Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kreatyna + Gainer ?

#suple

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

BeeCeay
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:4
  • Wzrost [cm]:185
  • Biceps [cm] :33,5
  • Klatka piersiowa [cm]:Nie liczyłem
  • Pas [cm]:Nie liczyłem
  • Udo [cm]:Nie liczyłem
  • Przysiad [kg]:Nie robie maksów

Napisano Ponad rok temu

Kreatyna + Gainer ?

Cześć :) Szybkie pytanko
Mam do was zapytanie, mianowicie : Jeśli zażywam Gainer MCT (Olimp) który zawiera w sobie kreatyne to jest sens dodatkowo stosować kreatyne (mimo tego gainera) ? 
Kumpel wspominał, ze fajnie to działa, jednak wole upewnic sie tutaj.

SKŁAD GAINERA WYGLĄDA TAK :

Informacja o wartości odżywczejna porcję (60 g)      

Wartość energetyczna 999 kJ/ 239 kcal      

Tłuszcz
  w tym kwasy tłuszczowe nasycone 
1,9 g
Węglowodany  40G
   w tym cukry
 13 G 

 Błonnik 0 g      

Białko 14 g      

Sól 0,29 g      

wit. A (μg RE) 72 µg      

wit. D 0,45 µg      

wit. E (mg α-TE) 1,08 mg      

wit.C 7,2 mg      

wit. B1 0,1 mg      

wit. B2 0,126 mg    

Niacyna (wit. B3) (mg NE) 1,44 mg      

wit. B6 0,126 mg      

Kwas foliowy (wit. B9) 18 µg      

wit. B12 0,225 µg      

Biotyna (wit. B7) 4,5 µg    

Kwas pantotenowy (wit. B5) 0,54 mg      

Monohydrat kreatyny 900 mg    

Olej ze średniołańcuchowymi kwasami tłuszczowymi (olej MCT) 600 mg


Użytkownik BeeCeay edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

fmx650
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 2
12
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna + Gainer ?

mozesz dokupic krete I poleciec cykl, w tym gainerze jest bardzo malo krety.


  • 0

BeeCeay
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:4
  • Wzrost [cm]:185
  • Biceps [cm] :33,5
  • Klatka piersiowa [cm]:Nie liczyłem
  • Pas [cm]:Nie liczyłem
  • Udo [cm]:Nie liczyłem
  • Przysiad [kg]:Nie robie maksów

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna + Gainer ?

mozesz dokupic krete I poleciec cykl, w tym gainerze jest bardzo malo krety.

Polecasz jakąś fajna kreatyne w miare niskiej cenie ? Mój budzet jest ograniczony z powodu nadchodzacyh wakacji :?


  • 0

fmx650
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 2
12
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna + Gainer ?

Nie polece, bo za malo info o sobie podales :)


  • 0

BeeCeay
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:4
  • Wzrost [cm]:185
  • Biceps [cm] :33,5
  • Klatka piersiowa [cm]:Nie liczyłem
  • Pas [cm]:Nie liczyłem
  • Udo [cm]:Nie liczyłem
  • Przysiad [kg]:Nie robie maksów

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna + Gainer ?
Waga - 74/75
Wzrost - 186
Staż - ponad pół roku
Jest to mój pierwszy cykl
Wiek - 17 lat
Aktualnie jestem na lekkiej redukacji. 2 tygodnie temu skończyłem masówke. Przytylem +12 kilo i teraz myślę i docieciu (w szczególności brzuch bo tylko on mi sprawia lekki problem). Nie wiem sam czy to dobry pomysł kreatyna na redukcji, ale na treningu robię trening siłowy + cardio (możecie napisać jak to się ma do mojej sytuacji :) )
Mogę jeszcze napisać, że chodzi o kreatynę na tylko jeden cykl w miarę niskiej cenie, gdyż od lipca/sierpnia rezygnuje z siłowni gdyż zapisuje się na sztuki walki.
Mam nadzieję, że tyle informacji wystarczy o ile część z nich nie jest nawet zbędna.
  • 0

fmx650
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 2
12
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna + Gainer ?

Skoro i tak rezygnujesz z silowni to uwazam ze bez sensu teraz wcinac krete, trening spoko

zacznij po prostu powoli obcinac makrosy, obserwuj jak idzie I redukcja pojdzie elegancko... a krete lepiej dowalic pozniej, bedzie wiecej energi na treningi sztuk walki :)


  • 1

BeeCeay
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:4
  • Wzrost [cm]:185
  • Biceps [cm] :33,5
  • Klatka piersiowa [cm]:Nie liczyłem
  • Pas [cm]:Nie liczyłem
  • Udo [cm]:Nie liczyłem
  • Przysiad [kg]:Nie robie maksów

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna + Gainer ?
"Obcinać makrosy" czyli ? Jestem początkujący z tematem siłowni, więc jeśli możesz jeszcze pomoc w tej kwestii. W mojej diecie na redukcji głównie obcialem kcam z 3800 na jakieś +3000. Węglowodany staram się trzymać takie same jak na masie (w dni treningowe), a w te inne dni staram się jeść 2/4, 3/4 tego. Odrzuciłem słodycze i napoje zamieniłem w 100% woda. Staram się jeść co 2-3h ii 2 h przed snem. Myślisz, że to wystarczy do zbicia tego brzuszka ?
Pozdrawiam dziękuję za pomoc. (Jeśli chodzi o sztukę walki to będzie to prawdopodobnie Krav Maga)
  • 0

BeBig
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 7
12
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna + Gainer ?

