Skocz do zawartości


Zdjęcie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Zuzkasz1323
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Pomocna suplementacja przy rozbudowie mięśni
Witam.
Nie wiem czy w dobrym miejscu piszę jak źle to przepraszam.
Potrzebuję pomocy w związku z suplementacją i odżywkami. Po porodzie zaczęłam ćwiczyć z zamiarem rozbudowania dolnych partii, ponieważ mam szersze ramiona i chciałam zrównoważyć biodra( pośladki) z resztą ciała.
Z samą dietą ćwiczę nieco ponad 5 miesięcy od zakończenia karmienia Dziecka,jednak nie zauważam jakiś zadowalających efektow. Nie jestem w stanie zwiększyć kaloryczności w ciągu dnia ze względu na tryb codzienności ( jestem sama z dwójką małych Dzieci w ciągu tygodnia roboczego).
Do ćwiczeń mam pomocne hantle talerze o łącznej wadze 30 kg, obciążniki na nogi ławkę na której też po nałożeniu talerzy ćwiczę nogi-posladki.
Mam tendencje do łapania tłuszczyku ciężej muszę pracować na miesnie, jak wspomniałam mam szersze ramiona od bioder-pośladków i na wygląd muszę ciężko pracować samo nic mi niestety nie przychodzi. Chciałabym jakiejś pomocy suplementacji i odżywek.
Co moglibyście mi polecić abym mogła podbić kaloryczność i pomoc mięśniom w rozbudowie.
  • 0

BeBig
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 7
12
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocna suplementacja przy rozbudowie mięśni

Najważniejsze to jak zawsze trening i dieta. Zasada jest prosta - jak chcesz nabrać mięśni to musisz mieć nadwyżkę kcal. Jak redukujesz to musisz mieć deficyt. Ważne jest aby wstrzelić się w jakiś protokuł żywieniowy, który nam najlepiej posłuży, albo będzie to lchf lub dieta zbilansowana itp. Ja tak czy inaczej bym zrobił na początek badania krwii, tarczycy itp. Ciężko jest doradzić nie wiedząć nic. Jak sie odżywiasz, jak wyglądają treningi, jak ciężkie są. Z podstaw to więc tak:

- dieta musi być czysta, czyli jak najwięcej potraw nieprzetworzonych

- pij dużo wody

- należy wyliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne i dodać do niego 200 kcal tak aby zacząć nabierać masy mięśniowej

- jeśli masz ograniczony sprzęt i czas to najlepiej się spisze FBW (w sumie zawsze FBW się spisze;))

- w diecie bardzo ważne są warzywa i owoce - błonnik pomaga wyregulować uczucie sytości

- herbata zielona/czarna/czerwona/ziołowa

 

Jeśli chodzi o suplementy, to podstawy:

- witaminy i minerały

- białko - w momencie uzupełnienia braków jeśli takowe będą (np. nie ma czasu zjeść itp)

- zielona herbata i kofeina (zależy jak tolerujesz)

 

Ze spalaczem bym poczekał

 

Z takich ciekawszych suplementów, które ja bym wrzucił to:

- adaptogeny (różeniec górski, gotu kola, ashawaganda, święta bazylia)

- HCA (wyciąg z garcinia cambogia - pomaga wyrównać poziom cukru, poprawia wrażliwość insulinową, zapobiega otłuszczaniu się organizmu - ja stosuję HCA + Chitosan Scitec, bo ma bardzo dużą standaryzacje, najważniejsze to po prostu aby była duża standaryzacja w 1 kaps)

- chrom

 

Z ciekawostek, możesz spróbować:

- cynamon (przed posiłkiem z węglowodanami) - pomaga także zwiększyć wrażliwość insulinową, wzmaga apetyt

- ocet jabłkowy (przed największym posiłkiem rozcieńczony z wodą)

- olej mct - przed treningiem doda powera

 

 

Chodzi o ten produkt: http://www.fabrykasi...0-kaps-2,p.html


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocna suplementacja przy rozbudowie mięśni

Jak dla mnie wstrzymałbym się jeszcze z suplementacją i może pozmieniał coś w planie treningowym/diecie? Pamiętaj, że jesteś chwilę od zakończenia karmienia co warunkuje że część zmian nadal pozostała. Z wymienionych powyżej wprowadziłbym adaptogeny, olej mct, do tego zieloną herbatę oraz z rana szklankę pokrzywy. Myślę, że na sam początek powinno wystarczyć.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: suplementy, odżywki mięśni, budowanie, rozbudowa, mięśnie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024