Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gawedzenie na treningach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Gawedzenie na treningach

Aikido to nie kolo dla emerytow, jak w kazdym dojo powinna obowiazywac etykieta.Pozniej wlasnie przez takei zachowania jednorazowi obserwatorzy wyrabiaja sobie opinie o "miekkosci" treningow w porownaniu z innymi sztukami.Na karate sensei wali pasem po plecach gdy krzywo siedzisz, za gadanie albo durne zachowania 100 seiken i nie ma ze boli, na aikido tego brakuje, kompletny brak dyscypliny na wielu sekcjach wyrabia bardzo "slaba" nie tyle opinie, ale i kondycje aikidoka. :(

Kompensacja kompleksow malego...tego, no... ego...? :) :) :) :) :)
PS. A "kompletny brak dyscypliny" to wina nauczyciela, niestety...
PS2. A wrazenie "miekkosci"? Niech tak zostanie, bedzie wieksze zaskoczenie, jakby co... 8) 8) 8)
  • 0

budo_tetsujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Visionary underground

Napisano Ponad rok temu

Re: Gawedzenie na treningach
Vovoid napisał:

Kompensacja kompleksow malego...tego, no... ego...?


Czyjego?? :) :) :) :) :) :)
A co to jest kompensajca? :lol:

PS2. A wrazenie "miekkosci"? Niech tak zostanie, bedzie wieksze zaskoczenie, jakby co...


Prawdopodobienstwo tego zaskoczenia to chyba graniczy z zerem :) .
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gawedzenie na treningach

A wrazenie "miekkosci"? Niech tak zostanie, bedzie wieksze zaskoczenie, jakby co... 8) 8) 8)

Jak zwykle niepoprawny marzyciel... :P :) :) :) 8)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Gawedzenie na treningach

Prawdopodobienstwo tego zaskoczenia to chyba graniczy z zerem :) .

Wnioskujesz po poziomie cwiczen w Twoim dojo...?
A kompensacja kompleksow niedowartosciowanego instruktora, oczywiscie...

To ligeia:
Realista, zlotko, realista this time...
PS. Wlasnie wrocilem z seminarium z Mitsugi Saotome sensei (8th dan) - tam mowil sporo o tym, poswiecajac uwage glownie pelnej spokoju postawie. Ale o tym we w innym watku... jak mi sie bedzie chcialo, oczywiscie... 8) 8) 8)
  • 0

budo_tetsujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Visionary underground

Napisano Ponad rok temu

Re: Gawedzenie na treningach
Vovoid :

A kompensacja kompleksow niedowartosciowanego instruktora, oczywiscie...


Skoro stac Cie na takie uwagi wzgledem Z.Ruta sensei to winszuje 8)

Wnioskujesz po poziomie cwiczen w Twoim dojo...?


Nie tylko :lol:
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Gawedzenie na treningach

Vovoid :

A kompensacja kompleksow niedowartosciowanego instruktora, oczywiscie...


Skoro stac Cie na takie uwagi wzgledem Z.Ruta sensei to winszuje 8)

Na takie uwagi stac mnie wzgledem kazdego - nawet Szczepana. 8) 8) 8)
PS. Czy ja kiedys przekrecalem Twoja ksywke...? :oops:
  • 0

budo_tetsujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Visionary underground

Napisano Ponad rok temu

Re: Gawedzenie na treningach
Voivod napisał:

Na takie uwagi stac mnie wzgledem kazdego - nawet Szczepana.


Gratuluje :wink: - taka "wolnosc slowa" niektorych ludzi zawsze wprawiala mnie w zadume :)

PS. Czy ja kiedys przekrecalem Twoja ksywke...?


:oops: Niechcacy ,zwylka literowka , przepraszam i nie bierz tego do siebie :wink: :)
  • 0

budo_macex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Gawedzenie na treningach
Karanie za upuszczenie jo?? Trochę dziwna metoda nauki, po to przychodzimy na trening żeby się uczyć a co za tym idzie popełniać błędy. Dla mnie upadek jo to żaden wstyd, raczej oznacz, że ktoś próbuje.
Co do gadających na macie to trzeba uwzględnić, że każdy przychodzi na trening w innym celu: żeby się poruszać, żeby studiować aikido, w celach towarzyskich. Trudno zabronić przychodzić komuś tylko dlatego, że nie chce zostać super killerm co nie?? Osobie gadającej trzena zwrócić uwagę, że przeszkadza może za którymś razem zrozumie.
Ze zmianami w parach jest podobnie. Jeśli ktoś ćwiczy tylko z jedną osobą to jego problem, on się nie rozwija. Wolę żeby takie lewusy ćwiczyły razem przynajmniej nie przeszkadzają i nie marnują czasu innym bardziej zaangażowanym. Mnie zawsze zastanawiało dlaczego ja schodzę z maty po treningu cały zlany potem a niektórzy wyglądają na świerzutkich.
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Gawedzenie na treningach

...ciach...
Mnie zawsze zastanawiało dlaczego ja schodzę z maty po treningu cały zlany potem a niektórzy wyglądają na świerzutkich.


pewnie maja lepszą kondycję. wiesz - łaczą wysiłek z gadaniem a to, jak wiadomo, podnosi wydolność organizmu.








:twisted: :wink: :)
  • 0

budo_replicant
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:far far away...

