Skocz do zawartości


Zdjęcie

tyl a przod - zdrowe proporcje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje

chwyc dwa kb w jedna reke i jedziesz ;)
novo, gwyn podrzucilisbyście jakieś arty o aktywacji mięśni pośladkowych najlepiej polskie ale angielskie też jakoś powoli rozszyfruje.
Z góry dzięki.


wszystko co napisał Bret Contreras.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje

owszem nie czuje wtedy pośladkowych jakoś specjalnie mocno ;)


tp znaczy ze zle robisz - mowie calkiem serio
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje
tomasz, problemy z aktywacja objawiaja sie wlasnie tym, ze w cwiczeniach, gdzie powinny pracowac, nie pracuja ;)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje

tomasz, problemy z aktywacja objawiaja sie wlasnie tym, ze w cwiczeniach, gdzie powinny pracowac, nie pracuja ;)


moze ja to zle rozumiem ale dla mnie problemy z aktywacja polegaja na uzyciu niewlasciwych miesni, jak sie skupisz na docisknaiu posladem to nie powinno byc problemu. jak robisz te cwiczenie i nie czujesz poslada to znaczy ze cos robisz zle
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje

moze ja to zle rozumiem ale dla mnie problemy z aktywacja polegaja na uzyciu niewlasciwych miesni, jak sie skupisz na docisknaiu posladem to nie powinno byc problemu.

jakby tak bylo, to bysmy sie nie skarzyli na problemy ;)
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje
Poczytałem, spróbowałem, jednonóż 20x daję radę te mostki, ale wchodzi fajnie. Się dołoży za parę dni do wyższego stopnia specjalizacji pod sprinty (więcej plyo, oly i dupy :D )
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje
Jak wchodzę po schodach to zginanie nogi i przenoszenie jej na kolejny schodek nie jest szczególnie wielkim wysiłkiem. Wysiłek jest wtedy, kiedy przenoszę na nią ciężar i muszę ustabilizować kolano żeby nie latało na boki i wykonać wyprost, tak żeby unieść całe ciało i przenieść kolejną nogę nad kolejny schodek. Podnieś tak sobie człowieku 70kg na jednej nodze! Można się zasapać...

Schodzenie po schodach nie jest już takie trudne: zamiast wynosić ciężar, ja go opuszczam i amortyzuję.

Tłumaczę te oczywiste rzeczy, ponieważ chciałbym być dobrze zrozumiany. A więc: temat mi się podoba ale to co uważam w nim za kluczowe to nie podział przód/tył, tylko takie podziały jak:
- mięśnie, które stabilizują kolano podczas podnoszenia ciężaru
- mięśnie, które stabilizują kolano podczas opuszczania ciężaru
- właściwa proporcja między zginaczami, a prostownikami nóg: czy rzeczywiście potrzebujemy silnych zginaczy, a jeśli tak to jak bardzo?
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje
+1

Jeszcze pozostałe 2 kwestie do odhaczenia.
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje
Zależy jak leży. zginaczy chyba nie aż tak bardzo, ale prostowniki biodra już tak. Stąd podawane są tu inne proporcje dla kolana i biodra, mimo, ze częściowo obsługują je te same mięśnie. No i kwestia w jakim celu - dla tzw zdrowia, czy dla wyniku a jak dla wyniku to w jakiej konkurencji?
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje
Gwyn:
Jak chcesz zrobic wynik sportowy w czymkolwiek, to musisz zachowac pewne normy zdrowotne, bez tego wyniku nie zrobisz bo predzej czy pozniej dopadna Cie kontuzje. Skoro normalny czlowiek dla zdrowia potrzebuje miec odpowiedni stosunek sily miesni dzialajacych na dany staw, to tym bardziej sportowiec, ktory uzywa ten staw poddajac go duzo wiekszym przeciazeniom. Jakbys chcial poprawic wynik w wyciskaniu i bys tylko wyciskal to predzej czy pozniej nie moglbys tego robic z powodu kontuzji. Musisz robic trening kompensacyjny alby zachowac zdrowie.
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


co to za książka?
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje

Musisz robic trening kompensacyjny alby zachowac zdrowie.

+1

co to za książka?

+1

Panowie, jest pięknie :)
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje

co to za książka?


Współczesny Trening Siły Mięśniowej
Wydanie drugie uzupelnione
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje
inna sprawa, że z fizycznego punkty ciężko jest określić jak dobrać trening aby było proporcje siłowe 3:2, 1:2 itd. tak dokładnie można jedynie dobrać propocję czy tam ilość ćwiczeń na daną grupę mięśniową.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


czy tylko ja mam takie wrazenie ze jak czytam anglojeztczne teksty na ten temat to wszystko jest logiczne i napisane tak ze kazdy rozumie i wyciaga wnioski a polskie dziela stworzene sa po to aby czytajacy po prostu nie zrozumial.....
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje
Cytowana książka jest niezła, trzeba ją przeczytać w całości, nie wyciągając wniosków ze zdjęcia jednej strony :)
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje

czy tylko ja mam takie wrazenie ze jak czytam anglojeztczne teksty na ten temat to wszystko jest logiczne i napisane tak ze kazdy rozumie i wyciaga wnioski a polskie dziela stworzene sa po to aby czytajacy po prostu nie zrozumial.....

W kulturze anglosaskiej jest taki pogląd, że jeśli czegoś nie da się jasno wyłożyć, to nie jest to warte uwagi.

W kulturze kontynentalnej, szczególnie w krajach będących pod wpływem kultury niemieckiej, przeciwnie - im mętniej tym mądrzej. Dlatego u nich tak pięknie rozwija się zawsze wszelkie ciemniactwo np. romantyzm, ideologie totalitarne. Polacy są pod silnym wpływem tej kultury.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje

W kulturze anglosaskiej jest taki pogląd, że jeśli czegoś nie da się jasno wyłożyć, to nie jest to warte uwagi.

"jesli nie potrafisz czegos wyjasnic x-latkowi, to tego nie zrozumiales."
w fizyce chodzi takie powiedzenie, i moim zdaniem pasuje do kazdej dziedziny nauki.
z drugiej strony to moze byc po prostu ksiazka kierowana do pewnej grupy docelowej (studenci awf), dla ktorych znaczenie pewnie ma, ktory miesien pracuje dokladnie w jakiej plaszczyznie etc. a nie do "niedzielnego trenera".

tomaszu, czytujesz literature naukowa, czy po prostu artykuly na necie? bo jak przegladam supertraining, ktore jest z powiedzmy "sredniej polki" to tez juz uzywa slownictwa bardziej wyspecjalizowanego.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: tyl a przod - zdrowe proporcje
Novo czytuje rowniez ksiazki o treningu jak tez wiele ksiazek o fizykoterapii. Dla mnie problemem nie jest slownictwo tylko ogolny belkot tej tabelki - po prostu niczego ona tak naprawde nie wnosi, tylko maci, nie podaje jasnych kryteriow, dzieli cialo na dziwne grupy pomijajac logike ruchu ciala - poprostu ktos stworzyl sztuke dla sztuki aby pokazac jaki madry jest - tak to odbieram :lol:
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024