Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plan treningowy-( po operacji) - pomocy!

plan treningowy- pomoc

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

warsawalien
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Plan treningowy-( po operacji) - pomocy!

Witam, mam 37 lat, w roku 97, rozpoczęła sie moja przygoda z treningami siłowymi. Od tamtej pory dużo się zmieniło jak sądzę..

chciałbym dostać konkretne informację od was, zanim, to nastapi, napisze parę słów o swej sytuacji.

W roku 2000 poszedłem na ochotnika do słuzby wojskowej i byłem tam do 2008 roku, podczas treningu ( prywatnie) na siłowni wypadły mi dwa dyski, i wtedy się zaczęło.

musiałem odejśc z wojska, przestałem trenować, rezultat?! przez 10 lat przybyło mi 45 kg, zmiana trybu życia zawodowego i prytwatnego na to wpłynęła.

Dziś mam rodzinę i dwa miesiące temu poddałem się operacji bariatrycznej, usunęli mi 80 % żoładka. Do operacji miałem rwe kulszową i bóle kregosłupa, po operacji mogę góry przenosić, skakać biegać itp. W dwa miesiące straciłem 27 kg. Żona jest na szkole wojskowej i przygotowuje się do słuzby zawodowej, ja chciałbym proiśc was o pomoc w ułozeniu treningu w domu, z uwagi iz mam tylko jedną pensję ( swoją 80 % z powodu L4) a szkoła płaci tylko 786 zł żonie, z tego ttytułu mam ograniczone fundusze. 

Proszę o pomoc w  ułożeniu plan trenigowego, bym mógł robić go w domu.

Do dyspozycji mam:

drązek

rowerek stacjonarny

hantle 5-10 kg

spręzyne do cwiczeń

o diete nie proszę, nie chcę przeginać.

mój adres mailowy moge podac komus kto zechcę mi pomóc, lub jeżeli może to proszę tu na forum o pomoc bezpośrednio

 

Może takie coś:

 

Klatka - rozpiętki hantlami  + biceps
Nogi - rowerek
wolne

Barki - spręzyna + tricepsy - pompki
Plecy + przedramiona

wolne

bieganie + 6 weidera

tylko ile serii i powtorzeń???

 

lub ?

 

na 3 dni treningowe 

poniedziałek
plecy + triceps + kaptury


sroda 
klata + biceps + przedramie


piątek 
nogi+ barki




na 4 dni 

poniedziałek 
klata+ biceps 

wtorek 
plecy + kaptury 

czwartek 
barki+ triceps 

Piątek
uda + łydki + przedramie

 

 

Może jakiś inny plan??

 

 

P.S - MUSZE PRZEZ CHOCBY 3 MIESIACE TRENOWAĆ W DOMU, POTEM ŻONA WRÓCI I POJDĘ NA SIŁOWNIE, MAM SYNA 5 LATEK I MUSZĘ O NIEGO ZADBAĆ :) JEST MOZLIWOŚĆ ŻE WRÓCĘ Z WASZĄ PMOCĄ DO ARMII!! :)


  • 0

Olosek
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2749 postów
  • Pomógł: 76
233
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dolnośląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Piłka nożna, kolarstwo, dietetyka, technologia
  • Staż [miesiące]:od września 2013
  • Wzrost [cm]:185
  • Wyciskanie [kg]:130(zima 2014/15)
  • Martwy ciąg [kg]:195 (zima 2015/2016)
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan treningowy-( po operacji) - pomocy!

A jak wygląda sprawa z możliwością treningu, lekarz nie ma przeciwwskazań ? Jeśli chodzi o trening ostatnia opcja wydaje się najlepsza, myślę że po jakimś czasie wrócisz do świetnej sprawności, a to że akurat możesz trenować w domu na początek to bardzo dobrze :)


  • 0

ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA: DZIENNIK TRENINGOWY OLOSEK 

 

W RAZIE PYTAŃ, PORAD ZAPRASZAM NA PRIV

 

POZDRAWIAM


warsawalien
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan treningowy-( po operacji) - pomocy!

A jak wygląda sprawa z możliwością treningu, lekarz nie ma przeciwwskazań ? Jeśli chodzi o trening ostatnia opcja wydaje się najlepsza, myślę że po jakimś czasie wrócisz do świetnej sprawności, a to że akurat możesz trenować w domu na początek to bardzo dobrze :)

zrobilem badania, jest ok, mam pozwolenie od lekarza neurologa.

podpowiedz mi proszę, jak widzisz to w rozłożeniu serii i powtórzeń?!


  • 0

Jasiu22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 10
21
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan treningowy-( po operacji) - pomocy!

W mojej opinii ćwiczenie tutaj na własną rękę jest mocno ryzykowne, bo jak wiemy dyskopatia może powrócić... ja na twoim miejscu ćwiczył bym pod okiem wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Jeśli już zdecydujesz się działać samemu, zaczynaj delikatnie, chociażby najpierw rowerek, spacer, później jakieś cwiczenia stabilizacyjnie, w kolejnej części jakieś pompki itp, cały czas pamiętając o odpowiedniej postawie ciała itd. myślę że tutaj dobrym rozwiązaniem byłby także basen... polecam ci również książkę bądz sprawny jak lampard, nie jest tam opisane co robic po operacji ale jest pokazane wiele cwiczen i doskonale wytlumaczona technika, sekwencje napinania, jak siedziec, jak chodzic.. itd


  • 0

warsawalien
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan treningowy-( po operacji) - pomocy!

W mojej opinii ćwiczenie tutaj na własną rękę jest mocno ryzykowne, bo jak wiemy dyskopatia może powrócić... ja na twoim miejscu ćwiczył bym pod okiem wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Jeśli już zdecydujesz się działać samemu, zaczynaj delikatnie, chociażby najpierw rowerek, spacer, później jakieś cwiczenia stabilizacyjnie, w kolejnej części jakieś pompki itp, cały czas pamiętając o odpowiedniej postawie ciała itd. myślę że tutaj dobrym rozwiązaniem byłby także basen... polecam ci również książkę bądz sprawny jak lampard, nie jest tam opisane co robic po operacji ale jest pokazane wiele cwiczen i doskonale wytlumaczona technika, sekwencje napinania, jak siedziec, jak chodzic.. itd

Dzieki bardzo, zaraz poszukam tej ksiązki, spacery rower mam za sobą, znaczy w pewnym sensie iprzenosni. nic nie boli jest ok i biorę się za treningi, dziekuje i pozdrawiam.


  • 0

Jasiu22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 10
21
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan treningowy-( po operacji) - pomocy!

Powodzenia! 


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024