Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem ze sobą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Problem ze sobą
Cześć ostatnio zauważyłam że kiepsko się czuję. Z powodu niskiej masy ciała byłam na masie doszłam do wagi 48. (wzrost 155 wiek 18) kiedy zeszlam z kcal i jadę na utrzymaniu wagi czyli jakieś 2000-2100 odczuwam bunt organizmu. Nie wiem czy to wynik przetrenowania czy czegoś innego ale opiszę niektóre objawy może znajdzie się ktoś kto był w podobnej sytuacji. 1. Cały czas chce mi się spać, ostatnio ciagne na kawie bo wytrzymać się nie da. Chodzę spać też wcześniej. 2. Nie wiem czy to kwestia obciążenia czy źle dobranego treningu ale po nim(nie raz nawet w trakcie) mam "mroczki" przed oczami jest mi słabo nie mam sił i zauważyłam że bardziej się poce. 3. Po siłowni jem posiłek B+ww i trochę warzyw i po nim nie czuje się syta. Po prostu nie raz mam takie dni że cały czas bym coś jadła(ale tego nie robię xd) trzymam kcal i btw też. 4. Najgorsze to chyba ta niechęć do treningu. Też tak macie? Nie raz normalnie idę wszystko super a nie raz to tylko się modlę żeby stamtąd wyjść. 5. Ból po treningu -masakra! Zawsze mam obolałe nogi klatkę plecy - czy to znak udanego treningu czy złego? Boję się ogólnie że to przetrenowanie ale nie chce opuszczać treningów bo lubię ćwiczyć. Z góry dzięki za pomoc ;-)

Użytkownik aniajlover edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


KazekPB
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 15
34
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:12miesięcy bez przerwy z dietą ogólnie prawie 2 lata
  • Wzrost [cm]:187
  • Biceps [cm] :43
  • Klatka piersiowa [cm]:118
  • Pas [cm]:96
  • Udo [cm]:68
  • Przysiad [kg]:140x1
  • Wyciskanie [kg]:110x1
  • Martwy ciąg [kg]:180x1
  • Waga [kg]:98kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem ze sobą

Co 5/6 tygodni rób deload week (tydzień bez ćwiczeń lub opcja którą ja wybieram 50% ciężaru i serii) organizm  to nie maszyna potrzebuje odpoczynku od diety również dlatego wskazane są dni np raz w tygodniu gdzie jeden posiłek to "śmieciowe" jedzenie psychika odgrywa tutaj ogromną rolę. 

 

Ile razy w tygodniu trenujesz najlepiej rozpisz cały plan

Jak długo jesteś na diecie, jest monotonna czy urozmaicona?

 

Jeśli czujesz się naprawdę źle tydzień przerwy od wszystkiego diety i treningów na pewno nie zaszkodzi.


  • 0

"Nie ważne kim byłeś liczy się to kim jesteś a najważniejszym jest kim będziesz jutro"

 

 

 

Zapraszam do Polubienia Strony - Filmy/Muzyka/Motywacja/Treningi/Dieta

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem ze sobą

Trenuje 3x w tygodniu FBW plus 2-3x w tygodniu rower(czyli cardio do 1h). 

Co do diety to raczej mam ustalone jakie produkty kiedy jeść ale zamieniam źródła ww (miks ryżów, kasz, płatków) czy inne. Staram się, że może te same dania ale inaczej skomponowane inne warzywa, źródła ww, białko też zamieniam (głównie to drób, łosoś, tuńczyk, chuda wieprzowina). Na tej diecie na utrzymaniu to niecały miesiąc. Właśnie co do tej przerwy to boje się, że wszystko pójdzie na marne jak dam na luz. Bo i tak jestem osobą ćwiczącą w domowych warunkach (fbw też) i boje się, że wszystko poleci :(

Tu jest trening A

KLATKA: 1. Wyciskanie (4 serie 25,20,20,25) 2. Rozpiętki (4 serie 20,20,20,20) 
BARKI : 1. Unoszenie w przód (3 serie 12,12,12) 2. Unoszenie linką bokiem (tu jako ekspander) (3 serie 20,20,20) 
3. Podciąganie wzdłuż tułowia (3 serie 15,15,15) 
TRICEPS : 1. Prostowanie ramiona w opadzie tułowia (3 serie 12,12,12) 2. Pompki w podporze tyłem (3 serie 15,12,12) 
PLECY: Martwy ciąg (4 serie 25,20,20,15) 2. Podciąganie końca sztangi - u mnie ze sztangielkami (4 serie 20,20,15,15) 3. Podciąganie sztangielki w opadzie (4 serie 15,15,15,12) 

KAPTURY: 1. Szrugsy (2 serie 10,10) 

