Skocz do zawartości


Zdjęcie

tyl a przod - zdrowe proporcje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

tyl a przod - zdrowe proporcje
jakie sa proporcje aby organizm prawidlowo dzialal, aby nie bylo dysproporcji miesniowych miedzy tylem a przodem

np psize sie czesto ze uszkodzenia kolan sa czestym wynikime dysporporcji meidzy czworoglowym a a dwuglowym gdzie dwuglowy jest mniej rozwiniety

to jak sie powinno cwiczyc? znajomy lekarz sportowy powieidzial mi ze dwa razy wiecej na tyl niz na przod - akutrat rozmawialismy o barku i jego zdaniem potrzeba cwiczyc dwa razy wiecej na tyl barku niz na przod aby miesnie byly zbilansowane i nie powstawaly kontuzje

opinie? ktos sie interesowal tym tematem?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje
pisalem juz kiedys, ze staram sie robic 2:1 pull:push dla gory ciala.
z nogami tez staram sie, zeby bylo troche wiecej hinge* niz squat. martwy, power clean, dzien dobry, GHR(!), mostek, etc
co do samego barku to staram sie robic face pull'e. i musze w koncu zaczac w domu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] robic.

*
*https://www.youtube.com/watch?v=34saz57cxjs
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje
no nie wiem czy przewaga martwych dzien dobry itd nad siadem to dobry pomysl...za mocne prostowniki i dwujki = "dzien dobry" siad...na zdrowe kolana przysiad z 2-dnem lub kolarski:)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje
co to jest przysiad kolarski?
Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że zawsze zaniedbywałem dwugłowe uda ale odkąd ćwiczę z kettlami dość dobrze mi się rozwineły. Podczas biegania przestałem czuć takie dziwne napięcie obok rzepki.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

S.O.S. z VMO to akurat nie mam problemow, jeden z widoczniejszych miesni na moich nogach. pewnie dlatego, ze mam slaba aktywacje posladkow w przysiadach i wiekszosc ciezaru bierze na siebie czworoglowy; dopiero gdzies przy 95% "omg it's gonna crash me" wlaczaja mi sie posladkowe :/
w ogole noge mam hmm waska patrzac z przodu, szeroka z boku. nie zglebialem, skad to sie bierze.
a technike udaje mi sie utrzymac, wiec na razie nie robie jeszcze "siadu na dzien dobry", ale masz sporo racji. w ogole musze sie na powaznie zajac posladkowymi :/ nie dosc, ze uspione, to prawy jest o jakies (widoczne) 10-20% wiekszy/silniejszy :X
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje
Dwugłowe zawsze G-HR załatwi, przynajmniej jako zginacz kolana, bo pracują też jako prostownik biodra (przy sprincie na przykład trenuje się odepchnięcia stopą w tył, żeby zabezpieczyc przed naciągnięciami/zerwaniami). A ja tez muszę nad aktywacją pośladkowego popracować, chociaż dupsko mi urosło, lol. Głównie dla martwego, bo w siadach jest OK.
  • 0

budo_marek13
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mrozy

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje
ciągamy Panie i Panowie i to duużo
ja przez trening nastawiony na uderzanie doprowadziłem barki do takiej dysproporcji, że głowa boczna i przednia naramiennego zaczęły wyciągać główkę kości ze stawu... medyk, który mnie badał nie mógł wyjść z podziwu, nawbijał igieł podłączył pod prąd, porozciągał, dał ćwiczenia i hula... tyle że od roku cycki mi spadły tak, że żal patrzeć, rwania i inne swingi moim hobby... nic do przodu
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje
a ile serii tego ghr robić? standardowo 3-5 ?
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje
nvm, już sam sobie znalazłem :)
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje
To jak myslicie jesli silowo trenuje akutalnie tak

2x w tyg: podciaganie z obciazeniem nachwytem, na zasadzie drabiny ale zawsze w sumie 10-15 serii

