Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wiek ma znaczenie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

bobroy10
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Wiek ma znaczenie?

Witam,
Zacząłem się zastanawiać, czy mając prawie 49 lat mam szansę na uzyskanie zadowalającej rzeźby? Jak widzę, zdecydowana większość z was jest trochę młodsza ode mnie. Pytanie teoretyczne: czy mam szansę na satysfakcjonującą rzeźbę trenując 3x w tygodniu? Zakładam, że będzie odpowiednia dieta, kardio, jednak to na razie nie jest tak istotne. Przypuszczam, że dojście do odpowiednich rezultatów zajmie mi więcej czasu niż osobom znacznie młodszym ode mnie, zakładając taką samą intensywność ćwiczeń, zbliżoną dietę. Czy mam rację, czy się mylę?


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek ma znaczenie?
Owszem wiek ma znaczenie, ale jeśli się przyłożysz sporo możesz osiągnąć. Niech cię to zmotywuje

Owszem ne będziesz w stanie osiągnąć takiej sylwetki jak w wieku kiedy miałeś dwadzieścia lat, będzie też to trudniejsze. Sam po sobie pewno zauważyłeś, że im starszy człowiek tym szybciej i prościej rośnie brzuch, więc trzeba się bardziej przyłożyć. Do tego mięśnie trochę wolniej rosną, ale rosną.
Trening siłowy 3x w tygodniu jak najbardziej wystarczy i przyniesie efekty.

Użytkownik faluś edytował ten post Ponad rok temu

  • 2

VeqU
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :30
  • Klatka piersiowa [cm]:92.5
  • Pas [cm]:77
  • Wyciskanie [kg]:60
  • Martwy ciąg [kg]:75
  • Waga [kg]:60

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek ma znaczenie?

Jak kolega wyżej wyjaśnia masz taką możliwość i leć budować swoją wymarzoną sylwetkę ^_^


  • 0

No siema sp​ortowy świrze


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek ma znaczenie?

Witam,
Zacząłem się zastanawiać, czy mając prawie 49 lat mam szansę na uzyskanie zadowalającej rzeźby? Jak widzę, zdecydowana większość z was jest trochę młodsza ode mnie. Pytanie teoretyczne: czy mam szansę na satysfakcjonującą rzeźbę trenując 3x w tygodniu? Zakładam, że będzie odpowiednia dieta, kardio, jednak to na razie nie jest tak istotne. Przypuszczam, że dojście do odpowiednich rezultatów zajmie mi więcej czasu niż osobom znacznie młodszym ode mnie, zakładając taką samą intensywność ćwiczeń, zbliżoną dietę. Czy mam rację, czy się mylę?

To nie jest ważne czy osiągniesz po 49 roku życia sylwetkę modela fitness/kulturysty klasycznego, bo nie każdy taką sylwetkę jest w stanie osiągnąć nawet w młodym wieku.

Najważniejsze jest to, że poprawić kompozycję sylwetki, czyli spalić tłuszcz i rozbudować mięśnie można praktycznie w każdym wieku, o ile nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do prowadzenia treningu siłowego, aerobowego, interwałowego, etc.

W wieku 49 lat nie tylko możesz poprawić swoją sylwetkę, ale nawet powinieneś, bo może to np. zmniejszyć ryzyko osteoporozy w starszym wieku, ponadto treningi są dobrym sposobem na rozładowywanie stresów dnia codziennego, poprawienie siły, wytrzymałości, witalności, etc.

Jedyne co powinieneś zrobić mając 49 lat zanim pójdziesz trenować, to kompleksowe badania (morfologia, ob, mocz, lipidogram, glukoza, pomiar ciśnienia, EKG, próba wysiłkowa, usg (echo) serca, etc.

Oczywiście wyniki konsultujesz z lekarzem - najlepiej lekarzem medycyny sportowej.

W każdym razie wraz z rozpoczęciem treningów po pewnym czasie niektóre wyniki jak choćby ciśnienie, lipidogram, czy glukoza we krwi mogą ulec poprawie, więc nawet jeśli będziesz miał nieco podniesiony cholesterol czy cukier, to przy regularnych treningach połączonych ze zrównoważonym sposobem odżywiania najprawdopodobniej się to poprawi.

Na koniec dodam tylko, że spotkałem się kiedyś z motywującym obrazkiem na stronie Fabryka Siły, pod którym było napisane:

 

"Ludzie nie przestają trenować, bo się starzeją - ludzie starzeją się, bo przestają trenować".


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 2
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

bajek
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek ma znaczenie?

ma


  • 0

bobroy10
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek ma znaczenie?

