Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

Lukasz206532
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trening

Witam!
Nazywam się Łukasz mam 18 lat i jestem obecnie w klasie maturalnej, co za tym idzie mam mało czasu z powodu nauki. Chciałbym aby Pan mi pomógł, otóż, chciałbym pójść na studia do Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych. Do tej szkoły na kierunek pilotażu samolotów naddźwiękowych (na który chciałbym się dostać) są specjalistyczne badania fizyczne (bieg na 10000m, bieg na 100m, plywanie 50m oraz podciaganie sie na drazku podchwytem od 5 do 15 powtorzen). Waże 71kg mam 185cm. Wiem, że w tym roku bd miał mało czasu i nie wiem jakie ćwiczenia powiniem wykonywać aby przyniosły one jak najlepsze efekty, podobnie z dietą.

Ps.
Mam dwie hantle po 10kg (obciążenie można regulować)
Niestety nie posiadam drążka do podciągania :/

Pozdrawiam
Łukasz :)


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening

Witam!
Nazywam się Łukasz mam 18 lat i jestem obecnie w klasie maturalnej, co za tym idzie mam mało czasu z powodu nauki. Chciałbym aby Pan mi pomógł, otóż, chciałbym pójść na studia do Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych. Do tej szkoły na kierunek pilotażu samolotów naddźwiękowych (na który chciałbym się dostać) są specjalistyczne badania fizyczne (bieg na 10000m, bieg na 100m, plywanie 50m oraz podciaganie sie na drazku podchwytem od 5 do 15 powtorzen). Waże 71kg mam 185cm. Wiem, że w tym roku bd miał mało czasu i nie wiem jakie ćwiczenia powiniem wykonywać aby przyniosły one jak najlepsze efekty, podobnie z dietą.

Ps.
Mam dwie hantle po 10kg (obciążenie można regulować)
Niestety nie posiadam drążka do podciągania :/

Pozdrawiam
Łukasz :)

Witam na forum :)

Powiedz proszę czy zależy Tobie na treningach z własną masą ?

Biorąc pod uwagę to jakie będziesz miał sprawdziany wydolnościowe został bym właśnie przy takich

 

treningach. Uważam że zakupienie drążka będzie konieczne !

 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Lukasz206532
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening

Witam na forum :)
Powiedz proszę czy zależy Tobie na treningach z własną masą ?
Biorąc pod uwagę to jakie będziesz miał sprawdziany wydolnościowe został bym właśnie przy takich
 
treningach. Uważam że zakupienie drążka będzie konieczne !


Tak najlepiej gdyby te treningi byly z wlasna masa ale posiadam tez 2 hantle po 10 kg.
Prosilbym w miare mozliwosci o plan treningow oraz jak wygladalaby sprawa diety albo jakivhs suplementow lub bialka/mass gainerow)
  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening
 

Tak najlepiej gdyby te treningi byly z wlasna masa ale posiadam tez 2 hantle po 10 kg.
Prosilbym w miare mozliwosci o plan treningow oraz jak wygladalaby sprawa diety albo jakivhs suplementow lub bialka/mass gainerow)

 

Myślę, że na razie nie ma takiej potrzeby w zakupieniu suplementów ewentualnie samo białko.

W Twoim przypadku proponuję obliczyć dzienne zapotrzebowanie kaloryczne i wybrać opcję utrzymanie

stałej wagi. Można nawet jakiś 200 kcal obciąć.

Proponuję skorzystać z naszego kalkulatora:

 

http://www.fabrykasily.pl/bmr

W sprawie treningu. Proponuję skorzystać z ćwiczeń które stosują w wojsku. Podciągania na drążku, pompki, 

 

 

pompki na poręczach. 

 

Podciągania możesz wykonywać systemem "piramida" zaczynasz od 1 powtórzenia i Zwiększasz kolejną serię

 

o 1. 1 - 2 - 3 - 4 - 5-...tak przyzwyczajamy mięśnie do stopniowego wysiłku i zmuszamy do pracy. 

 

Z pompkami nie powinno być problemu. Masz 3 rodzaje podstawowych pompek/ rozstawu rąk: wąskie, 

 

klasyczne ,szerokie. Możesz robić po 5 serii maksymalną ilość lub tak samo piramidka tylko 

 

zwiększasz co 2 powtórzenia.


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024