Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Zwała" i brak motywacji na treningach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_kaflok
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

"Zwała" i brak motywacji na treningach
Hejka,
od tygodnia, na każdym treningu czuję się strasznie spięty, progres się zmniejszył no i przechodzi mi chęć na trenowanie. Nie wiem dlaczego, co jest tego powodem, wszystko staje się dla mnie monotonne, każdy mnie irytuje... Staram się przed, a nawet w czasie treningu wyciszyć podczas naciągu czy rozgrzewki, ale to nic nie daje.
Po treningach czuję się winny, że nie dałem z siebie 100% i najdziwniejsze jest to, że wracają chęci do trenowania ; O

Są jakieś sposoby zwalczania takich "zwał", czy po prostu przejdzie z czasem ?
  • 0

budo_cabelo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 586 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: "Zwała" i brak motywacji na treningach

wszystko staje się dla mnie monotonne, każdy mnie irytuje...


życie stary, życie ;-)
  • 0

budo_bielak91
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: "Zwała" i brak motywacji na treningach
Zrob sobie troche przerwy od treningow, albo przynajmniej zmien rodzaj aktywnosci. Po czasie wroci ten wewnetrzny ogien i znowu bedzie wporzadku. Przynajmniej u mnie zazwyczaj tak to dziala ;-)
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: "Zwała" i brak motywacji na treningach
Ile czasu trenujesz?
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: "Zwała" i brak motywacji na treningach
przerwy to nie jest dobry pomysł. można ograniczyć treningi,zmniejszyć spinę na punkcie progresu. Wyobraz sobie, co jest, gdy wracasz. Myślisz "to już ten moment, bedzie lepiej". Idziesz jak burza, a ciało po przerwie nie przygotowane, łatwiej o kontuzje, gorsza kondycja, koordynacja. I zamiast "lepiej" czujesz sie jeszcze gorzej. Zaciskasz zęby i wytrzymujesz, albo - jak wiele osób - zniechecasz sie jeszcze bardziej

Ja tam przemęczam te rok-dwa plateau, potem przychodzi pare miechów skoku i znowu plateau.... Byle unikać spadków, a przerwy do nich moim zdaniem prowadzą.

Ja sobie powtarzam zawsze, ze zdrowie jest najwazniejsze a po drugie - i tak nie bede nigdy sportowcem, wiec ma mi to radoche sprawiać przede wszystkim ;) Spinanie się i wkręty przez jakiś czas pomagają, wygrasz jakąś okręgówkę, MP a może nawet ME, ale na dłuższą metę, jeśli nie kontuzja, to wyeliminuje Cie choroba psychiczna :D
  • 0

budo_s.lark
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Zwała" i brak motywacji na treningach
Zwykłe zmęczenie materiału albo przetrenowanie.

Na Twoim miejscu zrobiłbym sobie tydzień czy dwa przerwy. Są wakacje, więc korzystaj. Wyjedź gdzieś, odpoczywaj, odetnij się od wszystkiego i zrób porządny reset. Na pewno pomoże.

Możesz też na pewien czas ograniczyć ilość treningów, powiedzmy o połowę.

Ogólnie nie przejmuj się. Każdy przez to przechodzi ;-)
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: "Zwała" i brak motywacji na treningach

Ogólnie nie przejmuj się. Każdy przez to przechodzi ;-)

niestety jak to w życiu.. każdy ma chwilę słabości...
warto przemyśleć " mały skok w bok " w stronę innej aktywności fizycznej.. może bieganie po lesie, parku w porannych albo wieczornych godzinach.. dołożysz rozciąganie i samoistnie pojawi się chęć kopania ;-)
poza tym warto spróbować właśnie latem czegoś innego: pływanie, kajaki, wspinaczka, survival...
forma i kondycha nie spadnie..i po jakimś czasie człowiek sam nie zauważy jak pojawi się głód treningu.. byle nie rzucić się jak.... bo szkoda złapać się na kontuzję..
pozdrawiam ALL
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "Zwała" i brak motywacji na treningach
Podepnę się pod temat- ja mam pokrewny problem, otóż mam problem z radzeniem sobie z lękiem przed kontuzjami. Trenuję bjj od blisko dwóch lat, teraz miałem 4 miesiące przerwy, spowodowane wybiciem palca ze stawu. Ogólnie nie mogłem się doczekać powrotu na matę. Teraz mam problem bo ciągle prześladują mnie rozkimny typu- "Co tym razem sobie rozwalę?" Oczywiście wiem że kontuzje są integralną częścią jakiejkolwiek aktywności fizycznej ale nie wiem, sytuacja w której wchodząc na matę zastanawiam się czy tym razem czegoś sobie nie zwichnę, nie złamię utrudnia mi skupienie się na właściwym treningu. Ktoś ma podobnie? Jak sobie radzicie z takimi lękami? Miłość do bjj jest znacznie silniejsza aczkolwiek ilekroć na sparringu zdarza się sytuacja potencjalnie kontuzjogenna (typu noga zaplątana w kimono, facet się szarpie, czuje że mi zaraz coś pójdzie w kolanie, ja się drę żeby na chwilę przerwać) to potem już do końca jakoś się wycofuje, skupiam się na dowleczeniu swoich doczesnych szczątków do końca walki w jednym kawałku.

Od niedawna tak mi się porobiło. Nie wiem co z tym zrobić-nosić buty zapaśnicze (głownie się boję o nogi), łykać jakiś neopersen, pogadać o tym w "urzekła mnie Twoja historia?" :lol:

Tak na poważnie, jak sobie to poukładać pod sufitem żeby się nie bać na zapas i czerpać radość z treningu ?
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: "Zwała" i brak motywacji na treningach

teraz miałem 4 miesiące przerwy, spowodowane wybiciem palca ze stawu


chyba mamy różne pojęcie "wybicia palca" :o wybacz moje zdziwienie, ale jurto na macie spotkam znowu chłopaków, gdzie jeden ćwiczy z gipsem na rece, a dwóch przychodzi na mate o kulach z powodu porozrywanych kolan... :D co prawda robią obwody, drążek itd, no ale... ;D
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "Zwała" i brak motywacji na treningach
4 miesiące przerwy były powodowane różnymi przyczynami, kontuzja była ostatnią jeśli chodzi o ważność :/
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: "Zwała" i brak motywacji na treningach
Tremere.. zacznij od lajtowych treningów ..nacisk na technikę..na początek być może
zrezygnuj ze sparringów...jak minie ta "rozkminka" zwiększysz ilość sparringów i tyle :)
  • 0

budo_kowalskimen85
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: "Zwała" i brak motywacji na treningach
ja dopiero zaczynam przygode z MMA, mam nadzieję że treningi przyniosą oczekiwane efekty :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024