Skocz do zawartości


Zdjęcie

Potrzeba kondycji fizycznej w aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

budo_smok_bazyli
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Potrzeba kondycji fizycznej w aikido

(...)
Wszystko co powyżej tyczy się również egzaminów, muszą zadowolić różne oczekiwania.[/b]


Tylko jak obserwowałem egzaminy na 4 dan, to poziom przygotowania kondycyjnego drugiej tury zdających był co najmniej żenujący.
Do jakości i interpretacji technik nie mam uwag, bo być może (a może na pewno :) ) były pochodną braku kondycji.

Ludzie, no nie można "umierać" po 7 - 8 minutach egzaminu, który nie był szybkościowo oszałamiający. A potem tacy ludzie zasiadają w komisjach egzaminacyjnych i wymagają rzeczy, których sami nie są w stanie pokazać...

Zadam tylko pytanie - nieco kąśliwie - jaki przykład mają brać młodsi stażem adepci aikido na takim stażu ze starszych, zarówno wiekiem jak i doświadczeniem, kolegów (niejednokrotnie shidoin i fukushidoin).
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzeba kondycji fizycznej w aikido

(...)
Wszystko co powyżej tyczy się również egzaminów, muszą zadowolić różne oczekiwania.[/b]


Zadam tylko pytanie - nieco kąśliwie - jaki przykład mają brać młodsi stażem adepci aikido na takim stażu ze starszych, zarówno wiekiem jak i doświadczeniem, kolegów (niejednokrotnie shidoin i fukushidoin).


Braki kondycyjne mogą wynikać z wielu przyczyn - takich które dyskwalifikują na egzaminie czyli z braku wiedzy na temat technik oddychania i właściwej gospodarki tlenem, spinania się a co za tym idzie nagłego opadnięcia z sił itd.
Przyczyną obniżonej kondycji może też być wiek zdającego lub stan zdrowia ( chodzi o schorzenia przewlekłe). Egzaminator może ale nie musi tego aspektu uwzgędniać w swojej kwalifikacji egzaminu.
Co do brania przykładu to pytanie nie jest właściwie postawione - nie jaki przykład mają brać młodsi ale skąd mają brać przykład należy zapytać - a odpowiedź brzmi od najlepszych starszych kolegów. Zawsze równaj w górę.

  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzeba kondycji fizycznej w aikido

Braki kondycyjne mogą wynikać z wielu przyczyn - takich które dyskwalifikują na egzaminie czyli z braku wiedzy na temat technik oddychania i właściwej gospodarki tlenem, spinania się a co za tym idzie nagłego opadnięcia z sił itd.
Przyczyną obniżonej kondycji może też być wiek zdającego lub stan zdrowia ( chodzi o schorzenia przewlekłe). Egzaminator może ale nie musi tego aspektu uwzgędniać w swojej kwalifikacji egzaminu.

a w młodym wieku z lenistwa ucznia lub PRZEDE WSZYSTKIM niedouczenia jego nauczyciela, lekceważącego ten aspekt treningu i nie ma co dorabiać ładnych teorii do tego.
zabłąkałem się kiedyś na obiekty WKS Gwardia Warszawa kiedy dobiegał tam końca staż aikido. oczy wychodziły mi z podziwu na widok kimon tak białych, że az niebieskawych, i to po zakończonym seminarium. nie miałem pojęcia, że po treningu może istnieć coś tak białego.
jakiś czas później podzieliłem się tym wspomnieniem ze starszym wiekiem aikidoką z dojo na Karowej, a on ze spokojem zareplikował: "bo my się teraz wcale nie pocimy. kiedyś to owszem, ale teraz już nie." właściwa gospodarka tlenem itd? czy z biegiem lat olano aspekt wytrzymałościowy?
kolejna znajoma, tym razem aikidoczka od Velinova strasznie się ze mnie śmiała, kiedy wspomniałem jej, że na trening pakuję do torby suche gatki zeby mieć co założyc po wyjściu spod prysznica. nijak nie mogła zrozumieć że człowiek na treningu może się spocić i zeszmacić do tego stopnia, że potrzebna mu sucha bielizna na zmianę. czy ta laska lepiej oddycha niż ja?
  • 0

budo_smok_bazyli
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzeba kondycji fizycznej w aikido

(...)
Co do brania przykładu to pytanie nie jest właściwie postawione - nie jaki przykład mają brać młodsi ale skąd mają brać przykład należy zapytać - a odpowiedź brzmi od najlepszych starszych kolegów. Zawsze równaj w górę.


