Skocz do zawartości


Zdjęcie

tyl a przod - zdrowe proporcje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje
panowie, można robić ghr na drabinkach jako zaczepienie? bo na siłowni nie ma sprzętu do tego
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje
można tylko pod kolana coś miękiego trzeba podłożyć, ręcznik czy coś w tym stylu.
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje
Jak dla mnie dużo miękkiego. Ale jasne. Ja robię na stanowisku od wyciągu górnego (lat pulldown). Klękam na siedzeniu, zaczepiam stopy o blokadę ud/kolan.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje

panowie, można robić ghr na drabinkach jako zaczepienie? bo na siłowni nie ma sprzętu do tego

ew ladujesz wiecej niz wazysz na sztange, blokujesz ja jakos i zaczepiasz nogi o sztange.
tylko wtedy potrzebujesz cos miekkiego pod kolana i na sztange.
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje
albo robisz rumuński martwy ciąg, dzień dobry i uginania i nie wierzysz że są magiczne ćwiczenia tylko liczy się wysiłek jaki w nie wkładasz?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje

albo robisz rumuński martwy ciąg, dzień dobry i uginania i nie wierzysz że są magiczne ćwiczenia tylko liczy się wysiłek jaki w nie wkładasz?

czy zamiast cwiczen na triceps robisz na biceps, bo liczy sie wysilek?
GHR cwiczy zginanie kolana, czyli druga funkcje dwuglowych, ktora jest naprawde inna od zginania boder.
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje
Prostowania bioder ;)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje
no tak :P
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje

albo robisz rumuński martwy ciąg, dzień dobry i uginania i nie wierzysz że są magiczne ćwiczenia tylko liczy się wysiłek jaki w nie wkładasz?

czy zamiast cwiczen na triceps robisz na biceps, bo liczy sie wysilek?
GHR cwiczy zginanie kolana, czyli druga funkcje dwuglowych, ktora jest naprawde inna od zginania boder.


Dude, twoje porównanie jest srogo z dupy. To tak jakbym zamiast ghr proponował wyprosty na maszynie. Dlatego wrzuciłem uginania, masz też kilka innych fajnych ćwiczeń na to - z resztą, moim zdaniem rozdrabnianie się na zginanie kolana i prostowanie biodra na etapie początkującym (a wszyscy jesteśmy początkujący, ew. średniozaawansowani) nie ma aż takiego znaczenia.

Serio, macie czas na treningu żeby ćwiczyć rdl, ghr, a potem odpowiednio poślady, łydki, prostowniki itp?

Ja po porządnej sesji z martwym ciągiem nie czuję specjalnej potrzeby na dodatkowe ćwiczenia. Dlatego robienie 5-6 ćwiczeń dodatkowych mija się z celem - żadne nie będzie wykonane z dużą intensywnością. Ale ja trenuję pewnie trochę inaczej niż inni...

A i jeszcze, skoro robienie ghr na normalnej siłce jest takie uciążliwe (bo jest, nie oszukujmy się, używanie stanowiska do wyciągu nie sprawia że ćwiczenie jest user-friendly) to dlaczego go nie zamienić?

Peace

P.S. Mój post nie ma zamiaru dyskredytowania GHR jako zajebistego ćwiczenia, którym pewnie jest, ani nie uważam że dwógłowych nie warto trenować. Moim zdaniem po prostu nie ma magicznych ćwiczeń, każde można czymś zastąpić.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024