Skocz do zawartości


Zdjęcie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

Myterro
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

"Oponka" na brzuchu pomimo dużej aktywności fizycznej

Witam serdecznie :)

 

Zacznę od tyłu. Jestem osobą aktywną fizycznie - 2 razy w tygodniu 90 minut treningu karate, raz w tygodniu siłownia, do tego okazjonalnie ćwiczę w domu. Staram się za każdym razem dać z siebie maksa, a dodatkowo robię sporo ćwiczeń na brzuch (dużo brzuszków, różnego rodzaju ćwiczenia z katalogu karate na różne partie brzucha, ćwiczenia w parach itp.).

 

Od około dwóch lat, gdy wszedłem w ostatni etap dorastania, sporo przytyłem, gdyż 20 kilogramów. Bardzo byłbym z tego rad, gdyby nie to, że efekt tego widać szczególnie na brzuchu, co mi niesamowicie przeszkadza. "Oponka", którą posiadam, jest niekomfortowa, często zwracam na nią uwagę, no ogólnie mi przeszkadza i chcę jej się pozbyć, jednak nie umiem.

 

Teraz krótko o moim odżywianiu się. Czuję, że to jest moim największym problemem, bo odkąd pamiętam, moje parcie na przytycie było tak duże, że starałem się jeść jak najwięcej. Fastfoody przynajmniej raz w tygodniu, (niestety) dużo pepsi i tego typu napojów, słodycze itp. Ostatnio ograniczam wszystko niemalże do zera z wyjątkiem fastfoodów, do których mam zwyczajną słabość.

 

Moje pytanie jest proste: w jaki sposób mam zrzucić nadmiar tłuszczu na brzuchu? Wiem, że istnieją burnery tłuszczu, ale nie chciałbym z nich korzystać, bo boję się o utratę energii, co przełoży się na treningi. Nie mam też zbyt dużo czasu na prowadzenie ściśle określonej diety (coś tam się znajdzie, ale nie dużo). Forumowicze, poradzicie mi jak mam sobie z tym poradzić?

 

Moje dane:

Wiek: 20 lat

Waga: 78 kg

Wzrost: 185 cm

Przez 2 lata przytyłem około 20 kilogramów.

 

Pozdrawiam serdecznie i proszę o jakiekolwiek porady :)


  • 0

Jasiu22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 10
21
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Oponka" na brzuchu pomimo dużej aktywności fizycznej

Witam! Nie dziw się że trochę tłuszczu było nawet pomimo aktywności fizyczej skoro w wogole nie trzymales diety. Patrząc na twój wzrost co do wagi to myślę że nie konieczna redukcja.. Najlepiej jakbyś wysłał zdjęcia sylwetki.


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: "Oponka" na brzuchu pomimo dużej aktywności fizycznej

Nie no wybrałeś najgorszą opcję z tymi fastfood-ami.

 

Słuchaj najlepiej na Twój problem zadziała trening siłowy i dieta, albo na wet wprowadzenie

 

drobnych korekt podstawowych czyli mniej cukrów i na pewno syfu jaki jesz !!!

Co do treningu FBW, bo sztuki walki nie do końca to. 

 

Napisz trochę więcej, masz dostęp do siłowni ?

 

Pozdrawiam. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

roman34
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Oponka" na brzuchu pomimo dużej aktywności fizycznej

Przede wszystkim ogranicz albo zrezygnuj z fast foodów. Dodatkowo po treningu zrób sobie cardio. 


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: trening, tłuszcz, masa, siłownia, karate

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024