Czy zatem mam brać brać przykład z najlepszych starszych kolegów, którzy zdawali egzamin w II turze na stazu z s. Shimamoto?

Bo ja niedługo przystąpię do egzaminu na kolejny dan i nie chciałbym że Komisja PFA zarzuciła mi że wykonuję techniki zbyt wolno...

No chyba że zdający w II turze nie są najlepszymi starszymi kolegami.

Zatem kogo Szanowna Redakcja widzi jako benchmark aikido w Polsce?
Czy może to wiedza tajemna która zostanie nam ujawniona podczas stażu we Włocławku?

Proszę przyjąć moje zapytania jako pozbawione zabarwienia emocjonalnego, żeby nie wyszło, że jestem agresywny. Po prostu pytam.
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzeba kondycji fizycznej w aikido

Braki kondycyjne mogą wynikać z wielu przyczyn -


Najczęstszą przyczną jest o... obijanie się na treningach, lecenie w kluki na stażach, trenując w kakarigeiko 10 osobowych, brak indywidualnego treningu starszych stopni, przeintelektualizowanie w czasie treningów związane ze "ściemnianiem". Czyli kompleksowo rzecz ujmując "lenistwo", a potem yondanowi naklepie byle amator po 2 latach mma, bo Aikidoczek kondycyjnie nie wytrzymał, a fama w świat idzie.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzeba kondycji fizycznej w aikido

Braki kondycyjne mogą wynikać z wielu przyczyn - takich które dyskwalifikują na egzaminie czyli z braku wiedzy na temat technik oddychania i właściwej gospodarki tlenem, spinania się a co za tym idzie nagłego opadnięcia z sił itd.
Przyczyną obniżonej kondycji może też być wiek zdającego lub stan zdrowia ( chodzi o schorzenia przewlekłe). Egzaminator może ale nie musi tego aspektu uwzgędniać w swojej kwalifikacji egzaminu.
Co do brania przykładu to pytanie nie jest właściwie postawione - nie jaki przykład mają brać młodsi ale skąd mają brać przykład należy zapytać - a odpowiedź brzmi od najlepszych starszych kolegów. Zawsze równaj w górę.

Mialem okazje obserwowac na video, jak cwiczyles na jakims stazu, zdaje sie z Ch.Tissier. Tempo wykonywania technik bylo zatrwazajaco niskie. To ze wzgledu na stan zdrowia czy wiek? :lol: :lol: :lol: Jesli mlodzi maja rownac w gore - tzn rozumiem ze do ciebie, to jest to zadne wyzwanie :wink: Nawet powiedzialbym, nie musza wykonywac zadnych cwiczen fizycznych, wystarczy zwykly spacer raz w miesiacu... :P
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzeba kondycji fizycznej w aikido


Braki kondycyjne mogą wynikać z wielu przyczyn - takich które dyskwalifikują na egzaminie czyli z braku wiedzy na temat technik oddychania i właściwej gospodarki tlenem, spinania się a co za tym idzie nagłego opadnięcia z sił itd.
Przyczyną obniżonej kondycji może też być wiek zdającego lub stan zdrowia ( chodzi o schorzenia przewlekłe). Egzaminator może ale nie musi tego aspektu uwzgędniać w swojej kwalifikacji egzaminu.
Co do brania przykładu to pytanie nie jest właściwie postawione - nie jaki przykład mają brać młodsi ale skąd mają brać przykład należy zapytać - a odpowiedź brzmi od najlepszych starszych kolegów. Zawsze równaj w górę.

Mialem okazje obserwowac na video, jak cwiczyles na jakims stazu, zdaje sie z Ch.Tissier. Tempo wykonywania technik bylo zatrwazajaco niskie. To ze wzgledu na stan zdrowia czy wiek? :lol: :lol: :lol: Jesli mlodzi maja rownac w gore - tzn rozumiem ze do ciebie, to jest to zadne wyzwanie :wink: Nawet powiedzialbym, nie musza wykonywac zadnych cwiczen fizycznych, wystarczy zwykly spacer raz w miesiacu... :P