To nie jest ważne czy osiągniesz po 49 roku życia sylwetkę modela fitness/kulturysty klasycznego, bo nie każdy taką sylwetkę jest w stanie osiągnąć nawet w młodym wieku.

Najważniejsze jest to, że poprawić kompozycję sylwetki, czyli spalić tłuszcz i rozbudować mięśnie można praktycznie w każdym wieku, o ile nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do prowadzenia treningu siłowego, aerobowego, interwałowego, etc.

W wieku 49 lat nie tylko możesz poprawić swoją sylwetkę, ale nawet powinieneś, bo może to np. zmniejszyć ryzyko osteoporozy w starszym wieku, ponadto treningi są dobrym sposobem na rozładowywanie stresów dnia codziennego, poprawienie siły, wytrzymałości, witalności, etc.

Jedyne co powinieneś zrobić mając 49 lat zanim pójdziesz trenować, to kompleksowe badania (morfologia, ob, mocz, lipidogram, glukoza, pomiar ciśnienia, EKG, próba wysiłkowa, usg (echo) serca, etc.

Oczywiście wyniki konsultujesz z lekarzem - najlepiej lekarzem medycyny sportowej.

W każdym razie wraz z rozpoczęciem treningów po pewnym czasie niektóre wyniki jak choćby ciśnienie, lipidogram, czy glukoza we krwi mogą ulec poprawie, więc nawet jeśli będziesz miał nieco podniesiony cholesterol czy cukier, to przy regularnych treningach połączonych ze zrównoważonym sposobem odżywiania najprawdopodobniej się to poprawi.

Na koniec dodam tylko, że spotkałem się kiedyś z motywującym obrazkiem na stronie Fabryka Siły, pod którym było napisane:

 

"Ludzie nie przestają trenować, bo się starzeją - ludzie starzeją się, bo przestają trenować".

Miałem problem z zalogowaniem się.

Dzięki za konkretną odpowiedź. Już zacząłem szukać odpowiednich pakietów badań w przychodniach medycyn sportowej.

Niestety rodzaj i zakres badań trochę się różni między różnymi przychodniami. Jest to trochę mylące. No i nie chcę płacić za te same badania, które są częścią wspólną dla wielu pakietów.


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek ma znaczenie?

Co do niezbędnych badań, to najważniejsze abyś zbadał sobie serce, czyli badania takie jak:

- EKG

- próba wysiłkowa

- usg serca (inna nazwa, to echo serca)

 

oraz koniecznie morfologię, ob, mocz, glukozę, lipidogram (cholesterol całkowity, LDL, HDL, Triglicerydy), ciśnienie.

 

 

Każdy jeden lekarz medycyny sportowej może, a przynajmniej powinien dać Ci skierowania na takie badania.

Życzę Ci tego abyś pomyślnie przeszedł wszystkie badania, a następnie dzięki treningom i zdrowej diecie poprawił zarówno zdrowie jak i sylwetkę.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Aminoland
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek ma znaczenie?

Każdy wiek jest dobry, żeby zacząć ćwiczyć i coś ze sobą zrobić. Wystarczy tylko motywacja. Jest wiele przykładów nawet starszych osób, które osiągnęły dobre wyniki. 


  • 2

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek ma znaczenie?

Każdy wiek jest dobry, żeby zacząć ćwiczyć i coś ze sobą zrobić. Wystarczy tylko motywacja. Jest wiele przykładów nawet starszych osób, które osiągnęły dobre wyniki. 

Dokładnie, a ze starych wyjadaczy sportów siłowych/sylwetkowych można wymienić choćby takich jak: Jan Olejko, Waldemar Nol, Jan Łuka (ci trzej panowie są sporo po 60-ce.)

Również Jarosław Olech - ma 44 lata rocznikowo, a dźwiga wprost niewyobrażalne ciężary.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

intime
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek ma znaczenie?

Wiek nie ma znaczenia. Znam starszego pana, który miał problemy z wejściem na 4 piętro. Po kilku miesiącach ćwiczeń wyrzeźbił sylwetkę i znacznie polepszył swoją wytrzymałość. Na tyle,ze nie miał problemu z wejściem na górę.

 

Trening jest dozwolony dla każdego wieku. I nie ma tutaj znaczenia kiedy zazniesz ćwiczyć! 


  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Studio InTime Sp. z o. o.
ul. Janusza Meissnera 32
31-457 Kraków
NIP: 9452218995
KRS: 0000726740
NIP: +48 572 529 069
info@intime20.pl



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024