Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie obciazenie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Jakie obciazenie?
Czy ktos przeliczal, ile kg trzeba zarzucic sobie na garbia, wykonujac pompki, zeby bylo to np. rowne 100 kg na sztandze, na lawce? A moze to jest do konca nieprzeliczalne?
Pozdrawiam
Kubus
  • 0

budo_zagier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 738 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goettingen

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie obciazenie?

Czy ktos przeliczal, ile kg trzeba zarzucic sobie na garbia, wykonujac pompki, zeby bylo to np. rowne 100 kg na sztandze, na lawce? A moze to jest do konca nieprzeliczalne?
Pozdrawiam
Kubus


A nie lepiej zamiast pompek iść na siłownie i zrobić normalny trning zamiast wymyślać :idea:
A poza tym nie szkoda ci kręgosłupa ?
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie obciazenie?
Dokładnie.Nie radzę ci robić takich pompek.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie obciazenie?
panowie- mozecie to wyjasnic? tak z czystej ciekawosci pytam, jakie sa skutki takich cwiczen i dlaczego takie a nie inne.
  • 0

budo_zagier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 738 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goettingen

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie obciazenie?

panowie- mozecie to wyjasnic? tak z czystej ciekawosci pytam, jakie sa skutki takich cwiczen i dlaczego takie a nie inne.


No więc pompki same w sobie są świetnym ćw. na rozwinięcie mięśni klatki+poczęści wzmocnienie tricepsów.
Pompki z obciążeniem nie polecam ze względu na to że nasza waga własna jest i tak już sporym obciązeniem (dodatkowe ciężary obciążają nic innego jak kręgosłup oraz grzbiet=bolesna kontuzja).
A poza tym myślę że wyciskanie sztangi na ławece pozimej jest chyba najbardziej "męskim" ćwiczenim :wink: .
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie obciazenie?
no dobra, ale co konkretnie moze sie stac?
  • 0

budo_zagier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 738 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goettingen

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie obciazenie?

no dobra, ale co konkretnie moze sie stac?


he he, nie wiem nigdy nie robiłem podobnych ćwiczeń.
Moro, niestety nie znam się na anatomii. :roll:
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie obciazenie?
szkoda :(
a co sadzicie o podciaganiu sie z obciazeniem?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie obciazenie?
Chong Lee jak sam zauwazyles nie znasz sie na tym, wiec po co zabierasz glos? Oczywiscie chodze na silownie. Co do pompek - musi przez nie przejsc kazdy poczatkujacy. Nie sadze natomiast, zeby komus siadl kregoslup tylko dlatego, ze kazal sobie na plecach w czasie wykonywania pompke polozyc talerz - np. 20 kg. Ja np. w przeszlosci robilem pompki z pratnerem siedzacym na moich plecach i nie mam z tego tytulu zadnch dolegliwosci. Czekam na "powazne" opinie.
Co do drazka z obciazeniem - to nie ma raczej sensu, jestes w stanie zrobic kilka serii, np. 9 w roznych uchwytach po 10-12 ruchow? Nie sadze.
Kubus Puchatek
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie obciazenie?

Co do drazka z obciazeniem - to nie ma raczej sensu, jestes w stanie zrobic kilka serii, np. 9 w roznych uchwytach po 10-12 ruchow? Nie sadze.
Kubus Puchatek

nie rozumiem. cwiczenie nie ma sensu bo nie zrobie 9 serii po 12 powtorezn?
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie obciazenie?
wracając do rzeczy:
wczoraj przeprowadziłem malutnie doświadczenie - stanąłwm jak do pompki opierając ręce na wadze łazienkowej. Pokazała 54 kg czyli jakieś 72 % ciężaru ciała (z 75 kg). Czyli DLA MNIE ciężaru skupionego na barkach potrzeba 46 kg żeby symulować wyciskanie sztangi 100 kg (czego nigdy nie robiłem). Tyle tytułem pracy empirycznej...
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie obciazenie?
Lubomir to sie nazywa jakas sensowna odpowiedz!
Moro, oczywiscie drazek to jedno z najbradziej wartosciowych cwiczen i serdecznie Ci je polecam! Po latach fascynacji silownia, znowu do tego chyba najbardziej istotnego cwiczenia powrocilem!
Ale zanim zaczniesz podciagac sie z obciazeniem, sprobuj na tyle sie wzmocnic, zeby bez problemu wykonywac to cwiczenie w seriach z ciezarem swojego ciala! A ciezarek 5, czy 10 kg mozesz za pas wkladac bez problemow! Robilem to i robie kontuzja nie grozi.
K_P
  • 0

budo_zagier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 738 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goettingen

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie obciazenie?

Chong Lee jak sam zauwazyles nie znasz sie na tym, wiec po co zabierasz glos? Oczywiscie chodze na silownie. Co do pompek - musi przez nie przejsc kazdy poczatkujacy


Przepraszam, ale nie zadawałeś pytań z zakresu anatomii, co ?
To jak długo trenujesz że wykonujesz ćwiczenia dla początkujących?
Ćwiczymy po to by się rozwijać, a nie stać w miejscu.