A ja miałem okazję przez parę lat widzieć na co dzień jak ćwiczyłeś tak u mnie jak też u innych instruktorów - czasem się przykładałeś a czasem byłeś na kacu a innym razem nic ci się nie chciało robić i olewałeś. :lol:
Czego to dowodzi ano niczego mój kanadyjski kolego. :) :wink:
Pytanie brzmi czy pomimo wieku i różnych dolegliwości dasz radę w równym tempie wykonywać techniki tak jak to wymagamy na egzaminie na 2-3-4 dan.
Ja wciąz jeszcze dam radę i tego samego wymagam od młodszych zdajacych, a kiedy już sam nie będę dawał rady nadal będę tego wymagać od młodszych. Mam nadzieję że ty też jeszcze byś dał radę. Więc się nie podniecaj Candid camerą bo zapewniam cię że u kogoś w archiwum znajdziesz ujęcia jeszcze bardziej obnażające słabe strony mojej skromnej osoby. Nobody's perfect n'est-ce pas? Że tak zapytam po kanadyjsku
:roll:
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzeba kondycji fizycznej w aikido

(...)
Co do brania przykładu to pytanie nie jest właściwie postawione - nie jaki przykład mają brać młodsi ale skąd mają brać przykład należy zapytać - a odpowiedź brzmi od najlepszych starszych kolegów. Zawsze równaj w górę.



Zatem kogo Szanowna Redakcja widzi jako benchmark aikido w Polsce?
Czy może to wiedza tajemna która zostanie nam ujawniona podczas stażu we Włocławku?


Zasada równania w górę oznacza - rozejrzyj się wybierz najlepszego i równaj. A jeśli nie ma takiego sam zostań najlepszym i dawaj przykład innym.
We Włocławku zostanie ujawniona wiedza powszechna dla niektórych niestety nadal tajemna :wink:
A co do kolegów którzy w mojej ocenie nie prezentowali braków kondycyjnych na egzaminach to poniższa lista pozwoli ci znaleźć kogoś odpowiedniego na benchmark.
Sapiela Jerzy
Bazylko Andrzej
Bernaś Paweł
Olesiak Paweł
Sowiński Tomasz
Giersz Waldemar
Zdunowski Paweł
Drąg Wojciech
Manikowski Adam
Gawroński Przemysław
Potok Agnieszka
Podolczyński Marek
Masztalerz Piotr
Dymus Paweł
Płoński Antoni
Radecki Adam
Wójciak Marek
Niebielecki Andrzej
Jakusz - Gostomski Maciej
Suchmiel Przemysław

  • 0

budo_sebol_bk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzeba kondycji fizycznej w aikido

A ja miałem okazję przez parę lat widzieć na co dzień jak ćwiczyłeś tak u mnie jak też u innych instruktorów - czasem się przykładałeś a czasem byłeś na kacu a innym razem nic ci się nie chciało robić i olewałeś.


No to mit Szczepana legł w gruzach :wink:
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzeba kondycji fizycznej w aikido
hej
nie to ze tam jakims wzorem chce byc czy zeby rownac do mnie w gore czy cos...:D
jakis czas temu zdawalem egzamin na 4 dan
inna federacja niz powyzej wymienieni koledzy, ale to chyba bez roznicy

egzamin byl jednoetapowy, trwal 45 min, w trakcie ktorych bez przerwy wykonywalem techniki w mozliwym do wykonania z uke tempie tak zeby dotrwali do konca egzaminu
uke bylo 4, egzamin obejmowal prezentacje technik podstawowych w tempie randori, kaeshi waza, aikijo, jo tori, tachitori, kata bokken i jo oraz bukiwaza. techniki byl prezentowane live, czyli bez zadnej umowy z uke, poza kata, gdzie umowa byc musiala.
do egzaminu cwiczylem ze swoimi uke jedynie kata i interpretacje bo nie wszystkie umieli,
ale nieprawda byloby gdybym powiedzial ze sie do egzamonu nie przygotowywalem, przygotowywalem sie praktycznie dwa lata, glownie kondycyjnie dzieki temu 45 minut w przyzwoitym tempie, chwilowo takze jako uke, w temperaturze ponad 30 C bez jakiejkolwiek wentylacji...
ciesze sie ze zdalem :) ale gdybym te dwa lata posiwcil na przygotowywanie technik a nie ogolnie pojetej kondycji, to nie mialbym szans zdac ...

na 3 dan egzamin godzina 5 minut 6 uke, na drugi 40 minut, 4 uke, na 1 dan godzina non stop 5 uke...

jak ostatnio ogladalem egzamin na 1 i 2 dan w Suchym Lesie, to myslalem ze to zart jakis...
ale jak mowilem ja z innej bajki jestem...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzeba kondycji fizycznej w aikido

