Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening ( jak wygląda ) w systemach Combat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Trening ( jak wygląda ) w systemach Combat
Aby rozruszać trochę naszą działkę ( Combat ) mam prośbę o Wasze opinie, ew. opisy treningu typu Combat. Chodzi mi glownie o Wasze uwagi a nie krytykę systemów.
p[ozdrawiam
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ( jak wygląda ) w systemach Combat
Napiszecie cos na ten temat ? Ide na kravke od pazdizernika i zastanawiam sie czego sie moge spodziewac :] PISAC!
  • 0

budo_boom
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warsaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ( jak wygląda ) w systemach Combat
Witam!!!

Osobiscie uwazam, ze trening Combatu powinien odbywac sie w codziennym ubraniu. Np: zwykle jeansy, koszulka, bluza. Druga sprawa to sparingi. Zawsze powstaje problem jak przecwiczyc kopniecia w jaja, wydlubywanie oczu w bezpiecznym sparingu. Nie wiem jak to jest cwiczone np. na Krav-madze, ale ciagle uwazam, ze sparing jest najlepszym treningiem poznanych technik. Np dobrym rozwiazeniem jest cwiczenia na kims w takiej "zbroi" jaka uzywa nasz spec Pawel Drozdziak podczas nauki samoobrony pieknych bestii.

pozdr.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ( jak wygląda ) w systemach Combat
Hmm.. ja wtraca grosze swoje.
Co do oslonek to przydaja sie ochraniacze na genitalia i okulary z grubymi szklami ( ochrona oczu) ... khem mam to przecwiczone przy nozu bo tak w oko z aluminiowej atrapy to tez mozna stracic .. tak samo z palca w oko.
  • 0

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ( jak wygląda ) w systemach Combat

Napiszecie cos na ten temat ? Ide na kravke od pazdizernika i zastanawiam sie czego sie moge spodziewac :] PISAC!


Trenujesz przewaznie w parach, czasem trojki, czworki, piatki, szostki.
Technika na wolno albo na szybko, umowiona albo z zaskoczenia albo kilka do wyboru.
A sparringi? Nam sie zaczely po ponad pol roku lekkie.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ( jak wygląda ) w systemach Combat

cwiczenia na kims w takiej "zbroi" jaka uzywa nasz spec Pawel Drozdziak podczas nauki samoobrony pieknych bestii.

pozdr.


a wiesz moze ile taka zbroja kosztuje?
  • 0

budo_boom
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warsaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ( jak wygląda ) w systemach Combat
Wyobrazam sobie ile taki "dresik" moze kosztowac, aczkolwiek uwazam ze do nauki pewnych elementow combatu jest elementem niezbednym.

pozdr.
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ( jak wygląda ) w systemach Combat
Znamy sie jeszcze malo, to moze ja powiem cos o sobie...
nienie, bo bedzie nudno. Krav Maga trenuje moze z 7 miesiecy i nie powiedzialbym, ze jestem jakims wybitnym fajterem. Zreszta nic dziwnego, jak sie zaczyna w wieku 28 lat...
Ale nic to. Trening wyglada tak:
1. Rozgrzeweczka z 10 minut - ruchy po kolei wszystkich stawow - w zakresie ich maksymalnych mozliwosci (bez przesady ofkors), troche skakania, troche roznych rzeczy, zeby tetno przyspieszylo :) troche oklepywania w parach calej powierzchni ciala (wie ktos po co to? poprawia ukrwienie skory moze? albo przygotowuje na otrzymywanie ciosow? ja nie wiem...)
2. Jakies lajtowe ogolnorozwojowki, jak klepanie partnera w rzyc (przy trzymaniu go za jedna reke i unikaniu jego klepniec), czy np "dotknij ramienia (ucha, glowy, kolana) przeciwnika i nie daj sie sam dotknac" potem to samo tylko dochodza nogi.
3. Czasem oprocz takich "zajec w parach" robi sie cos w 4kach czy 5kach - np jeden sie broni stosujac cwiczona technike, w momencie gdy "konczy" atakujacego, jest atakowany przez drugiego innym atakiem, stosuje druga technike...
4. Zamiast tego moze byc tak, ze atakuja wszyscy naraz i trzeba ich tak"ustawiac", zeby "lykac" po jednym...
5. Nieraz na koniec jest jakas wytrzymalosciowka - np tarzanie sie w parach po podlodze. No i tu juz moze sie polac jucha czasem, bo ludzie sie strasznie napalaja. Ale ten element chyba jest wprowadzony dlatego,z e nasz instruktor trenuje rowniez BJJ (obecnie, bo nie wiem, czy znam nawet nazy takich SW,ktorych on nie trenowal... swir jakis czy co? :) )))
6. Ochraniacze: Podastawa: na jajka (strefe kroku). nr2: piszczele. A potem: przedramiona, lokcie, kolana.... Ostatnio sa wprowadzane fajne kaski tylko drogie jak sto diablow. za to mozna (w rekawicach) pruc w ryja dowolnie - jest chroniony taka "krata - rama". Tylko pewnie trzeba uwazac, zeby komus szyi nie uszkodzic, jak jest lekki a ty masz strzala...
7. sorki ze pisze pez "ogonkow", ale sie przyzwyczailem na grupach dysk.
Teraz czekam na gromy, ze za duzo napisalem.
8. A, jeszcze jedno. Pomimo tego, ze zdaje sobie sprawe z mojej "malosci", jesli chodzi o SW, to jednak trening taki w ogromnym stopniu zmienia postrzeganie swiata, podejscie do codziennych zagrozen i sposob radzenia sobie w czasem nieprzyjemnych sytuacjach.
9. KONIEC. NARAZKA.
2.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ( jak wygląda ) w systemach Combat