Napisano Ponad rok temu

Re: Gawedzenie na treningach
Tia, kary czy to cielesne czy psychiczne, też wydają mi się dziwne, inna sprawa, że dyscyplina musi byc 8)
Natomiast jestem całkowitym przeciwnikiem odpuszczania przeszkadzającym (bo to, że ktoś mniej intensywnie ćwiczy to inna sprawa, czasami fajnie jest poćwiczyć wolniej ale dokładnie wyczuć technikę). Takie przymykanie oka w imię zasady, że każdy ćwiczy dla siebie z czasem prowadzi do ogólnego rozluźnienia.
Tak się jakoś składa, że w psychikę większości ludzi jest wpisane lenistwo i dążenie do minimalizowania wysiłku (*). Stąd też nawet ci bardziej zaangażowani, widząc że biegają jak pajace, podczas gdy inni miło spędzają czas, w końcu obniżą loty.

(*) Zasada nie do końca znajduje zastosowanie wśród aikidoków, którzy zamiast wypłacić przeciwnikowi prawego prostego w nos najpierw obiegają go 3 razy wokół robiąc przy tym masę komicznych gestów i wymachów rękami po czym proszą żeby się sam położył na macie :roll:
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gawedzenie na treningach
"Karanie" w postaci powiedzmy pompek czy innych dodatkowych ćwiczeń za jakiekolwiek "przewinienia" (spóźnienie, upuszczenie jo, itepe) na macie. Stosuje się u was coś takiego?
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Gawedzenie na treningach
Czasami się zdarzyło za spóźnienie popompować troszku :oops: , ale ogólnie starałem się nie spóźniać. Natomiast za gadulstwo nie zdarzyło się żebym otrzymał karę.


PZDR
  • 0

budo_replicant
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:far far away...

Napisano Ponad rok temu

Re: Gawedzenie na treningach
Nie, za dużo mamy ludzi, którzy pracują i nie zawsze są w stanie wyrwać się z roboty/ przebić przez korki na czas.
Jak ktoś się spóźni, to stoi obok maty i czeka aż trener mu pozwoli się przyłączyć, potem chwila medytacji w seiza i już można rozpocząć trening.

"Przewinienia" nie są karane, bo jak napisał Macex, na treningi przychodzimy żeby się uczyć i brak wiedzy/umiejętności nie jest w tym sensie przewinieniem. Zresztą 99% przypadków upuszczenia jo jakie sobie przypominam to było przy kręceniu jo młynka między palcami w ramach rozgrzewki.

Pozostałe kwestie trener rozwiązuje przy pomocy uroku osobistego i siły perswazji. Mimo iż jest totalnym luzakiem i treningi są zwykle bardzo wesołe, to potrafi wyegzekwować dyscyplinę nawet u tych mniej podatnych nastolatków.

W dojo nie ma demokracji, decyduje instruktor i koniec. Tu nie ma nic do przekonywania, nikt nie ma prawa do jakichs wlasnych widzimisie. Jesli od poczatku instruktor konsekwentnie kaze zmieniac partnera do nowej techniki, tworzy sie pewna 'kultura' dojo, i nikomu nawet nie przyjdzie do glowy zeby cwiczyc ciagle z ta sama osoba.

Właśnie tak to wygląda. Zarówno w kwestii zmian jak i gadania jak i ogólnego podejścia do treningu. Osoby którym to się nie podoba najczęściej odpadają już w trakcie darmowego okresu próbnego (3-4 treningi).
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Gawedzenie na treningach

Voivod napisał:

Na takie uwagi stac mnie wzgledem kazdego - nawet Szczepana.

Gratuluje :wink: - taka "wolnosc slowa" niektorych ludzi zawsze wprawiala mnie w zadume :)

Gwoli wyjasnienia - moja uwaga odnosila sie do tzw pedagogiki - takie zboczenie zawodowe, mozna rzec... Obojetne, jak swietnym mistrzem jest dany nauczyciel.
PS. Czy p. Ruta naucza na Pomorzu? Jesli tak, to cos tam o nim slyszalem...
  • 0

budo_tetsujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Visionary underground

Napisano Ponad rok temu

Re: Gawedzenie na treningach
Tak, Z.Ruta sensei naucza w Wałczu w Zachodniopomorskim.
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gawedzenie na treningach
Tak to strasznie brzmi - karanie, karne pompki, brzuszki, grzbieciki czy hopsztosy (my favourite :twisted: heh), ale w sumie to nikomu jeszcze nie zaszkodziło, a wręcz przeciwnie - wyszło na zdrowie, a i mięśnie zaistniały tam, gdzie ich było znikomo. Od tych słynnych karnych pompek jakie piękne mięśnie piersiowie mi się wyrobiły, a i dekolt jakoś tak ładniej wygląda... :oops: :oops: :oops: 8) 8) 8)
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gawedzenie na treningach

jakie piękne mięśnie piersiowie mi się wyrobiły, a i dekolt jakoś tak ładniej wygląda... :oops: :oops: :oops: 8) 8) 8)


poprosimy o fotki :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gawedzenie na treningach

jakie piękne mięśnie piersiowie mi się wyrobiły, a i dekolt jakoś tak ładniej wygląda... :oops: :oops: :oops: 8) 8) 8)


poprosimy o fotki :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

jasne, moze byc na priva :P
  • 0

budo_macex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Gawedzenie na treningach

pewnie maja lepszą kondycję. wiesz - łaczą wysiłek z gadaniem a to, jak wiadomo, podnosi wydolność organizmu.


Napisałem, że jestem zlany poten a nie zdyszany. Pocenie się nie ma nic z kondycją wspólnego. Jest to naturalny sposób organizmu na ochłodzenie ciała.
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Gawedzenie na treningach


poprosimy o fotki :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

jasne, moze byc na priva :P

ligeia, nie daj sie prosic (zbyt dlugo)... :) :) :) :) :)

PS. Nie wiem, jak moi koledzy, ale ja potrafie docenic piekno... 8) 8) 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024