O ile wiem, np to gainer Jumbo Hardcore posiada w porcji ponad 5 gram kreatyny i do tego aminokwasy, z czego formy kreatyny są lepej przyswajalne, stąd moim zdaniem kreatyna solo już jest zbędna, ewentualnie w dnt. A kreatyna sama w sobie nie przeszkadza w redukcji, może nawet pomagać.Jeśli chodzi o kalorie, to możesz spokojnie jechać na tych 3 tyś na redu. Przy sportach walki zapotrzebowanie jednak rośnie, bo to wysiłek interwalowy, który mocno napędza metabolizm. Jeśli chodzio o jedzenie co 2-3 godziny to jest to mit:) chyba, że masz duży apetyt i małe porcje jesz:)

Ogólnie rozpiska ładna, jeśli masz jednak problemy z tłuszczem brzusznym, to możliwe, że problem leży w hormonach (kortyzol), po prostu wysypiaj się, regeneruj, odpoczywaj i nie stresuj sie:) dorzuć ashawagandę na noc:)


  • 1

BeeCeay
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:4
  • Wzrost [cm]:185
  • Biceps [cm] :33,5
  • Klatka piersiowa [cm]:Nie liczyłem
  • Pas [cm]:Nie liczyłem
  • Udo [cm]:Nie liczyłem
  • Przysiad [kg]:Nie robie maksów

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna + Gainer ?
Z wysypianiem się nie wygląda u mnie najlepiej, śpie około 6h w tygodniu, w weekend staram się żeby było to koło 8-10h. Ze stresem to miałem też lekkie kłopoty, ale na szczęście już się uspokoiło. Sprawdzilem również tą "ashawagandę" i na pewno zacznę stosować. Wydaje mi się, że się przyda, gdyż jestem nerwową osoba i inpulsywną. Co do gainera to nie jestem pewien zakupu w tym momencie ze względu na fundusze, ale jak zacznę chodzić na walki to na pewno rozważe Twoją propozycje.
Dziękuję wam za pomoc panowie ! Bardzo mi pomógliście !
(Jest może możliwość podlapac do was kontakt typu Gadu-Gadu. Zamiast tworzyć nowe tematy to bym po prostu napisał? :P)
W każdym bądź razie dziękuję wam za pomoc panowie ! Bardzo mi pomógliście !
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna + Gainer ?

Patrząc na skład gainera możesz spokojnie dokupić kretę, ale jednocześnie nie ma sensu tego robić skoro rezygnujesz z siłowni :) Niestety, ale odżywki nie mają żadnego cudownego działania. Ich skuteczność jest podyktowana dietą i treningami, w przeciwnym razie nie ma co liczyć na efekty :)

 

Jeżeli zaczynasz chodzić na sztuki walki to najlepszym rozwiązaniem będzie bulk czyli gainer gdzie białko i węgle = 1:1. To chyba najlepsze rozwiązanie by zgubić tłuszcz i jednocześnie nie doprowadzić do degradacji naszych mięśni. Oprócz tego pilnuj wspomnianego snu, to wtedy nasz organizm ulega rozwojowi, a metabolizm przeprowadza korzystne reakcje anaboliczne.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


srs006
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna + Gainer ?

Witam

 

mam identyczne pytanie co kolega, który założył ten temat. Kupuje Gainera Olimp Gain Bolic 6000 4kg, który ma w sobie 1500 mg kreatyny i chce dokupić kreatynke mono lub jabłczan i chciałbym to razem zjeść. Chyba tej kreatyny w gainerze nie ma zbyt dużo? I nie wiem ewentualnie jaką kreatyne kupić. Macie swoje typy? zastanawiałem się nad Trec CM3 powder jabłczan. I co powiecie o KFD Premium Creatine 500 g mono? Byłbym wdzięczny za cenne wskazówki :)


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna + Gainer ?

Możesz śmiało dokupić kreatynę, porcja zawarta w gainerze jest na tyle mała że warto dokupić osobną puszkę. Mono możesz śmiało mieszać z Gain Boliciem w jednym szejku.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


srs006
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna + Gainer ?
Jak w gainerze gain bolic 6000 w porcji 100g jest 1.3 grama mono kreatyny to ile do tego brać kreatyne mega caps Olimp?

Czy jak będę brał w dni treningowe rano 4 kapsulki = 5g i 3 kapsulki po treningu = 3.7 g kreatyny to z porcja gainera wyjdzie też 5g co łącznie w dzień treningowy daje około 10g a w dni nietreningowe chce brać 3 capsy kreatyny =3.7g + 1 shake gain bolic 6000 co daje łącznie 5g kreatyny to będzie dobrze?

Czy brać normalnie 4 capsy kreatyny rano i 4 po treningu a do tego 1 shake gain boli 6000 w której jest 1.3 grama monohydratu?

Kolejną pytanie: jak biorę rano kapsułki kreatyny to od razu mogę jeść śniadanie? Kiedyś czytałem żeby brać na czczo kreatyne i odczekać aż się wchłonie. To mit?
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna + Gainer ?

Wiele mądrych głów mówi by kreatyna wjeżdżała na czczo bo tłuszcze mogą spowodować upośledzenie jej wchłaniania. Sam zazwyczaj dawałem organizmowi około 30 minut - 1h, ale parokrotnie piłem kretę i po 15 minutach jadłem śniadanie :) Jakoś żyję, mniejszy nie jestem wiec ile poglądów tyle opinii :)

 

Co do tej kreatyny, daj sobie spokój z tym mono z gainera. Wylicz sobie normalnie porcję (1 g na 10 kg/mc) i stosuj przed i po treningu.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024