Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta do oceny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

PanZielony
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:183
  • Biceps [cm] :38
  • Klatka piersiowa [cm]:102
  • Waga [kg]:75

Napisano Ponad rok temu

Dieta do oceny

Witam,

Moja waga obecnie wynosi 80 kg. Poniższa diete rozpisałem dla wagi 75 kg (2829 kcal). Póki co staram sie wrócić do zdrowego odżywiania bo jakiś czas temu zaniedbałem własnie ten aspekt. Chętnie wysłucham opinii i wszelkich porad odnośnie urozmaicenia tych posiłków :D

 

Ćwiczę obecnie 3x50-60 minut w tygodniu.

 

1.Posiłek

-chleb 2 kromki

-3 jajka

-masło 83% 10g

-polędwica sopocka 2-3 plasterki 

-garść orzechów włoskich 50g

 

2.Posiłek

-płatki owsiane 100g

-mleko 0,5% 300ml

-rodzynki 30g

 

3, Posiłek 

-pierś z kurczaka 100-150g

-ryż/kasza 100g

-oliwa z oliwek 10g

-brokuły 50g

-2 banany (deser)

 

4.Posiłek

-makaron penne 100g

-tuńczyk 120g

-ogórek kiszony

 

5.Posiłek

-ser chudy 100g

-miód/dżem 2/3 łyżeczki 

 

Łącznie 167 B/ 84 T/ 396 WW


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny

1) 50 g orzechów porozbijałbym na pozostałe posiłki, głównie II, III i IV.

 

2) Polędwice ze śniadania zamieniłbym na jakąś rybę albo dorzuć jeszcze jedno jajko.

 

3) Wywal węgle z kolacji i dodaj do innego posiłku w ciągu dnia.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


PanZielony
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:183
  • Biceps [cm] :38
  • Klatka piersiowa [cm]:102
  • Waga [kg]:75

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny

Mój pierwszy posiłek do jajecznica stąd też te plasterki polędwicy Z orzechami spróbuje z tym rozbiciem, chociaż jeść po te +/-15 gram to nawet nie poczuje że coś zjadłem :) Co do kolacji to WW to przecież miód bądź dżem, samego chudego twarogu nie dam radu zjeść w ilości 100g

 

Posiłek czwarty spożywam  jako po treningowy, jakbym jadł go tylko w dni treningowe to duży błąd bym zrobił? 


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny

Tyle, że ta polędwica nie jest aż tak dobrym źródłem białka. Takie moje zdanie ;) Lepiej dorzucić jeszcze jedno jajo i warzyw by poczuć się sytym. Nikt nie każe jest samego twarogu, właśnie to jest istota diety by każdy posiłek był pełnowartościowy czyli zawierał BTW.

 

Co do posiłku IV - wszystko zależy od bilansu. To on wyznacza "poprawność" wykorzystania danego posiłku czy też nie.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny

Abetalipoproteinemia - węglowodany na noc wcale nie muszą odłożyć się w postaci tłuszczu w organiźmie to raz, a poza tym spożycie na kolację posiłku, który zawiera też węglowodany może ułatwiać zaśnięcie.

 

Do sera białego dżem możesz spożywać tylko sporadycznie, dużo lepszy jest prawdziwy miód.

 

Co do nabiału - zainteresuj się serem włoskim typu ricotta (w każdym większym sklepie taki dostaniesz) - bez problemu można opierdolić opakowanie 200 - 250 g na raz i to bez żadnych dodatków.

Ten ser jest w cenie twarogu półtłustego, jest moim zdaniem znacznie smaczniejszy od zwykłego twarogu, a ponadto zawiera on białko serwatkowe, co jest nie bez znaczenia dla osób aktywnych fizycznie.

Taki ser zawiera też sporo tłuszczu dlatego można go zjadać zamiast jajecznicy (chociaż nie jest znowu aż taki tłusty jak np. ser Mascarpone).


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny

Abetalipoproteinemia - węglowodany na noc wcale nie muszą odłożyć się w postaci tłuszczu w organiźmie to raz, a poza tym spożycie na kolację posiłku, który zawiera też węglowodany może ułatwiać zaśnięcie.

 

Ja to bardzo dobrze wiem, sam zresztą od czasu do czasu pijam koktajle owocowe ;) Moja propozycja dla PanaZielonego miała raczej na celu by zrobić każdy posiłek na BTW, a także pozbycie się dżemu.

 

Co do nabiału - zainteresuj się serem włoskim typu ricotta (w każdym większym sklepie taki dostaniesz) - bez problemu można opierdolić opakowanie 200 - 250 g na raz i to bez żadnych dodatków.

Ten ser jest w cenie twarogu półtłustego, jest moim zdaniem znacznie smaczniejszy od zwykłego twarogu, a ponadto zawiera on białko serwatkowe, co jest nie bez znaczenia dla osób aktywnych fizycznie.

Taki ser zawiera też sporo tłuszczu dlatego można go zjadać zamiast jajecznicy (chociaż nie jest znowu aż taki tłusty jak np. ser Mascarpone).

 

To jest naprawdę dobra informacja i z chęcią sprawdzę :)


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny

Co do sera Ricotta, to dowiedziałem się o nim od niejakiego Borysa, który jeszcze półtora roku temu był moderatorem na pewnym forum.

Pisał on tak:

 

 

 

Technicznie to wygląda tak - mleko w przybliżeniu to 80% kazeina i 20% białko serwatkowe.
Po wytworzeniu twarogu, pozostaje serwatka, z której drugi raz warzy się ser (typu włoskiego m.in ricotta).
Jest to twaróg złożony z białek o bardzo wysokiej wartości biologicznej (białka serwatkowe), zawiera aminokwasy w największym stopniu przyswajane przez organizm. Białko, które najbardziej wzmacnia działanie mięśniowych komórek macierzystych.
Ponadto zawiera 4x więcej wapnia niż zwykły twaróg.
I teraz najważniejsze - tego typu ser jest produktem naturalnym i posiada dużo tłuszczu. Jest nie tylko idealnym źródłem protein obok jaj i podrobów na wzrost mięśni, ale w porównaniu do odtłuszczonych suplementów białkowych oddziałuje dwukrotnie skuteczniej właśnie z uwagi na ten tłuszcz (Delavier).
Na naszym polskim gruncie bardzo dobrym odpowiednikiem jest serek "Capri":

Untitled-1_0014_IMG_0188-400x200.jpg


Skład ~ 25% białko 65% tłuszcz 10% węglowodany

Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 2
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny

Ooo proszę! Trzeba spróbować! :)

.

.

.

Aktualnie czytam o serku wiejskim :D


Użytkownik Abetalipoproteinemia edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny

W takim razie trzeba będzie przetestować ;) Dzięki RychuP za info, jak masz więcej takich ciekawostek to wrzucaj.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024