A ja miałem okazję przez parę lat widzieć na co dzień jak ćwiczyłeś tak u mnie jak też u innych instruktorów - czasem się przykładałeś a czasem byłeś na kacu a innym razem nic ci się nie chciało robić i olewałeś. :lol:
Czego to dowodzi ano niczego mój kanadyjski kolego. :) :wink:

Szanowny Pomianie!
Starosc nie radosc, pamiec masz juz nie ta co dawniej :) Po pierwsze, ja alkoholu w ogole nie pilem mieszkajac w Polsce. Dopiero Belgia zrobila ze mnie smakosza piwosza. Po drugie, w owych prehistorycznych czasach, nikomu nie chcialo sie nic robic i wszyscy rowno olewali treningi, niektorym nawet do dzisiaj to zostalo (Hi Labedziu!). Zapomniales na smierc jak Loza Szydercow traktowala biednych instruktorow usilujacych cos tam rzezbic.... ech!!! stare dobre czasy... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Tymczasem ja pisze o czasach obecnych, o tobie jako o Wzorcu Do Nasladowania dla calej rzeszy aikidokow z twojej federacji.... to calkiem co innego. Odpowiedzialnosc. Stanowisko.Powazne Sprawy.
Jestes na swieczniku i wszyscy cie oceniaja, nie masz wyboru.

Pytanie brzmi czy pomimo wieku i różnych dolegliwości dasz radę w równym tempie wykonywać techniki tak jak to wymagamy na egzaminie na 2-3-4 dan.


Pomian, nie rozsmieszaj mnie. u mnie w dojo rozgrzewka jest bardziej intensywna niz jakikolwiek najwiekszy wysilek fizyczny w twoim zyciu :P

Ja wciąz jeszcze dam radę i tego samego wymagam od młodszych zdajacych, a kiedy już sam nie będę dawał rady nadal będę tego wymagać od młodszych. Mam nadzieję że ty też jeszcze byś dał radę. Więc się nie podniecaj Candid camerą bo zapewniam cię że u kogoś w archiwum znajdziesz ujęcia jeszcze bardziej obnażające słabe strony mojej skromnej osoby. Nobody's perfect n'est-ce pas? Że tak zapytam po kanadyjsku :roll:


hehehe nie ma czegos takiego jak jezyk kanadyjski :wink: Powinienes powiedziec: "Pas pire? tabarnac!!!" Ale takie niuanse umykaja wam, w Paryzu...
Wracajac do tematu, jak sie ktos nie poci na treningach to to jest aikido dla Zlotego Wieku :roll:
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzeba kondycji fizycznej w aikido

w owych prehistorycznych czasach, nikomu nie chcialo sie nic robic i wszyscy rowno olewali treningi

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzeba kondycji fizycznej w aikido

[
Pomian, nie rozsmieszaj mnie. u mnie w dojo rozgrzewka jest bardziej intensywna niz jakikolwiek najwiekszy wysilek fizyczny w twoim zyciu :P


Tak tak Szczepuś, w Kanadzie wszystko jest lepsze. Tlenu jest więcej drzewa są większe ludzie mądrzeją i młodnieją z wiekiem. :lol: A treningi treściwe, aikido skuteczne ale zarazem uduchowione, krawędź ostra jak miecz a miecz szybki jak błyskawica. Aż dziw bierze że jeszcze ci się chce z nami słabymi Polaczkami gadać w naszym słowiańskim narzeczu.
Jak nic klasyczny syndrom emigranta. :roll: :roll: :roll:

  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzeba kondycji fizycznej w aikido

[
Pomian, nie rozsmieszaj mnie. u mnie w dojo rozgrzewka jest bardziej intensywna niz jakikolwiek najwiekszy wysilek fizyczny w twoim zyciu :P


Tak tak Szczepuś, w Kanadzie wszystko jest lepsze. Tlenu jest więcej drzewa są większe ludzie mądrzeją i młodnieją z wiekiem. :lol: A treningi treściwe, aikido skuteczne ale zarazem uduchowione, krawędź ostra jak miecz a miecz szybki jak błyskawica. Aż dziw bierze że jeszcze ci się chce z nami słabymi Polaczkami gadać w naszym słowiańskim narzeczu.
Jak nic klasyczny syndrom emigranta. :roll: :roll: :roll:


Nie rozumiem po co wyjezdzasz z takim uogolnieniami...co ma do naszej dyskusji Kanada i Polska? Nic. Zapytales mnie:

Pytanie brzmi czy pomimo wieku i różnych dolegliwości dasz radę w równym tempie wykonywać techniki tak jak to wymagamy na egzaminie na 2-3-4 dan.

