Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tłuszcz i jego ilość


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Fafa111
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Tłuszcz i jego ilość

Cześć , mam następujące pytania :

 

- czy tłuszcze w diecie na mase są tak samo istotne jak węglowodany,białka i czy należy jeść odpowiednie ilości tak jak to podane na stronie (http://www.fabrykasi...ytyc#bmr-result) ?

 

- czy picie codziennie 1-2 szklanek mleka wpływa negatywnie na trening czy wręcz przeciwnie powinno się pić mleko zwłaszcza po treningu

 

- czy powinno się jednocześnie trenowac wszystkie partie ciała (skupiam się głównie na bicepsach,tricepsach,klacie) 

 

Na każde z tych pytań otrzymywałem różne odpowiedzi stąd też postanowiłem zapytać (Was) specjalistów .


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Tłuszcz i jego ilość
Tak odpowiednia ilość tłuszczu jest w diecie potrzebna chociażby ze względu na witaminy rozpuszczalne w tłuszczach których należy dostarczyć
Meleko jeśli je dobrze trawisz to możesz śmiało pic wliczając makrosy do puli zapotrzebowania
Skupienie się na wyzej wyminione partie to zły pomysł który na dłuższą metę może skończyć się kontuzija
Skup się przedewszystkim na dwuch największych grupach mięśniowych - Nogi i Plecy
Oczywiście że można ćwiczyć całe ciało na jednym treningu
Np system fbw
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Tłuszcz i jego ilość

Cześć , mam następujące pytania :

 

- czy tłuszcze w diecie na mase są tak samo istotne jak węglowodany,białka i czy należy jeść odpowiednie ilości tak jak to podane na stronie (http://www.fabrykasi...ytyc#bmr-result) ?

 

- czy picie codziennie 1-2 szklanek mleka wpływa negatywnie na trening czy wręcz przeciwnie powinno się pić mleko zwłaszcza po treningu

 

- czy powinno się jednocześnie trenowac wszystkie partie ciała (skupiam się głównie na bicepsach,tricepsach,klacie) 

 

Na każde z tych pytań otrzymywałem różne odpowiedzi stąd też postanowiłem zapytać (Was) specjalistów .

 

1) Tłuszcze są niezwykle istotne w diecie i w żaden sposób nie ustępują miejsca białku czy węglowodanom. Oprócz wspomnianych przez Haroldka witaminach, tłuszcze mają szczególnie ważną rolę dla gospodarki hormonalnej czy pracy układu nerwowego. Co więcej, tłuszcze pozwalają świetnie kontrolować głód bo zmniejszają łaknienie.

 

2) Mleko jest jak najbardziej ok w zbilansowanej diecie. Jeżeli nie masz problemów z jego trawieniem to śmiało korzystaj.

 

3) Trening FBW czyli całego ciała to moim zdaniem najlepsza metoda ćwiczeniowa. Tym bardziej, że bazuje na fundamentalnych wzorcach ruchowych.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024