. A jestem pewny, że nie przetrenujesz ich odpowiednio dobrze będąc zmęczony wcześniejszym treningiem bo siady to bardzo wymagające ćwiczenie.


jest to klasyczny trening full body- podobno przy treningu na siłowni pod sztuki walki nie poleca się treningów dzielonych typu split


Owszem, ale w tego typu treningach, zwłaszcza robionych pod kątem SW, te 2 razy w tygodniu niekonieczne jest bawienie się w izolacyjne ćwiczenia ramion itp. Postaw na kilka ciężkich, podstawowych ćwiczeń. One są najważniejsze.


PZDR



sylwetka nie wyklucza siły.

wole zrobić siady na końcu- po prostu indywidualna preferencja- robiłem pośrodku i jakoś mi nie leży.a tak odpoczne po martwym w między czasi

btw jedyne ćwiczenie izolowane to wyciskanie francuskie-robie je bo nie mam poręczy a to najmocniej czuje.
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
Sylwetka siły nie wyklucza, tak samo jak siła sylwetki :wink:
Chodzi o priorytety.

Ale ok - nie drążę. Dobrze, że znasz swój organizm na tyle by dostosować pod niego trening.

Powodzenia

PZDR
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan

itosu co jakiś czas próbuj zorbić 8 abs , bo nie widze sesu nastawiac na jakis okres czasu ze bedziesz robił abs , co jakiś czas sprobuj przeskoczyc na wyżysz poziom


Poncho, Maveric988 dzieki za rady. u mnie brzuch pracuje jeszcze przy innych cwiczeniach. chocby przy wszystkich rotacyjnych. ja robie tak ze zaraz jak zaczynam odczuwac ze mnie nie pieka miesnie brzucha po zrobieniu ABSa to przechodze na wyzszy. te pol roku palnalem tak szacunkowo bo wiem ze np. 5-ty poziom po prawie 5 m-cach dzialal na mnie mega mocno.

lista cwiczen ogolnorozwojowych z jakich ja zazwyczaj ukladam sobie plan:

ABS II
przysiady ze sztanga
pompki na dloniach, na piesciach, w 4 roznych rozstawach dloni, piesci
divebombs, czyli tzw. pompki japonskie lub hinduskie wykonywane na dwa sposoby
podciaganie na drazku za kark przed karak, na 3 rozstawach dloni
uginanie przedramion ze sztangielkami (biceps)
pompki na poreczach
wyciskanie francuskie
tzw. szwedki
bieg bokserski w miejscu z hantlami
wyciskanie zolnierskie siedzac
zarzuty sztangi (od czasu do czasu)
wyciskanie sztangielek na barki
wyciskanie na lawie plaskiej
wykroki ze sztangielkami
mostki zapasnicze na glowie

to chyba taki najczesciej stosowane cwiczenia
zmieniam plan bardzo czesto bo sie szybko nudze

Itosu

PS. Jak to mam zmieniac intensywnosc ABSa. Ja robie dokladnie w takim tempie i takie przerwy jak tam sa napisane.

Wznosy nog w ABSie wykonuje w butach, ale pewnie wiekszosc tak robi.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan

lista cwiczen ogolnorozwojowych z jakich ja zazwyczaj ukladam sobie plan:

ABS II
przysiady ze sztanga
pompki na dloniach, na piesciach, w 4 roznych rozstawach dloni, piesci
divebombs, czyli tzw. pompki japonskie lub hinduskie wykonywane na dwa sposoby
podciaganie na drazku za kark przed karak, na 3 rozstawach dloni
uginanie przedramion ze sztangielkami (biceps)
pompki na poreczach
wyciskanie francuskie
tzw. szwedki
bieg bokserski w miejscu z hantlami
wyciskanie zolnierskie siedzac
zarzuty sztangi (od czasu do czasu)
wyciskanie sztangielek na barki
wyciskanie na lawie plaskiej
wykroki ze sztangielkami
mostki zapasnicze na glowie

to chyba taki najczesciej stosowane cwiczenia
zmieniam plan bardzo czesto bo sie szybko nudze

Itosu

PS. Jak to mam zmieniac intensywnosc ABSa. Ja robie dokladnie w takim tempie i takie przerwy jak tam sa napisane.

Wznosy nog w ABSie wykonuje w butach, ale pewnie wiekszosc tak robi.


a coś na plecy konkretnego?prócz drążka?jakieś wiosłowanie by się przydało.i coś na prostowniki grzbietu.
ławkę płaską wyrzuć-daj skosy góra i dół-dużo lepsze efekty
btw wznosy bez butów
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
Corvo, długo już tak trenujesz?
Ja bym w każdym ćwiczeniu ograniczył ilość powtórzeń do max. 5, zwiększył ciężar i zmniejszył ilość serii do 2-3 (zakładając, że ma to być FWD, w splicie 4-5 serii). No i dość mocno obciążasz kręgosłup na jednym treningu (nawet jak na moje standardy ;) ). Radziłbym podzielić trening na 2 dni. Ćwiczyłem tak przez około rok i jednocześnie chodziłem na karate - nie było żadnych problemów z dynamiką, rozciąganiem, wytrzymałością, kopaniem itp.
Co to są super serie na brzuch?


PS. Jak to mam zmieniac intensywnosc ABSa. Ja robie dokladnie w takim tempie i takie przerwy jak tam sa napisane.


Zmieniaj dopiero po jakimś czasie, żeby nie robić ciągle tego samego. Dodaj w którymś ćwiczeniu kilka powtórzeń, inne zrób szybkim tempem, inne wolnym, załóż cięższe buty ;) itd., ale najlepiej przechodź na następne poziomy. To, że palą cię mieśnie, nie znaczy, że nie dasz rady przejść na wyższy level. ;)

Wznosy nog w ABSie wykonuje w butach, ale pewnie wiekszosc tak robi.

Ja robię w papuciach. :)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
8-my poziom juz bym pacnal teraz na 100%

Corvo przysiady robie technika trojbojowa (sztanga nisko na barkach, prawie na lopatkach) wiec mam przez tydzien po siadach na plecach jeden wielki naderwany miesien.

Robilem kiedys martwe ciagi ale przestalem. Szkoda zdrowia.
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
Sory ze przerwe :) Ale przy obecnym treningu jaki mam 6x w tygodniu, 3x interwały w dni treningow siłowych, gdybym dołożył, zajechałbym się?
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan

-skos dużo bardziej rozwija mięśnie niż prosta-wg większości kulturystów prosta jest dodatkiem


8O

Co za bzdury.

Tak poza tym tak jak ktoś wyżej za dużo ćwiczeń obciążających dolny odcinek pleców. Albo rób zamiennie MC z siadami, albo traktuj jedno priorytetowo, a resztę luźniej (i ewentualnie zmieniaj te priorytety co jakiś czas).

Serie max 3.

Powtórzenia około 5 (chyba, że zmieniasz co trening to polecam 15-10-5).

Gubrin
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024