cwiczenia na kims w takiej "zbroi" jaka uzywa nasz spec Pawel Drozdziak podczas nauki samoobrony pieknych bestii.

pozdr.


a wiesz moze ile taka zbroja kosztuje?


Gdzieś w sieci widziałem za kasę w granicach 1000$ - 2000$.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ( jak wygląda ) w systemach Combat



cwiczenia na kims w takiej "zbroi" jaka uzywa nasz spec Pawel Drozdziak podczas nauki samoobrony pieknych bestii.

pozdr.


a wiesz moze ile taka zbroja kosztuje?


Gdzieś w sieci widziałem za kasę w granicach 1000$ - 2000$.


przestraszony przestraszony przestraszony
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ( jak wygląda ) w systemach Combat
Tak sobie kojarzę... jak rozmawiałem o tym z Pawłem to rzucił cenę "robocopa" (czy - jak wolę - teletubisia), i to było cóś właśnie 5-6k PLN

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ( jak wygląda ) w systemach Combat
Znalazłem w końcu.

Redman instructor suit:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Cena to 1050$.

Można też zakupić Redman 4x4 package, dla mnie bajka:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

W zestawei znajduje się instructor suit, taki jak powyżej, do tego 4 stroje dla uczniów:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

zestaw akcesoriów:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i kosztuje to 3418$.

Zdjęcia z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_asw
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogów

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ( jak wygląda ) w systemach Combat
i giwery jeszcze sobie kupcie :2gunfire:
Dajcie spokój. Suspensoria - ok, na zęby - też ok, ale po co Wam na piszczele? Twardość to podstawa - trochę poboli na początku, ale w końcu przestaniecie na to zwracać uwagę. To samo z przedramionami. To po prostu musi boleć i koniec.
:robot:
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ( jak wygląda ) w systemach Combat

i giwery jeszcze sobie kupcie :2gunfire:
Dajcie spokój. Suspensoria - ok, na zęby - też ok, ale po co Wam na piszczele? Twardość to podstawa - trochę poboli na początku, ale w końcu przestaniecie na to zwracać uwagę. To samo z przedramionami. To po prostu musi boleć i koniec.
:robot:


wiesz fascynuje mnie ile Ty masz lat? bo brzmisz jak mlody napaleniec, jakbys pare mial rozpierdolony golen tak ze nie mozesz chodzic przez jakis czas a cwiczyc przez 3 miechy to bys nie rzucal takich haselek...
nawet wielcy mistrzowie thai boxu (mowie o bialych jak Rob Kaman czy Peter Aerts) robiac walki treningowe zakladaja nagolenniki bo co innego walka o tytul a co innego bezsensowma kontuzja na walkach treningowy ktora wyklucza z treningu na dluzszy czas a nic nie daje...
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ( jak wygląda ) w systemach Combat
i giwery jeszcze sobie kupcie

kurde, jakbym mogl to myslisz ze bym nie kupil? to nie takie proste...