2x w tyg: przysiad pelny ze sztanga trzymano wysoko na barkach 4x5, rwanie kettli 4x5-15(1 albo 2 o wadze 24 albo 32kg), wyciskanie lezac wasko 4x4, nadrzut z podrzutem z kettlem 4x5-15 (1 albo 2 kettle o wadze 24 alob 32kg)

za malo pull w stosunku do push?
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje
jeszcze bym dodał jakiś pull w płaszczyźnie poziomej.

dla mnie głównym ćwiczeniem które robię na ciągnięcie jest zarzut i face pull, i nie narzekam na barki. Z tym że głównie wyciskam stojąc, a nie na ławce - tylko w okresie przed zawodami. Z tym, ze ławke mam relatywnie słabą.
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje
a jak do treningu z podciaganiem doloze wioslowanie kettlem w podporze do pompki, myslicie ze bd ok? (kettle 16 albo 24 kg bo wtedy dostepu do innych nie mam- wiec chodzi mi o fakt ze stosunkowo moly ciezar bedzie uzywany)?
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje
jak czytam różne artykuły to w wielu miejscach piszą żeby trenować "klate" (mam na myśli wyciskanie leżąc) jak trójboista (duża intensywność, stosunkowo mniejsza objętosc) a plecy jak kulturysta (bardzo duża objetość), zeby tworzyły stabilną podstawę do wycisku. Poza tym duże plecy są zajebiste.

Tak więc co do Twojego pytania, to moim skromnym zdaniem, samo dołożenie wiosła KB nie wystarczy, ale zawsze to coś. Ja tam czasem bardzo lubię plecy na wyciągu robić dla odmiany (takim co się w poziomie ciągnie).
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje
chwyc dwa kb w jedna reke i jedziesz ;)
novo, gwyn podrzucilisbyście jakieś arty o aktywacji mięśni pośladkowych najlepiej polskie ale angielskie też jakoś powoli rozszyfruje.
Z góry dzięki.
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje

chwyc dwa kb w jedna reke i jedziesz ;)
novo, gwyn podrzucilisbyście jakieś arty o aktywacji mięśni pośladkowych najlepiej polskie ale angielskie też jakoś powoli rozszyfruje.
Z góry dzięki.


hip thrust? mostki generalnie?

tak mi się wydaje...
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje

chwyc dwa kb w jedna reke i jedziesz ;)
novo, gwyn podrzucilisbyście jakieś arty o aktywacji mięśni pośladkowych najlepiej polskie ale angielskie też jakoś powoli rozszyfruje.
Z góry dzięki.


one leg deadlift z kettlem - lepszego cwiczenia juz chyba nie ma - tylko nie mow ze nie na posladek - bo jak nie czujesz to znaczy ze zle robisz :lol:
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje
owszem nie czuje wtedy pośladkowych jakoś specjalnie mocno ;)
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje
Ten dan john ma sylwetkę jak burak's dealer z miejscowego bazarku. nie wiem czy to dobra rekomendacja- no chyba, ze to zgodnei z dewiza: szewc bez butów chodzi...
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje

chwyc dwa kb w jedna reke i jedziesz ;)
novo, gwyn podrzucilisbyście jakieś arty o aktywacji mięśni pośladkowych najlepiej polskie ale angielskie też jakoś powoli rozszyfruje.
Z góry dzięki.


one leg deadlift z kettlem - lepszego cwiczenia juz chyba nie ma - tylko nie mow ze nie na posladek - bo jak nie czujesz to znaczy ze zle robisz :lol:


powiem ci, ze jak robilem moj obwod jednonozny (hip thrust; box pistol; 1 leg romanian) to najbardziej czulem przy pistoletach. moze za malo wagi bralem na rumunski, ale tam duzo musialem uwagi zwracac na poyzcje bioder.

ry, po polsku ja nic nigdy nie mam bo nawet nie szukam ;)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

mort, dzieki za jak zwykle pomocna i na temat uwage. jak to dobrze, ze dzielisz sie z nami wszystkimi swoimi przemysleniami i doswiadczeniami.

Dołączona grafika
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje
forgive me master- it's monday ...
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024