Nie sadze natomiast, zeby komus siadl kregoslup tylko dlatego, ze kazal sobie na plecach w czasie wykonywania pompke polozyc talerz - np. 20 kg. Ja np. w przeszlosci robilem pompki z pratnerem siedzacym na moich plecach i nie mam z tego tytulu zadnch dolegliwosci.


Ale po co nabawić się kontuzji, jeżeli ma się możliwość wykonania innego ćwiczenia (które jest pewniejsze) na tą samą grupę mięśni.
PS.
Straszny z ciebie twardziel, jak pozwalasz sobie siadać na plecach. :wink:

Czekam na "powazne" opinie.
Co do drazka z obciazeniem - to nie ma raczej sensu, jestes w stanie zrobic kilka serii, np. 9 w roznych uchwytach po 10-12 ruchow? Nie sadze.
Kubus Puchatek


Z tego co się orientuje to każdy "poważny" sportowiec zajmujący się dźwiganiem żelastwa ma w swoim treningu podciąganie na drążku, oczywiście najlepiej zacząć spokojnie bez obciążenia.
  • 0

budo_madzia111
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie obciazenie?
mam pytanie..tylko mnie nie wysmiejcie :wink:

zawsze mialam slabe rece, i mimo codziennych treningow z trudnoscia wykonuje zwykle pompki nie mowia juz nic o podciaganiu sie...co powinnam robic? np.jakie cwiczenia na silowni??
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie obciazenie?
tyle "zwykłych" pompek ile dasz rade a potem od razy, bez odpoczynku "damskie" pompki czyli na kolanach. A co do podciągania to wszystkie ćwiczenia na plecy: ściąganie drążka, wiosłowanie itp.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie obciazenie?
Chong Lee ja pompek prawie w ogole nie robie, choc kiedys 100 za jednym razem, to bylo dla mnie nic i mysle, ze jakbym ze trzy tygodnie pod katem pompek pocwiczyl to by nadal to bylo "nic". Ale w zwiazku z tym, ze to jest "nic", wiec dla mnie nie ma sensu tego robic po 100 i spalac miesni. (Mozna oczywiscie na jednej rece, ale to tez jest "nic").
Normalnie cwicze na silowni, ale... Niekiedy jak jest ladniejsza pogoda lubie np. w plenerze, schowac sie gdzies w lasku, zawsze jakis naturalny drazek sie znajdzie, i latwiej ekspandory i jakis 25 kg talerz wrzucic do bagaznika, niz cala 100, czy 120 kg sztange z laweczka. Naprawde nie bardzo mozna zrobic "cos" na klatke np. ekspandorami.
Pozdrawiam
K_P
PS. A drazek - ma jedna wade, bardzo, bardzo wolno buduje mase miesniowa, a od pewnego etapu moim zdaniem juz w ogole, tylko sile relatywna do masy cwiczacego.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie obciazenie?
Lubomir "rece" nie bardzo pracuja przy pompkach w zasadzie tylko klatka, triceps i co jest wazne jako stabilizatory - najszerszy grzbietu i miesnie brzucha (z reguly ci co robia pompki maja i mocne miesnie brzucha, czego nie mozna powiedziec o tych, ktorzy ograniczaja sie do wyciskania sztangi na laweczce lezac - to informacja dla Chong Lee). Zatem Madzia111, co kryje sie u Ciebie pod pojeciem "slabe rece"? Jakie ich partie? Proponowany przez Lubomira cykl nie sluzy do jakigos drastycznego wzmocnienia silowego - jest to zdecydowanie cwiczenie TYLKO wytrzymalosciowe.
K_P
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie obciazenie?

A drazek - ma jedna wade, bardzo, bardzo wolno buduje mase miesniowa, a od pewnego etapu moim zdaniem juz w ogole, tylko sile relatywna do masy cwiczacego.

..no wlasnie ja sie tak zastanawialem czy mozna skutecznie pomoc :wink: drazkowi w budowie masy miesniowej jakos sie dociazajac...???
  • 0

budo_klang
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie obciazenie?
Wg. mnie drążek nie rozwija mięśni przydatnych "puncherowi" chyba żebyś w zwisie unosił proste nogi, to przynajmniej brzuch byś wzmocnił :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie obciazenie?

Wg. mnie drążek nie rozwija mięśni przydatnych "puncherowi" chyba żebyś w zwisie unosił proste nogi, to przynajmniej brzuch byś wzmocnił :)

ja wlasnie tak cwicze brzuch (na drazku), uwazam to za bardzo przyjemne cwiczenie,
to ciekawe co napisales... w podciaganie angarzuje sie miesnie grzbietu, klatki piersiowej i ramion, ale skoro sa one nieprzydatne puncherowi... :wink: ja w kazdym badz razie czuje poprawe mocy uderzen po treningu z drazkiem... ale moze to tylko moje subiektywbe odczucie.
pozdro!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024