Suspensoria - ok, na zęby - też ok, ale po co Wam na piszczele?
Twardość to podstawa - trochę poboli na początku

a z kim ty cwiczysz? moze on slabo kopie?
bo mnie to nie troche i nie tylko na poczatku. jesli po jakims treningu nastepnego dnia nie moge chodzic, to uwazam, ze cos jest nie teges... ja pracuje, a te treningi to nie maja zrobic ze mnie robota do zabijania nie reagujacego na bol. troche inny sobie stawiam cel.
Jesli rozbedzona noge napastnika zatrzymujesz w ten sposob ze piszczel trafia na piszczel, to nie jest tak, ze zatrzymujesz kopa bez zadnych konsekwencji...
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ( jak wygląda ) w systemach Combat
Musi boleć i już?
To suspensoria też sobie można by odpuścić w końcu, nie?

Powodzenia... 8O

Pozdrawiam,
AdamD

Hmmm... A tak mi się wydawało do tej pory, że ból to taki sygnał od organizmu że coś się dzieje źle i trzeba się jakoś ratować. "Dajcie spokój"?
  • 0

budo_asw
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogów

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ( jak wygląda ) w systemach Combat
Mam 25 lat, trenuję od 12.
Przez długi czas po treningach bez nagolenników też nie mogłem chodzić, bolało jak diabli.
Ale przyszedł taki okres, gdy piszczele coraz mniej reagowały na uderzenia. Nie tweirdzę, że nie czuję bólu, ale nie jest on szokiem dla organizmu.
Na ulicy nie będzie ochraniaczy. A jeśli nie przyzwyczaicie piszczeli do bólu, to będzie on szokiem dla organizmu, który może spowodować w najlepszym wypadku ograniczenie arsenału Waszych technik.
Nie należy jednak utwardzać piszczeli na wariata, ale spokojnie i powolutku. To jest do zrobienia.
Co innego z zębami i kroczem - tego utwardzić się niestety nie da...
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ( jak wygląda ) w systemach Combat

Mam 25 lat, trenuję od 12.
Przez długi czas po treningach bez nagolenników też nie mogłem chodzić, bolało jak diabli.
Ale przyszedł taki okres, gdy piszczele coraz mniej reagowały na uderzenia. Nie tweirdzę, że nie czuję bólu, ale nie jest on szokiem dla organizmu.
Na ulicy nie będzie ochraniaczy. A jeśli nie przyzwyczaicie piszczeli do bólu, to będzie on szokiem dla organizmu, który może spowodować w najlepszym wypadku ograniczenie arsenału Waszych technik.
Nie należy jednak utwardzać piszczeli na wariata, ale spokojnie i powolutku. To jest do zrobienia.
Co innego z zębami i kroczem - tego utwardzić się niestety nie da...


to jest wlasnie to o czym mowimy :!: :!: :!:
walki treningowe masz ochraniacze aby nie powodowac niepotrzebnych kontuzji bo w takim przypadku wszystko moze sie zdarzyc i to wlasnie takie utwardzanie na wariata :twisted:
ale trzeba utwardzac golenie i ja to robie od paru dobrych lat i moge teraz kopnac goleniem w drzewko co nie znaczy ze bede tak walil codziennie az sobie ten golen uszkodze 8)
  • 0

budo_asw
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogów

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ( jak wygląda ) w systemach Combat
Nie zrozumiałeś mnie. Ja od dłuższego czasu nie używam nagolnenników i do tej pory nie miałem kontuzji. Nie wyprawiam cudów jak filmowy Tong Po ;-) , ale nie narzekam. Jeden z moderatorów był świadkiem, jak w Siemiatyczach, na seminarium jubileuszowym Andrzeja Nowaczuka, na piszczelach moich i mojego kolegi rozbijano dachówki.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ( jak wygląda ) w systemach Combat

Nie zrozumiałeś mnie. Ja od dłuższego czasu nie używam nagolnenników i do tej pory nie miałem kontuzji. Nie wyprawiam cudów jak filmowy Tong Po ;-) , ale nie narzekam. Jeden z moderatorów był świadkiem, jak w Siemiatyczach, na seminarium jubileuszowym Andrzeja Nowaczuka, na piszczelach moich i mojego kolegi rozbijano dachówki.


wiesza mi pare razy udalo sie zrobic w realu stopkick na golen, po czyms takim zabawa sie konczy mimo ze kolesie czasami twiedzili i popisywali sie utwardzonymi goleniami....

rozbijanie dachowek to nie ruch dwoch cial do siebie w roznych katach...
i zapewniam jak ci ktos zastopuje golen podkutum butem lub po prostu z ciezka podeszwa to na nic nie przyda ci sie doswiadczenie z dachowkami

bez urazy
pozdrowionka
tomek
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024