Skocz do zawartości


Zdjęcie

Amatorski trening Muay Thai lub Kickboxingu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_elbutre
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Amatorski trening Muay Thai lub Kickboxingu
Pewnie bylo to juz tysiac razy, ale nie gnieajcie sie, jestem tu nowy :) .
Mam pytanie czy trenowanie Muay Thai badz kickboxingu w celu nabycia podstawowych technik samooborny ma sens. Ktora z tych sztuk polecacie? Czy rzeczywsicie tak bardzo nalezy obawiac sie kontuzji? No i w koncu czy ktos z Was moglby polecic mi cos w Krakowie??
Z gory dziekuje i pozdrawiam.
  • 0

budo_bfree
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Amatorski trening Muay Thai lub Kickboxingu
Jak w krakowie to boks tajski tylko :];] jest skuteczniejszy w samoobronie od kicka ale to wszystko i tak zalezy od ciebie i twojego nastawienia i przylozenia do nauki :lol: kontuzje jak to w sporcie bywaja :) :) :)
  • 0

budo_shy1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:trzebnica

Napisano Ponad rok temu

Re: Amatorski trening Muay Thai lub Kickboxingu
hi.

w krakowie znajduje sie Polskie Zrzeszenie Muay Thai. I z tego co sie orientuje, wiekszosc trenerow Muay Thai w polskich klubach thai'a wywodzi sie wprost od Panów : Rafała Szlachty lub Piotra Ochniwskiego, ci panowie trenowali pod okiem głównego trenera muay thai sil zbrojnych tajlandii.

"Polskie Zrzeszenie Muay Thai zostało wyłacznym przedstawicielem na Polskę jedynych organizacji Muay Thai uznanych przez Rzad Tajlandii"

takze w krakowie masz centrale, i najbardziej doswiadczonych trenerow co nie jest jednak jednoznaczne z odpowiedzia na twoje pytanie.

Nie bede pisal tak, muay i nic innego... poprostu proponuje jeden trening -sam sie przekonasz czy to dla Ciebie.

niemniej jednak
w kwestii aspektow samoobrony polecam
shy1
  • 0

budo_elbutre
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Amatorski trening Muay Thai lub Kickboxingu
Wlasnie, nie mam zamiaru uprawiac muay thai "sportowo", na codzien zajmuje sie innym, nie zwiazanym ze sztukami walki sportem. Czy w takiej sekcji gdzie trenuja zawodnicy jest miejsce dla kogos kto chce nauczyc sie samoobrony?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Amatorski trening Muay Thai lub Kickboxingu
W wiekszosci sekcji w Polsce i na swiecie jest miejsce dla tych, ktorzy... placa... Najwyzej bedziesz "repetowal" w grupie niezaawansowanych, czy sredniozaawansowanych... A co Ty z tym zrobisz to juz Twoja sprawa... Troche mnie smiesza hasla typu - muy thai skuteczniejszy od kicka etc. Mialem okazje niedawno potrenowac muy thai i nie wiem, czy bedzie skuteczniejsze na ulicy, byc moze.... (choc znam mase innych styli skuteczniejszych na ulice - mlotekjitsu, batonjitsu, rurkajitsu, kranikjitsu, giweraido, kosaido etc.)
Ale za to z wielka przyjemnoscia chcialbym zobaczyc miny wiekszosci tych, ktorzy z taka pewnoscia i namietnoscia tak zachwalaja muy thai, po treningu zorientowanym na zwarcie i prace kolanami (bez ochraniaczy). Lokcie sobie daruje. Przez litosc.
Po pierwszym treningu muy thai na ktorym zjawilo sie blisko 30 osob (prowadzil kolega na stale mieszkajacy w Holandii, w kraju na wakacjach), na drugim bylo... 8. Skuteczny system. Prawda?
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_mich
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Amatorski trening Muay Thai lub Kickboxingu
To jest normalka :] U mnie na treningach jak sie zaczyna nowy miesiac przychodza nowi kolesie pelni entuzjazmu itp .... No i zaczyna sie utwardzanie ... Nie wielu przychodzi na nastepny trening ... :(
  • 0

budo_bfree
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Amatorski trening Muay Thai lub Kickboxingu
DLatego wlasnie wybralem Kicka :) :) :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Amatorski trening Muay Thai lub Kickboxingu
kicka, chocby dla tego ze wiecej w krakowie jest klubow kicka wieksza konkurencja a wiec i wyzszy poziom
Powodzenia
  • 0

budo_tomi13
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:slaskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Amatorski trening Muay Thai lub Kickboxingu
nic innego jak isc potrenowac i samemu odczuc co jest dla ciebie lepsze. Kluby kicka w Polsce sa na wysokim poziomie z Thaiem jest roznie sa to mlode kluby ta dyscyplina u nas dopiero kwitnie jak jest w Krakowie nie wiem sprawdz i podziel sie z innymi :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024