Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan

Panowie jeszcze jedno pytanko, czym mogę zastąpić to ćwiczenie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] bo na siłowni na której ćwiczę, nie mam możliwości wykonać go poprawnie.


Przecież do wykonania tego ćwiczenia na dobrą sprawę potrzebne są stojaki + jakaś ławka pod stopy.

Raczej nie sądzę byś rzeczywiście nie mógł tego poprawnie wykonywać u siebie :wink:


PZDR
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
Na stojakach nie próbowałem, ale wydawały mi się za wysokie, a nie ma tak wysokiej ławki, a żeby ustawić ją wzdłuż i podnieść do góry jest niestety za mało miejsca.
Próbowałem to na suwnicy smitha, ale też jest za mało miejsca jak ustawić ławkę, żebym miał ją pod piętami a nie pod udami.
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
Pomóżcie :) Mam taki problem, trenuje sześć razy w tygodni 3x MT i 3x siłownia jak już pisałem, ale mam słabiutką kondycje i żeby ją poprawić chce robić interwały i teraz pytanie, czy moge je robić w dni w które mam siłownie?Siłownia jest rano, biegałbym wieczorem.Ewentualnie niedziela dzień wolny od treningu.
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
masz słabą kondycje bo masz słabą regeneracje , polecam chodzic na siłek po treningu mt jak masz okazje i co 2 dzien zrobic wolny , po treningu zimny prysznic , wspomaga regeneracje , powinienes po 2 tygodniach zobaczyc roznice
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
Nie da rady, trening mt kończę 21, więc nie ma szans :? Może masz racje, że to wina regeneracji, ale śpie minimum 8h na dobę czasem i więcej, odżywiam też sie dobrze, czuje sie nie najgorzej sam nie wiem.
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan

masz słabą kondycje bo masz słabą regeneracje , polecam chodzic na siłek po treningu mt jak masz okazje i co 2 dzien zrobic wolny , po treningu zimny prysznic , wspomaga regeneracje , powinienes po 2 tygodniach zobaczyc roznice


Siłownia po SW to słaby pomysł.
Chyba, że treningi SW masz wyjątkowo niewymagające.

W przeciwnym razie nie będziesz w stanie zrobić treningu siłowego na 100% - a to jest esencja walki z ciężarami. Owszem - w ten sposób zmęczysz się, możesz odczuć lepszą regenerację w wyniku treningu co drugi dzień itp, ale bardzo szybko będziesz miał zastój w treningach siłowych.

Chyba, że masz na myśli robienie treningu siłowego na ciężarach w 10-15 minutowych sesjach zastępując tym siłowe elementy treningu SW. Chociaż to też nie najlepszy pomysł.

Przy DOBRZE SKOMPONOWANEJ diecie, ewentualnie uzupełnionej w suplementy niemal każdy jest w stanie wykonywać te 5 treningów tygodniowo bez narzekania na regenerację.

PZDR
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan

Pomóżcie :) Mam taki problem, trenuje sześć razy w tygodni 3x MT i 3x siłownia jak już pisałem, ale mam słabiutką kondycje i żeby ją poprawić chce robić interwały i teraz pytanie, czy moge je robić w dni w które mam siłownie?Siłownia jest rano, biegałbym wieczorem.Ewentualnie niedziela dzień wolny od treningu.

zacznij robic kondycyjne koncowki na silowni. np po trenigu silowym poswiec 10min na kondycje, magiczna 50 albo jakies burpees.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
Tynks napisz co chcesz osiagnac przez trening na silowni. Chcesz dynamiczniej uderzac, czy dorobic sie wiekszych miesni. Jesli trenujesz MT to bardziej polecalbym ogolnorozwojowy trening calego ciala ze stosunkowo nieduzymi ciezarami. Jesli chcesz moge poswiecic chwile i wrzucic swoja propozycje (ale nieco poznieij bo teraz nie mam tyle czasu). Po jakims czasie i tak dobierzesz to co Ci najlepiej wchodzi ;)
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
wyrzuc jedna siłownie i tam rob kondycyjny trening :)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
I odpowiedz jeszcze na pare pytan:

1. Czy masz dostep do dobrze wyposazonej silowni czy kilka hantli, sztange, zelastwo i lawki. A moze tylko do drazka a reszta to wlasne cialo?