To ci odpowiedzialem na pytanie. Nic o Polsce czy Kanadzie nie wspominajac.
Ja cwicze CODZIENNIE jeden- dwa treniningi, wlaczajac w to weekendy od 15 lat. Nawet jak prowadze trening to cwicze z kazdym w dojo po kolei caly czas, bo samo pokazywanie technik nie uwazam za cwiczenie. Taka jest rzeczywistosc, przyjedz, sam bedziesz mial okazje sie przekonac. :) Oczywiscie ze jestem Starym Dziadem i mam liczne kontuzje - no i co z tego? I tak cwicze ze z keikogi pot mozna wyzymac :P
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzeba kondycji fizycznej w aikido
czemu mnie tam nie ma :)
moj egzamin trwał ok 1,5h :) :) :)
aaa to pewnie dlatego ze wiekszośc przespałem...ok :) :oops:

a tak na marginesie - co to ma być? Starcie Tytanów czy co? :roll:

miecz szybki jak błyskawica

dodać by trzeba jeszcze że granatowa zagraniczna hakama też jest szybsza niz nasza polska czarna :)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzeba kondycji fizycznej w aikido

dodać by trzeba jeszcze że granatowa zagraniczna hakama też jest szybsza niz nasza polska czarna :)

Oczywiście, że jest... 8)
  • 0

budo_jaśko f.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzeba kondycji fizycznej w aikido

... szczelasz z dupy jak z armaty...


A Ty widzę jak dziecko, jak tylko ktoś ma inne zdanie, to jest "be" :D
Według mnie, to możesz wziąć nawet ślub z Kanetsuką, całą jego rodziną i z tym chłopakiem, co zdawał na 3 dan (wg. Ciebie zresztą zdawał super. A wg. mnie ruszał się, i tu użyję słowa z twojego środowiska żebyś zrozumiał, jak pizda).
Jak chcesz, być wielkim interpretatorem nauki Kanetsuki, to bądź - Twoje prawo. Ja wyraziłem moje zdanie na temat tego stażu i tyle... :wink: :lol:
  • 0

budo_gogatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzeba kondycji fizycznej w aikido
To może teraz coś o miłości i harmonii :?: :roll:
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzeba kondycji fizycznej w aikido

Nie rozumiem po co wyjezdzasz z takim uogolnieniami...co ma do naszej dyskusji Kanada i Polska? Nic. Zapytales mnie:

Pytanie brzmi czy pomimo wieku i różnych dolegliwości dasz radę w równym tempie wykonywać techniki tak jak to wymagamy na egzaminie na 2-3-4 dan.

To ci odpowiedzialem na pytanie. Nic o Polsce czy Kanadzie nie wspominajac.

I kto tu ma kłopoty z pamięcią, a kto wyjechał z przytykiem osobistym na temat tempa na jakimś tam stażu co akurat ukryta kamera rzekomo zoczyła, zamiast gadać do rzeczy i na temat.
Nie rób drugiemu co tobie nie miło- czyż nie tak w ojczyźnie dzieckiem w kolebce uczono? :)
Jeden gość się zasapał na egzaminie i o tym mieliśmy sobie pogadać, czy należało go oblać czy mu zaliczyć i dlaczego a nie o tym kto się bardziej poci na rozgrzewce.
:P
  • 0

budo_smok_bazyli
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzeba kondycji fizycznej w aikido

(...) Jeden gość się zasapał na egzaminie i o tym mieliśmy sobie pogadać, czy należało go oblać czy mu zaliczyć i dlaczego a nie o tym kto się bardziej poci na rozgrzewce. :P


Redakcjo:
Dzięki za listę potencjalnych benchmarków.

A swoją drogą to rzeczywiście większość dyskusji na temat kończy się "w krzakach".
Może to urok braku umiejętnosci prowadzenia konwersacji na temat, a może coś innego (o kulturze osobistej nie wspominając, co niejednokrotnie zaznaczalem w moich postach).

Tak czy inaczej - przyjrzę się uważnie zaproponowanej przez Ciebie liście osób, choć widzę, że brakuje tu nazwisk z wierchuszki PFA - zarówno Zarządu jak i Rady Techniczej.
Żeby nie interpretować, zapytam wprost - pozostali - Twoim zdaniem - niegodnymi uwagi są?

Brak Twojej osoby jest zrozumiały - z racji Twej wrodzonej skromności oraz nabytej kultury osobistej (ta dygresja dla mniej uważnych użytkowników tego forum :) ).

pzdr
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024