Skocz do zawartości


Zdjęcie

Początkujący na siłowni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Piotr3qx
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Początkujący na siłowni

Witam wszystkich :) Nazywam się Piotrek i mam 21 lat, jest to mój pierwszy post na tym forum. 

Ostatnio mam multum wolnego czasu, który chciałbym przeznaczyć na siłownię. Jednakże jestem bardzo początkujący w tym temacie i szukam pomocy w różnych artykułach dotyczących treningów, diet etc. W związku z tym zgromadziłem parę pytań, na które mam nadzieję zdołacie mi odpowiedzieć :)

 

1. Znalazłem książkę "Kulturystyka. System Joe Weidera", przejrzałem jej sporą część; jest dość ciekawa. Autor książki podaje w niej przykładowy plan treningu dla początkujących. Jednakże różni on się od tych które zdołałem znaleźć w internecie, np. autor doradza aby przez pierwszy miesiąc wykonywać tylko jedną serię powtórzeń (dopiero w drugim miesiącu można przejść na dwie serie) - w artykułach w internecie jest natomiast opisane aby od razu wykonywać kilka serii powtórzeń jednego ćwiczenia. Różnic między lekturą a artykułami znalazłem kilka i nie wiem czy one są istotne. Czy jesteście w stanie podać swoją opinię na temat tej książki i czy warto na okres początkowy (te 3 miesiące podane w niej) stosować się właśnie do tego treningu?

 

2. Jakiś czas temu robiłem bilans ciała (tak to się chyba nazywa), z którego wynikało iż mam ok. 17% tkanki tłuszczowej. Rozumiem że w takim wypadku mam skoncentrować się najpierw na redukcji a potem jak osiągnę poziom ok. 10% należy przejść do treningu 'na masę'?

 

3. Czy suplementy są bardzo istotne dla początkujących czy mogę je na początku odpuścić?

 

4. W okresie zimowym uczęszczam na halę - gram w futsal, raz czasami dwa razy w tygodniu. Czy fakt trenowania tego sportu może mieć wpływ na plan treningowy (np. odrzucenie niektórych ćwiczeń/mniejszy nacisk na niektóre partie mięśni)?

 

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za odpowiedź :) 


  • 0

Jasiu22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 10
21
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący na siłowni
Witam! Moim zdaniem ksiazka jest okej ale mysle ze jesli grasz w pilke to jestes dosyc wysportowany zeby zaczac na silowni normalny fbw trening calego ciala ktory glownie bym polecil dla poczatkujacych. Czy redukcja czy masa to juz twoja indywidualna sprawa co zrobisz ale jesli wychodzi okolo 17 no to polecilbym redukcje :) suplementy nie sa potrzebne na poczatek a wrecz sie ich nie poleca w poczatkowej fazie :) a pare godzinek grania w tygodniu w pilke na pewno nie wplynie na trening silowy
  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący na siłowni

Witam na forum. 

 

Co do suplementów to na razie nie ma takiej potrzeby. 

 

Tak, są pewne "sprzeczności", nie do końca tak bo inne źródła po prostu podają możliwe teorię/systemy 

 

a to która dla nas jest lepsza sprawdzi się w praktyce. 

 

osobiście my na forum proponujemy zaczynać od FBW, trening całego ciała na jednej sesji treningowej. 

 

Najczęściej się sprawdza. 

 

Dietę połącz jednocześnie z ćwiczeniami i na pewno uzyskasz rezultat. 

 

Grę w piłkę licz jako cardio. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024