Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc w diecie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

mugolina
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pomoc w diecie.

Witam, mam 176 cm wzrostu wagę 74 kg.
Wcześniej zawsze ważyłem około 65 kg a w bardzo szybkim czasie przytyłem 9 kg.
I co najgorsze całe te 9 kg które przytyłem wszystko  poszło w brzuch.
Więc postanowiłem zrobić całą 6 weidera i codziennie około 200 brzuszków, efekt jest taki że mam wyrobione mieśnie ale są pod tłuszczem. Od miesiąca czasu ćwiczę też na siłowni i teraz pytanie do was czy przy takiej wadze i wzroście tyć jeszcze jak najwięcej ?
Czy 74 kg wystarczy żeby mieć ładną sylwetkę ?
I mam problem teraz bo waże tylko 74 kg a brzuch mam zalany tłuszczem, gdy spale brzuch wtedy w ogóle nie będzie sensu ćwiczyć na siłowni bo nie będę miał żadnej masy ponieważ spalając brzuch spale też mase z innych partii ciała.
Jak teraz skutecznie tyć ? Po prostu jeść regularnie i ćwiczyć swój plan treningowy to wtedy jedzenie nie będzie odkładać się w tłuszcz tylko zamieniać w tkankę mieśniową ?
Co teraz zrobić z brzuchem , żeby go zgubić a resztę zostawić ?
Doradzcie mi jak mam się odżywiać.
Bo nie mam zielonego pojęcia o tym.
Pozdrawiam.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w diecie.

Zacznij od zmiany nawyków żywieniowych i włącz do swojego życia dietę. Odpowiednie i zdrowe odżywianie stanowi niemal 50% sukcesu w osiągnięciu wymarzonej sylwetki. Jedzenie pełnowartościowych produktów pozwoli Ci na pozbycie się tłuszczu, nagromadzonej wody podskórnej, a przede wszystkim spowoduje iż metabolizm zacznie pracować na wyższych obrotach. Regularne spożywanie posiłków to również świetny sposób by wysmuklić swoja sylwetkę. Zacznij od dobrej lektury:

 

Kolejnym punktem jest rzecz jasna ruch, ale nie idiotyczne 6weidera czy katorżnicze wykonywanie kolejnej setki brzuszków. W tym celu najlepiej będzie wykorzystać trening siłowy, ze wskazaniem na FBW. Więcej na temat treningu obwodowego czyli Full Body Workout znajdziesz w poniższym linku:

 

FBW


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


mugolina
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w diecie.

Fbw pozwoli mi spalić brzuch ?
Myślałem nad jakimiś ćwiczeniami typowo na brzuch żeby spalić tkankę tłuszczową.
Bo reszta ciała u mnie jest ok tylko przez przytycie w szybkim tempie wszystko poszło w brzuch.
Można powiedzieć że robię trening siłowy bo co drugi dzień ćwiczę róźne ćwiczenia począwszy od nóg kończąc na barkach.
Musiałbym się przerzucić na jakąś dietę ale nie chce jakoś spaść w dół bo poźniej ważąc 65 kg nie uzyskam ładnej sylwetki jaką mam teraz tylko głownie chodzi mi o brzuch.
Jest na to jakiś sposób ?
Nie będę ukrywał bo nie mam pojęcia jak na razie o diecie czy o ćwiczeniach.
Ćwiczę miesiąc czasu tzn robie treningi siłowe i chciałbym przy okazji zgubić brzuch nie gubiąc masy z klatki.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w diecie.

FBW z pewnością pozwoli na redukcje tkanki tłuszczowej z całego ciała. To właśnie niewątpliwa zaleta tego systemu treningowego. Co do ćwiczeń na sam brzuch jest tego sporo - allachy, wznosy w zwisie lub leżąc, skrętoskłony, nożyce i wiele innych. Kwestia tego, że wszystko musi być do siebie odpowiednio dobrane by wzajemnie się uzupełniało ;).

 

Jeżeli chodzi o dietę, nie ma obawy że polecisz za dużo z wagi czy masy mięśniowej. Sam kontrolujesz do jakiego momentu zechcesz się odchudzać (kontrola wizualna sylwetki w lustrze). Jak dla mnie zacznij od wyliczenia swojego zapotrzebowania kalorycznego i jedz tyle ile wymaga tego Twój dobowy bilans. Podejrzewam, że obecnie jesz trochę za dużo i to powoduje odkładanie się tłuszczu na brzuchu. Ewentualnie możesz mieć jakieś produkty, które uważasz za zdrowe lecz w rzeczywistości takimi nie są.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024