NOGI: 1. Przysiady z obciążeniem (4 serie 25,20,20,20) 2. Syzyfki (4 serie 15,15,15,15) 3. Jakieś ćwiczenie z ekspanderem (4 serie 20,20,20,20) 
ŁYDKI: 1. Wspięcia z obciążeniem (2 serie 10,10) 
BICEPS : 1. Uginanie ramion (3 serie 15,12,12) 2. Ćwiczenie z ekspanderem (3 serie 15,15,15) 
PRZEDRAMIONA: 1. Uginanie nadgarstków (2 serie 10,10) 

 

TRENING B - tyle samo powtórzeń

KLATKA Wyciskanie, przenoszenie sztagnielek i ćwiczenie z ekspanderem

BARKI Uginanie przedramion, wznosy wzdłuż tułowia i ekspander

TRICEPS Pompki w podporze tyłem

PLECY Skłony ze sztangą, przyciąganie linki, przyciąganie w opadzie tułowia

KAPTURY Szrugsy

NOGI Żuraw ze sztangielką, przysiady ze sztangą i martwy ciąg

ŁYDKI Wspięcia

BICEPS Ćwiczenie z ekspanderem

PRZEDRAMIONA Uginanie nachwytem


Użytkownik aniajlover edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


waleriaem
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem ze sobą

Cześć ostatnio zauważyłam że kiepsko się czuję. Z powodu niskiej masy ciała byłam na masie doszłam do wagi 48. (wzrost 155 wiek 18) kiedy zeszlam z kcal i jadę na utrzymaniu wagi czyli jakieś 2000-2100 odczuwam bunt organizmu. Nie wiem czy to wynik przetrenowania czy czegoś innego ale opiszę niektóre objawy może znajdzie się ktoś kto był w podobnej sytuacji. 1. Cały czas chce mi się spać, ostatnio ciagne na kawie bo wytrzymać się nie da. Chodzę spać też wcześniej. 2. Nie wiem czy to kwestia obciążenia czy źle dobranego treningu ale po nim(nie raz nawet w trakcie) mam "mroczki" przed oczami jest mi słabo nie mam sił i zauważyłam że bardziej się poce. 3. Po siłowni jem posiłek B+ww i trochę warzyw i po nim nie czuje się syta. Po prostu nie raz mam takie dni że cały czas bym coś jadła(ale tego nie robię xd) trzymam kcal i btw też. 4. Najgorsze to chyba ta niechęć do treningu. Też tak macie? Nie raz normalnie idę wszystko super a nie raz to tylko się modlę żeby stamtąd wyjść. 5. Ból po treningu -masakra! Zawsze mam obolałe nogi klatkę plecy - czy to znak udanego treningu czy złego? Boję się ogólnie że to przetrenowanie ale nie chce opuszczać treningów bo lubię ćwiczyć. Z góry dzięki za pomoc ;-)

Wydaje mi się, że problem leży w źle dobranym treningu. Na pewno mroczki przed oczami nie są dobrą oznaką. Kilka razy mi się pojawiły, gdy byłam osłabiona a miałam intensywny trening. Nic przyjemnego. Odnośnie niechęci to też dziwne. Przecież nie robisz tego za karę tylko dla siebie. Ja bardzo lubię ćwiczyć, bo daje mi to pozytywną energię. Nawet, jeśli trening nie pójdzie mi za dobrze. Niestety zdarzają się takie dni. Czasem mam gorszy dzień, osłabiony organizm z powodu choroby albo pierwszego dnia okresu. Wiadomo, że wtedy nie jest się w pełni dyspozycyjnym człowiekiem. Jednak, na co dzień nie mam problemu by zebrać się na ćwiczenia, tym bardziej, że zostało mi 59 dni do lipca. Walczę z kilogramami z pomocą spalacza tłuszczu Trizer i ćwiczeń. Ból po treningu też nie wróży nic dobrego. Może powinnaś zmniejszyć intensywność ćwiczeń albo zrobić sobie przerwę?


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem ze sobą

Ja bym na Twoim miejscu poszedł na jakieś badania sportowe.

 

Bo może problem jest na poziomie hormonalnym ? 

 

Skoro twierdzisz, że masz zdrowy sen, i kaloryczność jak dla dziewczyny jest spoko, bo niektóre jedzą 

 

tylko 1600-1700 kalorii.


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem ze sobą

No właśnie coraz bardziej zaczynam w to wierzyć, że mogą mi hormony lecieć. Tym bardziej, że jestem po anoreksji, więc wszystko możliwe. Tak co do kaloryki to jestem pewna. Wszystko testowałam i na tym jest okej ;)


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem ze sobą

W  takim razie nie zwlekaj i udaj sie na odpowiednie badania. 

 

Cały zespół trzyma kciuki ;)


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem ze sobą

Dzięki ;)


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024