Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie obciazenie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_zagier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 738 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goettingen

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie obciazenie?

Chong Lee ja pompek prawie w ogole nie robie, choc kiedys 100 za jednym razem, to bylo dla mnie nic i mysle, ze jakbym ze trzy tygodnie pod katem pompek pocwiczyl to by nadal to bylo "nic". Ale w zwiazku z tym, ze to jest "nic", wiec dla mnie nie ma sensu tego robic po 100 i spalac miesni. (Mozna oczywiscie na jednej rece, ale to tez jest "nic").


No coraz bardziej mnie zaskakujesz...

Lubomir "rece" nie bardzo pracuja przy pompkach w zasadzie tylko klatka, triceps i co jest wazne jako stabilizatory - najszerszy grzbietu i miesnie brzucha (z reguly ci co robia pompki maja i mocne miesnie brzucha, czego nie mozna powiedziec o tych, ktorzy ograniczaja sie do wyciskania sztangi na laweczce lezac - to informacja dla Chong Lee).


O, przepraszam czyli twierdzisz że przy wyciskaniu leżąc nie angażujesz mięśni brzucha ?
PS.
Na mięśnie brzucha to ja znam inne idealne ćwiczenie poza pompkami 8) - BRZUSZKI :wink:

Normalnie cwicze na silowni, ale... Niekiedy jak jest ladniejsza pogoda lubie np. w plenerze, schowac sie gdzies w lasku, zawsze jakis naturalny drazek sie znajdzie, i latwiej ekspandory i jakis 25 kg talerz wrzucic do bagaznika, niz cala 100, czy 120 kg sztange z laweczka. Naprawde nie bardzo mozna zrobic "cos" na klatke np. ekspandorami.
Pozdrawiam
K_P
PS. A drazek - ma jedna wade, bardzo, bardzo wolno buduje mase miesniowa, a od pewnego etapu moim zdaniem juz w ogole, tylko sile relatywna do masy cwiczacego.


No widzi Pan, Panie Puchatek jaka wartościowa konwersacja się rozwinęła.
  • 0

budo_klang
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie obciazenie?
Puncherowi bardziej polecałbym zajęcie sie przedramionami , częścią przednią i środkową naramiennych i tricepsem. Mięśnie typu najszerszy grzbietu to bardziej dla grapplera bo odpowiadają za ściąganie do siebie.
Gdzie ty ćwiczysz klatkę w podciągnięciach?? jak?? może oporując przy opuszczaniu się troche akton boczny ale nic więcej
pzdr Michał

Co nie zmienia faktu ,ż potrzebne są wszystkie dobrze rozwinięte ale to już OT :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie obciazenie?
Klang obejrzyj sobie film dokumnetalny o boksie kubanskim - zobaczysz, ze wiele uwagi poswiecja treningowi na... drazku. Czyli najszersze grzbietu...
Pozdrawiam
K_P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024