2. Czy masz dostep do takich rzeczy jak roller, pilka lekarska

3. Czy trenujesz sam w te dni silowe czy z partnerem ?

Pozdr
Itosu
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
Itosu, teraz ćwicze planem, który na poprzedniej stronie wrzucił Jet
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
nie zależy mi na masie, bardziej na sile, dynamicznych uderzeniach itd.Cały czas priorytetem jest MT.

1. Tak mam dostęp do dobrze wyposażonej siłowni.
2. Piłka lekarska jest na siłowni, rollera nie mam ale mógłbym kupić bo z tego co sie orientuje to chyba za drogi nie jest.
3. Ćwicze raczej sam na siłowni.
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
Pozwolę sobie podłączyć się do tematu.

W obecnej chwili nie mam zbyt wiele wolnego czasu. Poza treningami SW (4x/tydzień) trenowałem także siłowo (2x/tydzień).

Na jakiś czas muszę jednak zrezygnować z siłowni. Pozostaje więc trening siłowy w domu, na sprzęcie którym posiadam ( ławka, sztangielki i jakieś 40kg obciążenia). Z racji, że nie są to konkretne ciężary obecnie poszukuje ćwiczeń w których niewielkie obciążenia nie idzie w parze z łatwością cwiczenia :wink:

Osobiście myślałem o rozmaitych wariacjach standardowych ćwiczeń w wersji jedno-rącz/nóz :wink: Jednak może ktoś z Was zna jakieś inne, ciekawe pomysły.

Na razie myślałem o czymś stylu:

1. Rwanie sztangielki
2. Wyciskanie sztangielki jednorącz leżąc
3. Wyciskanie jednorącz stojąc
4. Przysiad na jednej nodze / Wchodzenie na ławkę jednonóz
5. Wiosłowanie sztangielką

Tyle, że jak piszę - nie satysfakcjonuje mnie w pełni ten plan, a świeże pomysły nie przychodzą mi do głowy ;)

PZDR
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
A magiczna 50 i przysiady na jednej nodze? ;)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
hmm no masz glownie
wyciskanie stojac / lezac
wioslowanie
rwanie
wymach
zarzut

ja ostatnio robilem snatch+press (najpierw DB hang snatch, opuszczasz do ramienia, (push)press, i opuszczasz do ramienia, do hang), 3-5x na reke.
potem b1 wioslowanie b2 wyciskanie lezac i na koniec wymachy.
potem tylko jakos nogi, np przysiad na jednej nodze/nGHR.

mozna tez rozne clean and jerk robic, jedno - dwu-reczne jak masz dwie sztangielki.
no i biceps/triceps na koniec.

ogolnie bym sie staral w takiej sytuacji robic plaszczyznami, vertical/horizontal press/pull, co tez mozna zrobic z ciezarem ciala za pomoca drazka tylko.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
Tynks moja propozycja:

