Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brak progresu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Daweed
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Brak progresu

Witam! Niedługo minie rok od kiedy zacząłem swoją przygodę z siłownią. Początki jak to zwykle bywa były dość satysfakcjonujące, jednak po dwóch-trzech miesiącach aż do dziś... nie widzę jakichkolwiek postępów! Z początku podchodziłem do tego zbyt nieprofesjonalnie - brak diety, zbyt duża ilość serii na małe partie mięśni jak np. biceps... Ktoś wtedy powiedział mi, że zwyczajnie spalam mięśnie (jestem typowym ektomorfikiem). Dodam, że nie ćwicząc przez cały lipiec nie zauważyłem spadków, a co więcej... przytyłem 1,5kg co jest dla mnie nie lada wyczynem :) I tutaj moje pytanie: Czy łącząc np. klatkę piersiową z tricepsem czy plecy z bicepsem wystarczy mi 5 ćwiczeń (3 na duże partie, 2 na małe)? Może to jest jakiś sposób? Jeżeli tak, to na jakich ćwiczeniach powinienem się skupić?

moje dane:
-wiek- 17 lat
-wzrost- 190cm
-waga- 81kg
-doświadczenie- 12 miesięcy
Dziękuję za wszelkie opinie, uwagi i pomoc! :)

 

P.S. Czy 3 serie uginania przedramion ze sztangą tygodniowo to jednak nie za mało? :)


Użytkownik Daweed edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Lajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 32
74
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport, Sztuki Walki

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak progresu

Jeżeli masz zamiar łączyć klatke z tricepsem to serii na klatke powinno być 12-15 natomiast na triceps 8-9serii. Mimo wszystko jezeli jeszcze nie stosowales planu FBW to powinienes z niego skorzystać ten trening opiera się na ćwiczeniach wielostawowych więc rozwija całe ciało, od niego praktycznie powinno się zaczynać. 3 serie w ciągu tygodnia na biceps to stanowczo za mało powinno być 8-9 ponieważ jest to mała partia mięśniowa natomiast na duże typu plecy,nogi, klata tygodniowo 12-15 tak jak wyżej pisałem.


  • 2

Daweed
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak progresu

Jeżeli masz zamiar łączyć klatke z tricepsem to serii na klatke powinno być 12-15 natomiast na triceps 8-9serii. Mimo wszystko jezeli jeszcze nie stosowales planu FBW to powinienes z niego skorzystać ten trening opiera się na ćwiczeniach wielostawowych więc rozwija całe ciało, od niego praktycznie powinno się zaczynać. 3 serie w ciągu tygodnia na biceps to stanowczo za mało powinno być 8-9 ponieważ jest to mała partia mięśniowa natomiast na duże typu plecy,nogi, klata tygodniowo 12-15 tak jak wyżej pisałem.

Dzięki za odpowiedź! Problem polega na tym, że cały czas ćwiczyłem taką ilością serii i efekty były właściwie zerowe, szczególnie jeśli chodzi o biceps, triceps. Tak jak wcześniej wspomniałem wiele osób zwracało mi uwagę na to, że najzwyczajniej spalam te mięśnie. Zależy mi raczej na ich objętości, przybraniu masy, gdyż pomimo dodatkowych 12kg przez ten rok efekty są niewielkie :)


  • 0

Lajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 32
74
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport, Sztuki Walki

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak progresu

Przy tych ilościach serii nie palisz mięśni, nie słuchaj takich bredni, jak będziesz mniej wykonwał niż tyle co podałem to nie dotrenujesz tych partii mięśniowych.

Masz dietę i trzymasz się jej?

Ćwiczyłeś już planem FBW?


  • 0

Daweed
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak progresu

Przy tych ilościach serii nie palisz mięśni, nie słuchaj takich bredni, jak będziesz mniej wykonwał niż tyle co podałem to nie dotrenujesz tych partii mięśniowych.

Masz dietę i trzymasz się jej?

Ćwiczyłeś już planem FBW?

Mam dietę, dotrzymuje jej codziennie w miarę możliwości, ale ze względu na szkołę rezygnuję z jednego posiłku na rzecz... kanapek :( w najbliższym czasie mam zamiar zacząć ten pojemnik z ryżem po prostu nosić do szkoły :)

Treningu FBW nie stosowałem nigdy, na samym początku mojej przygody z siłką polegało to raczej na treningu ogolno-rozwojowym, ale ćwiczenia dobierałem losowo... :)


  • 0

Lajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 32
74
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport, Sztuki Walki

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak progresu

No to polecam się przerzucić na FBW.

Jak jeszcze tak jak mówisz przypilnujesz diety, efekty będą. :)


  • 2

Lajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 32
74
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport, Sztuki Walki

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak progresu

PS. Zobacz sobie przepis na placki twarogowe, polecam i myslę że to tęz dobra opcja do szkoły ;)


  • 2

Daweed
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak progresu

Super, dzięki wielkie za porady! :) Mam nadzieje, że coś ruszy, pozdro!


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024