Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tarczyca a ilość kcal w diecie

tarczyca

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

KaaKaO
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Tarczyca a ilość kcal w diecie

Witam bardzo serdecznie, mam pytanie odnoście diety i treningu. Moja dziewczyna ma niedoczynność tarczycy i z tego względu jest otyła. Bierze leki regularnie, ale kilogramy zostały. Moja dziewczyna jest przekonana że 1000 kcal codziennie napewno wystarczy i taka ilość da jej pożądaną sylwetkę. Oczywiście ćwiczy na siłowni, robi cardio. Je zdrowo ale bardzo mało. Teraz zasadnicze pytanie. Ile powinna jeść kcal (+ -) taka dziewczyna która ma niedoczynność tarczycy i chce schudnąć ? Z góry dziękuje


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Tarczyca a ilość kcal w diecie

Najlepiej niech sama obliczy swoje zapotrzebowanie za pomocą kalkulatora BMR, a następnie skontaktowała sie z dietetykiem klinicznym. Sprawy hormonalne, a tym bardziej tarczyca u kobiety to nie przelewki. Lepiej zasięgnąć rady specjalisty, ale wiem że 1000 kcal to jest dosłownie nic ! Więcej wyrządzi sobie krzywdy niż pożytku.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


waleriaem
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tarczyca a ilość kcal w diecie

Przede wszystkim skoro choruje to powinna swoją dietę ustalić ze specjalistą. Widomo, że podczas choroby jest o wiele trudniej zrzucić kilogramy, bo działają hormony. Twoja dziewczyna powinna właśnie zastanowić się nad dietą od specjalisty, bo nawet ja, jako laik wiem, że 1000 kalorii to głupota. Stosowanie diety i branie suplementów wspomagających odchudzanie nie wyklucza się. Sama jestem na diecie i stosuję spalacz Trizer. O wiele łatwiej mi z nim utrzymać dietę. Hamuje on łaknienie, dzięki czemu nie podjadam między posiłkami. Stosowanie suplementów nie może nawet zastąpić zbilansowanej diety i ćwiczeń. Powinniśmy odżywiać się zdrowo i uprawiać ćwiczenia dla zdrowia, a nie tylko, dlatego że jesteśmy na diecie. Powinno nam to wejść w nawyk i być codziennością.


  • 0

ines
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tarczyca a ilość kcal w diecie

No na pewno nie powinna stosować diety 1000 kalorii. Przecież to nawet dla szczupłej osoby jest za mało. Co dopiero dla osoby, która zazwyczaj spożywa więcej. Jej posiłki powinny być urozmaicone i lekkie. Powinna stopniowo obniżać ilość kalorii w ciągu dnia, ale nie tak drastycznie. Myślę, że w przypadku choroby najlepiej będzie odchudzać się pod okiem specjalisty albo, chociaż z dietą od specjalisty. Ważne by dieta nie sprawiła, że Twoja dziewczyna będzie bez humoru i ciągle głodna. To nie o to chodzi w diecie. Dieta może nie być karą o ile jest dobrze ułożona. Ja na przykład na tej od Trizera nigdy nie chodzę głodna.


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Tarczyca a ilość kcal w diecie

Ja na jej miejscu udała bym się do jakiegoś specjalisty i skonsultowała to z nim. Potem dopiero brała się za obliczanie i te inne ;)


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Tarczyca a ilość kcal w diecie

Zdecydowanie wizyta u specjalisty. Mam znajomego, który ma problem z tarczycą. 

 

W treningu pomagam ale co do jedzenia to ma specjalisty, który własnie ustalił jadłospis. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024