Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening na masę w domu + dieta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Quatik
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trening na masę w domu + dieta
Siema mordeczki,

Mam 21 lat, ważę ok 74 kg przy 185 cm wzrostu. Pół roku temu odstawilem narkotyki ostatnimi czasy alkohol i zostałem przy fajkach. Chciałbym zacząć jakiś trening w domu na nabranie masy zanim pójdę na siłownię.

Pracuje w gastronomii 5 dni w tygodniu od 12 do 22, czasami do 23. Wstaje z reguły ok 9-10. Dostęp do jedzenia mam raczej nieograniczony sęk w tym żeby jeść zdrowo B)

Na śniadanie ok 10 staram się jeść kilka jajek, o 12 prace zaczynam od obiadu, później ok 16:30-17:30 mam 30 min na zjedzenie kolacji ale pomimo tego wieczorem jem jeszcze coś w pracy lub jogurt z musli w domu. Do śniadania dorzucam często jakieś migdały lub orzechy.

Jedyny sprzęt jakim dysponuje w domu to hantelka 10 kg z możliwością zmiany obciążenia a za tydzień planuje dokupić druga.

Czy mogl by ktoś poradzić mi jak ćwiczyć w domu. Ogólnie póki co ułożyłem sobie jakiś tam plan i w 1 dzień robię np 3 serię pompek po 15/20/ile dam radę czyli do 40 powtórzeń z roznym rozstawem dłoni od diamentów przez ręce rozstawione wąsko przy klatce po szerokie do tego 3 serię deski po 1 min i brzuszki również 3 serie. W 2 dzień biceps hantelka 10 kg 2 serie po 15 powtórzeń i hantelka 7,5 kg ile dam radę a później triceps 7,5 kg po 12 powtórzeń i hantla 4,5 kg ile dam rade.

Jak już kupię druga hantelke planuje dorzucić jakieś rozpiętki (chyba tak to się nazywa)

I teraz pytania

-co jeść, w jakich ilościach i godzinach?

-Chcialbym trenować rano, przed pracą i w dni wolne, jakieś porady co do ćwiczeń ilości powtórzeń i ilości serii oraz obciążenia?

-jaki sprzęt poza hantelka warto kupić? Podstawki pod ręce przy pompkach? Długi gryf mnie naradzie nie interesyje, gdy pójdę na silke to nie będzie mi potrzebny a do siłowni mam 3 min drogi
  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na masę w domu + dieta

Witaj

Gratuluje wyjścia z problemów :) 

Trening w domu  - polecam kalistenikę. Jest u nas dział na forum Street Workout, tam rządzi nasz kolega Maksym, pewnie niedługo się odezwie w tej sprawie, lub jeśli nie to polecam tam zajrzeć i poczytać przypięte posty na temat treningów z wykorzystaniem swojego ciała :)

Dieta - jeśli marzy Ci się masa, musisz być na dodatnim bilansie kalorycznym. Zacznij od obliczenia swojego zapotrzebowania na kalorie, potem dodaj na początek z 200 kalorii. O diecie poczytaj u nas na forum w dziale Dieta, tam także są przypięte posty, więc na pewno coś znajdziesz :)

Co do Twojej diety ; śniadanie ok, tylko na czym smażysz? z czym to jesz? mam nadzieje, że nie olewasz kwestii warzyw. Ogółem dieta nie wygląda tak źle. Sama kiedyś jadłam podobnie :] 

Sprzętem jakim dysponujesz.. hm.. trochę za mało, już lepszym wyborem będzie właśnie kalistenika. Jak chcesz ćwiczyć więcej w przyszłości możesz regularnie dokupować obciążenie, sprzęt treningowy=stworzyć sobie taką domową siłownię. 

Teraz twoje pytania ;

1. To temat rzeka. jedni zaczynają dzień od owsianki, drudzy od jajek. Ja jestem zwolenniczką jedzenia śniadań białkowo-tłuszczowych(czyli jajek :) ) Ogólnie nie powiem, Ci co czego jeść, bo

* nie znam Twojego zapotrzebowania

* nie wiem o Tobie zbyt wiele(czy masz alergie pokarmowe, co lubisz a czego nie lubisz, itd.)

Lecz jeśli szukasz pomocy, zasięgnij do nas na forum do  tego działu Dieta. 

2. To już wyjaśniłam. Dodam tylko, że początkującym zaleca się ćwiczyć 3x w tygodniu + jakieś treningi tlenowe 2-3x w tygodniu, typu rower,spacer,biegi.


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Quatik
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na masę w domu + dieta
Świetnie dzięki za odpowiedź, to jest tak. Jajka raczej staram się gotować a jeśli już smażę to na maśle. Inne rzeczy na patelni jak cycki z kury czy sosy do makaronów robię również na maśle ale częściej na Oliwie. Swoją drogą jedzenie to jedyna rzecz na którą wydaje pieniądze więc mogę kupowac i jeść wszystko kwestia tego żeby to jakoś fajnie poukładać. Alergii nie mam na nic, zawsze jadłem wszystko i nie było problemów.

Co do treningów, skoro siłowe mogę robic przykładowo w poniedziałek środę i piątek to te bardziej ruchowe jak rower np wtorek czwartek sobota a w niedzielę jeden dzień restu na odpoczynek?

Na pewno oblicze zapotrzebowanie na energię i w środę się wezmę za jakieś zaplanowanie tego żywienia!
  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na masę w domu + dieta

Cześć, witam na forum. 
Jeżeli masz możliwość to fajnie będzie jak również zakupisz wysokie poręcza i oczywiście drążek bo teraz nie widzę możliwości dla Ciebie na robienie pleców. Owszem możesz podciągać się na krawędzi stołu 
ale nie wiem czy masz możliwość. 

Przysiady klasyczne z hantlami: 5 serii x 25 powt. 
Wiosłowanie hantelkami lub podciaganie na krawędzi stołu odpowiednio 5 serii x 25 powt/10 powt.
Klatka: szerokie pompki 4-8-12-16-20 ewentualnie z kolan jak spalisz serię.
BArki: 5 serii x 12 powt wyciskanie nad głowę hantlami (sprawdź filmiki co do techniki )
Triceps: Dimond push ups 2-4-6-8-10 
Biceps: z hantlami tam chyba miałeś.
+ planki jakie tam robisz. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na masę w domu + dieta

Polecam plany treningowe oraz dietetyczne : www.fabrykasily.pl/plany_treningowe?poleca=michal1876060

 

Profesjonalna pomoc w osiągnięciu wymarzonej formy ;)

Zdecydowanie najlepszy portal z profesjonalnym zespołem i indywidualnym podejściem do klienta  :) 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024