Pon:
MT

Wto:
1. Rozgrzewka
2. ABS II
3. Wyciskanie na ławie: rozgrzewka: gryf 10 powt,. 30 kg i póżniej co 10 kg 5-6 powt.; seria właściwa 5 powt. x 5 serii; zaczynasz od 60 kg i zwiększasz o 2,5 kg co tydzień tak długo aż nie dasz rady zrobić 5x5; jak nie dasz rady nadal zwiększasz ciężar ale przechodzisz do 5 serii po 4 ruchy; potem po 3 ruchy itd. jak będziesz robił po 1 ruchu to odpoczywasz tydzień i zaczynasz od nowa np, z pułapu 70 kg. Przerwy miedzy seriami właściwymi 3-5 min. Miedzy rozgrzewkowymi 1-2 min.
4. Możesz zrobić po 1 serii pompek, wyciskania francuskiego czy pompek na poręczach tak aby dobić triceps
5. Na zakończenie 2-3 serie po 3-5 minut rzucania piłka lekarską z partnerem. Wyrzucasz jedna reką tak jakbyś uderzal z tylnej reki. Pilnuj odpowiedniej rotacji bioder i barkow. Kazdy ruch wykonujesz z pelnym piwotingiem. Zmieniasz pozycje co rzut (raz na lewa raz na prawa strone). Ruch przyjmowania rzutu jest dokldanie taki sam jak wyrzucania pilki ale w odrotnej kolejnosci wykonywanych faz ruchu. Pilka najlepiej 5 kg bo jest duza i latwo sie lapie. Poza tym jest ospowiednio ciekza a chodzi o wyrobienie dynamitu w lapach. Przerwy miedzy seriami 1 min.
6. 5 min warm down, lekkie rozciaganie gornej czesci ciala, wiszenie na drazku.

Sro:
MT

Czw:
1. Rozgrzewka
2. ABS II
3. 2-3 serie piramidek podciagania na drazku na roznych rozstawach
4. Uginania sztangielek na biceps 4-5 serii w superserii z przedramionami
5. 3-4 serie zabaw w podciaganie na drazku. Taki freestyle jaki mozesz podpatrzec na youtubie w treningu Hannibala czy Ghetto Workout
6. 5 min warm down, lekkie rozciaganie gornej czesci ciala, wiszenie na drazku.

Pia:
MT

Sob:
1. Rozgrzewka
2. Przysiady ze sztangą. 5 serii po 5 powt. System ten sam co w wyciskaniu na lawie
3. 5 min warm down, lekkie rozciaganie gornej czesci ciala, wiszenie na drazku.

Przysiady mozesz robic co 2 tydzien. W tygodnie bez przysiadow w to miejsce ABSII z rana a po poludniu rower pare kilometrow w terenie z hartowaniem na mrozie ;)

Niedziela odpoczynek\

Zakładam że na MT masz rozciąganie, bieganie, worki, tarcze, dynamiczne ćwidczenia na kopanie i uderzanie.

Pozdr
Itosu
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
nie czytalem ale rzucil mi sie w oczy abs na poczatku, dal bym go na koniec bo nie ma co stabilizatorow oslabiac przed konkretnym treningiem
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
wyciskanie klatka skos góra 4x10
MC 12-10-8-6
Wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia -4x10
wyciskanie sztangi zza głowy 4x10
uginanie ramion stojąc 3x10
francuski wyciskanie 3x10
przysiady ze sztangą 4x15-20
super serie na brzuch x3

trenuje tym 2x w tygodniu-wtorek i sobota
do tego 5 treningów tygodniowo ju jitsu- od pon do piątku-w piątek sparingi-środa siła +wytrzymałość
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan

nie czytalem ale rzucil mi sie w oczy abs na poczatku, dal bym go na koniec bo nie ma co stabilizatorow oslabiac przed konkretnym treningiem


opinie sa podzielone. ja generalnie wole przed. raz ze pod koniec treningu silowego nie mailbym juz sily na porzadnego ABSa a dwa po rozgrzewce ABS doskonale dogrzewa miesnie co w treningu silowym jest bardzo istotne. Jedynie w dni z przysiadami nie robie nic poza siadami.
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan
Ja bym w ogóle ABS (zwłaszcza na wyższych poziomach) robił na oddzielnym treningu. Po 9 poziomie trudno robi się nawet zwykłe pomki, więc porządna siłówka po ABSie raczej odpada.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan

Po 9 poziomie trudno robi się nawet zwykłe pomki, więc porządna siłówka po ABSie raczej odpada.


Mialem na myśli że Tynks zacznie od 1-go ;)
Robisz 9-ty poziom ?? Kurde ja 7-my teraz robie i pewnie z pół roku go pomęczę. 8-my jeszcze jest ludzki, 9-ty mnie przeraza na sama mysl ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024