Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta na schudnięcie a suple i siłka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Lukasz1221
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta na schudnięcie a suple i siłka
Witam serdecznie,

Mam wyznaczoną dietę na schudnięcie (czyli te śmieszne chlebki wasa, płatki owsiane, jogurty naturalne, otręby owsiane, itp.). Posiadam 102 kg wagi, 187 cm wzrostu. Kiedyś trenowałem na siłowni, ok 1,5 roku. Niedawno powróciłem do siłowni, mam na razie plan miesięczny ogólnorozwojowy na przygotowanie mięśni.

Na cel zrobiłem sobie zrzucenie wagi. Mam pewnie pytanie - czy można jednocześnie chudnąć (pozbyć się tkanki tłuszczowej z brzucha) i budować masę mieśniową? Jesli tak, to czy plan na masę jest odpowiedni w przypadku odchudzania?

Jeszcze jedna kwestia - jakie suplementy polecacie? Czy można brać je już od ogólnorozwojówki? Chciałbym jakieś suplementy, które miesza się z wodą i spożywa podczas treningu. Mam do przeznaczenia ok 100 zł na 2 miesiące.


Pozdrawiam i czekam na kontakt.
  • 0

Marynarz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 3
83
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:170
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:110
  • Pas [cm]:90
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Waga [kg]:78

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na schudnięcie a suple i siłka
To kup sobie dobre Bcaa i tyle.

Nie da się robić redukcji i masy jednocześnie - cudów nie ma.

Jedz więcej białka niż masz wyznaczone w swojej diecie.
  • 0
Dołączona grafika

Lukasz1221
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na schudnięcie a suple i siłka
A jaki będzie tego efekt końcowy? Masa czy jednak schudnięcie?

Przyszły plan szykowac pod siłę, bo rozumiem, że na masę nie ma co, a szkoda, bo chciałem rozbudować masę mieśniową.
  • 0

Marynarz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 3
83
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:170
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:110
  • Pas [cm]:90
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Waga [kg]:78

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na schudnięcie a suple i siłka
Spalisz tkankę tłuszczową w pewnym stopniu nie tracąc przy tym mięśnia. Skoro ćwiczyłeś 1,5 roku to jakiś mięsień musi tam być.
  • 0
Dołączona grafika

Lukasz1221
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na schudnięcie a suple i siłka
No coś tam jest, jak by nie było biceps 35 jest, więc źle nie ma. Tylko niestety z brzucha trzeba nieco zrzucić, dlatego szukałem jeszcze optymalnej wersji pomiędzy chudnięciem a masowaniem dalej.
  • 0

kamilj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 462 postów
  • Pomógł: 0
22
Neutralna
  • Lokalizacja:Trojmiasto
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:prawo, trening siłowy, labradory, zdrowa kuchnia (eksperymentuje)
  • Staż [miesiące]:10
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :39
  • Klatka piersiowa [cm]:113
  • Pas [cm]:92
  • Udo [cm]:60
  • Waga [kg]:88

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na schudnięcie a suple i siłka
to musisz miec chłopie sporą dysproporcje, skoro wazysz 102 kg i łapa tylko 35 cm, no chyba ze jestes mega wysoki i stąd ta waga :) ja bym najpierw ogólnorozwojówke miesiąc, później rzeźba i tak raczej do końca wakacji albo do momemntu oczekiwanego efektu, chlebki wasa i reszte to wywal, zrób porządna diete na miesię, rybach, złożonych węglach i warzywach i powinno być ok,
  • 0
W życiu piękne są tylko chwile...

Lukasz1221
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na schudnięcie a suple i siłka

Witam ponownie,

 

Postanowiłem na nowo zabrać się za siłownię. W moich poprzednich efektach spadek wagi był o 10 kg, dlatego też do efektu 91 chciałbym zejść.

