Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cześć, jestem nowy i mam pytanie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

AntySyjon
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Cześć, jestem nowy i mam pytanie.

Witam wszystkich użytkownikow forum, jako że jestem nowy to chciałem się przywitać :)

Sprawa wygląda tak, może od początku: 

Mam 24 lata 180 cm wzrostu i do końca 2014 roku wazyłem blisko 80 kg, nie byłem otyły jednak z natury jestem drobnej budowy, ostatni rok piłem dużo alkoholu, imprezowałem, obżerałem sie, to tego siedzący tryb życia i w rok półtora z 67 kg przytyłem do 80 kg, wcześniej byłem chudy po prostu jak patyk, natomiast po roku moja sylwetka zmieniła się okropnie, pojawiły się boczki wiszące i wałek na brzuchu, do tego jakis się stałem taki nalany niby nie gruby ale taki rozlazły jak klucha, więc od 29 grudnia do teraz jestem na diecie, wykluczylem cukry, alkohol zupełnie, węglowodany proste też odstawiłem, więc jadam ryże ciemne, ryby, drób, mnóstwo warzyw, otręby owsiane itp, mój deficyt wynosi około 400-500kcal, nie obliczyłem co do kalorii ale mniej więcej, do tego codziennie 30 minut skakanki i zwykłe ćwiczenia 3 serie po 20 pompek z 30 sekundowymi odstępami, skłony, przysiady, nożyce itp., od nowego roku schudłem z 80 kg do 73 kg z czego większość prawdopodobnie to była woda bo wizualnie jakoś nie specjalnie widzę zmiany prócz tego że na twarzy mocno schudłem i na klatce piersiowej, ale do meritum, otóż na tej diecie co mam mimo że to spory deficyt przestałem być głodny, rano wstaje o 7 i często do godziny 16 nie mam zupełnie apetytu, potem mały obiad (pół torebki ryżu ciemnego, 200g indyka i 2 papryki) i czuję się napchany jak świnia, wieczorem wmuszam kolacje prawie pawiując żeby tylko wepchać np ten kawałek łososia i sałaty, martwię się czemu tak jest, na początku diety miałem mega apetyt i chodziłem głodny powstrzymujac się od podjadania, teraz przez cały dzień mimo ćwiczeń i deficytu w ogóle nie odczuwam głodu i jem z musu żeby napchać tych kalorii. Czy to oznacza że zatarłem metabolizm i zwolnił aż tak tragicznie? Miałem dziennie dostarczać około 1800 kcal, a ostatni tydzień jadłem około 1000 dziennie i więcej nie byłem w stanie dopchać


Użytkownik AntySyjon edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cześć, jestem nowy i mam pytanie.

metabolizm zwolnił, treningi silowe  powinny go nakręcić


  • 1

TKWM


AntySyjon
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cześć, jestem nowy i mam pytanie.

Na siłownie będę miał czas się zapisać dopiero około marca kwietnia :/. Jeśli chciałbym to naprawić w domowych warunkach to wystarczy jak kupię na allegro jakąś ławkę do ćwiczeń i hantle i sztangę i będę wyciskał ciężary codziennie koło 22,30 przed snem?


Użytkownik AntySyjon edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cześć, jestem nowy i mam pytanie.

Ławka, sztanga , hantle to juz taka podstawa  do zaczęcia treningów


  • 0

TKWM


AntySyjon
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cześć, jestem nowy i mam pytanie.

No bo widziałem na allegro jakiś taki podstawowy zestaw, sztanga i hantle + 60 kg odważników za 300 zł, plus jakaś zwykła ławeczka to około 300 zł, 600 to nie jest majątek i mogę zamówić w każdej chwili, i chyba się skuszę jeśli ma pomóc :)


  • 0

AntySyjon
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cześć, jestem nowy i mam pytanie.

Siema ponownie :) załatwiłem sprzęt, i od 4 dni robię dość intensywny trening siłowy, wczoraj wstałem głodny jak wilk pierwszy raz od 2 tygodni, jeszcze czuć że wszystko nie działa idealnie ponieważ najadam się bardzo małymi porcjami, ale czuć lekką poprawę, myślę że wszystko będzie dobrze do końca lutego, ale pojawiła się kolejna wątpliwość, czy jeśli około godziny 22 robię dość jak na moje możliwości intensywny trening 4 serie po 12 wyciśnięć na klatkę z obciążeniem 35 kg, potem 4x po 12 powtórzeń na biceps hantlami 5,5 kg, oraz przysiady z 35 kg na barkach itp (wiem może to śmieszyć ludzi którzy ćwiczą sporo ale ja na serio jestem mega słaby fizycznie gdyż jestem ektomorfikiem z natury i cała masa jaką nabrałem to tłuszcz, a pod nim kryje się szkielet) to czy nie palę mięśni a raczej tych zalążków mięśni które mam? 


Użytkownik AntySyjon edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Cześć, jestem nowy i mam pytanie.

Rozpisz dokładnie swój obecny plan treningowy w nowym temacie który założysz w dziale TRENING. Widzę że potrzebna będzie korekcja i skierowanie Cię na właściwą metodyke treningu.

 

Jak bilans kaloryczny jest dodatni nie da sie spalić mięśni.


Mateusz Pawlak ;)


AntySyjon
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cześć, jestem nowy i mam pytanie.

Nie jest dodatni, jestem na redukcji, trening jest tylko na pobudzenie metabolizmu ponieważ straciłem kompletnie apetyt stąd obawa że mięśnie spale, w założeniu nie chcę budować masy mięśniowej jakoś spektakularnie ani parać się kulturystyką, chodziło mi o to by zrzucić tłuszcz na zwykłej redukcji, przy czym metabolizm mi zahamował i chciałem go rozpędzić 


Użytkownik AntySyjon edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Cześć, jestem nowy i mam pytanie.

Na redukcji mięsni i tak nie zbudujesz ale tak trening isłowy ciężki chroni te mięśnie na ujemnym bilansie najlepiej. Zawsze nieco sie ich popali ale dzieki treningowi siłowemu i odpowiedniej ilości białka w diecie te straty minimalizujemy.


Mateusz Pawlak ;)


AntySyjon
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cześć, jestem nowy i mam pytanie.

Aha, czyli mogę bezpiecznie cisnąć :) Bałem się po prostu tego że jak zacznę na deficycie ostro jak na swoje możliwości wyciskać to organizm postanowi się pozbyć mięśni żeby było mniej mięcha do zasilania 


Użytkownik AntySyjon edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Cześć, jestem nowy i mam pytanie.

Podam swój przykład. Na ostatniej redu z zerowego bilansu 4200kcal zjechałem do 2 tys z 6 treningami w tygodniu. Nie popaliło mnie ;) bo białko trzymałem na 3g na kilogram wagi z treningi skłądały się z wielostawowych ciężkich ćwiczeń na wolnym obciążeniu. Kwestia przygotowania i wiedzy. Wtedy żadna redukcja nie straszna :)


Mateusz Pawlak ;)




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024