 

Aktualnie mam 110 kg wagi (mam 184 cm wzrostu), dlatego też chciałbym to zrzucić i wrócić do formy ok. 90 kg. Nie będzie to łatwe i szybkie, ale mam nadzieje, że dam radę.

 

Przygotowałem przykładową dietę, którą chciałbym wdrożyć od wtorku. Do tego będzie siłownia 3 razy w tygodniu, na początek ogólnorozwojowy trening, aby powrócić do formy + po lub przed siłownią rowerek + bieżnia. Chodzi przede wszystkim o zrzucenie tkanki tłuszczowej. 

 

O to dieta (nieregularna, bo niestety takie godziny pracy, więc trudno dopasować wszystko):

 

 

I posiłek (godzina 10)

ok 200 ml mleka + płatki owsiane z otrębami

lub

jajecznica - 3-4 jajka na oliwie z oliwek

 

 

II posiłek (godzina 14, obiad)

 

makaron ciemny +
200g piersi z kuraka

lub

300g ryby smażonej

                             

III posiłek (godzina przed treningiem)

 

coś z szynką, tylko właśnie nie wiem co - kanapki ciemnego chleba z pomidorem albo kromka chleba pelno ziarnistego z polędwicą spocką?

 

 

Bezpośrednio po skończonym treningu:

 

2-3 banany

 

V posiłek  - potreningowy

 
śledzik czy coś w tym stylu
lub
Serek wiejski ze szczypiorkiem
 
 
 
 
W tym problem, że niestety niecierpie jeść żadnych warzyw, dlatego też ciężko mi cokolwiek wykombinować - owoce jak najbardziej, natomiast do warzyw mam po prostu odruch wymiotny, tak samo jak zresztą do wszelakich ryb, oprócz śledzia w occie.
 
 
 
Co powiecie na to?
 

  • 0

Witcher
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Muzyka + Natura + Podróże + Sport
  • Staż [miesiące]:ok. 9 lat
  • Wzrost [cm]:182
  • Biceps [cm] :43
  • Klatka piersiowa [cm]:118
  • Pas [cm]:90
  • Udo [cm]:70
  • Przysiad [kg]:150
  • Wyciskanie [kg]:120
  • Martwy ciąg [kg]:nie mam pojęcia
  • Waga [kg]:90

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na schudnięcie a suple i siłka

Bezpośrednio po treningu w Twoim przypadku aż się prosi o Izolat na wodzie i BCAA. Ten banan też może być ale jeśli po samym treningu zjesz tylko dobrej jakości białko i dorzucisz anty kataboliki to przyniesie to dobre rezultaty w redukcji masy pod warunkiem że przed treningiem zjesz odpowiednio dużą ilość węglowodanów złożonych. Możesz po treningu zwłaszcza kiedy jest to wieczór nie spożywać już węgli wcale. Trochę tłuszczy do tego białka na noc + te aminokwasy ( BCAA ) i będzie dobrze. Wtedy Insulina też zrobi swoje , a masa mięśniowa którą i tak masz znikomą niestety sądząc po opisie i wzroście pozostanie na pewno bez zmian. Uważaj z tymi śledzikami i zostaw te tłuszcze w spokoju. Zamień to na chudy twaróg i łychę oleju lnianego , albo trochę orzechów włoskich. I przede wszystkim kolego : " WARZYWA ". Albo je wrzucasz do diety i jesz albo odpuść sobie zupełnie i wracaj do fast foodów. Mówię poważnie. Bez błonnika i witamin człowiek wygląda i czuje się jak gówno ;) Same płatki owsiane , otręby  i banan nie wystarczą. Zielenina i czerwone to ma iść nałogowo ;) I szybciej byś zrzucił swoją wagę gdybyś większą część węgli złożonych zamienił na warzywa z lekkim dodatkiem owoców jeśli lubisz ale bez przesady. Fruktoza to też cukier prosty i działa tak samo jak czekolada jak się przesadzi.


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024