Skocz do zawartości


Zdjęcie

uirapuru i drążek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
184 odpowiedzi w tym temacie

budo_freed
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki Zachód

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] sprzedaje dość tanie około 300PLN czyli jak by nie patrzeć 3x taniej od profesjonalnych. Kolega używa i sobie chwali produkt. Sam zastanawiam się nad zakupem.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek

Na oko ważysz około 100kg ściana rygipsowa tego nie wytrzyma. Wiem co mówię rozwaliłem trzy drążki rozporowe dwie futryny jedną ścianę więc mam spore doświadczenie praktyczne w tej materii :)


90kg, ściane mam taką no... nie jest to nośna ściana chyba, betonu nie czuje, wydaje mi się, że cegły... 6 kołków nie da rady ?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek

:lol: fajnie, że uczysz mnie jak google obsługiwać, ale ja się pytałem gdzie kupić w PL kółka?

...
use google, luke.

a moj link byl do instrukcji jak samemu kolka zrobic.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek
Masz cene takze - 353 zl.
Acha... I zastanawiam sie czy montowac w sufit tylko na jedna "szerokosc", a jak juz to na jaka?

K_P
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek
No, to takie tam, pierwsze dziś zabawy :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek
fajnie, ze publikujesz te wszystkie filmiki zawsze to jakas inspiracja.
Co do moich uwag:
Jak robisz mostki boczne na tym trx to staraj sie tak jakby wejsc glowa pod pache i uniesc jak najwyzej biodra wtedy jest duzo trudniej i miesnie mocniej pracuja.
Pistolet jak robisz to zejdz jak najnizej i wytrzymaj 2-3 sekund jest trudniej sie podniesc ale przedewszystkim bardzo dobrze wplywa to na technike wykonywania tego cwiczenia, pomaga wypracowac stabilnosc w calym ruchy.
I przyciaganie lydek do ud (ostatnie cwiczenie) ja bym robil w ten sposob aby przez caly czas trwania cwiczenia miec uda w jednej lini z plecami i brzuchem.
Nie wiem czy herezji nie opowiadam ale to z mojego doswiadczenia ;)
btw. czemu robisz wznosy nog opierajac sie plecami o sciane a nie w luznym zwisie ?:> I wogole fajny masz ten drazek ja mam jakby dluzsze to rusztowanie na scianie ale za to odleglosc drazka od sciany jest mniejsza ;/
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek
jak robie bez oparcia to mnie bardziej buja... a wychodze z zalozenia, ze chodzi o poderwanie lędźwi ponad oś kręgosłupa, jestem w stanie to dokladniej zrobić z oparciem, więc... no tak, jakbym robił na tym troche:

Dołączona grafika

a co do reszty to masz chyba racje, bede poprawiać. z tym trx'em to sobie wziałem cwiczenie, gdzie wlasnie koles robił bez unoszenia bioder, ale wiem o który wariant Ci chodzi, taki jakbym się wkręcał na bjj pod siebie do nogi przeciwnika? za słaby na to jeszcze jestem

no i te cholerne pistolety... dzis na mma ledwo nogami powłóczyłem.

filmy wrzucam wlasnie dlatego, że kontakt ze swiatem mam przez neta i tylko w ten sposob moze mnie ktos zjebać ;) ale jesli dzieki temu ktos zacznie cwiczyc (już mam 2 padawanów, co sami zaczeli machać kettlami i cwiczyc w domu, wiec chyba inplus ;D) to super.
  • 0

budo_aspenboy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:CPPA Łódź
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek
uira, a przy podciąganiu na początku nie pomagasz sobie za bardzo nogami?
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek
jop, chociaz to raczej z winy złego wytłumaczenia mi kiedys tam przez kogos tam. izolować miałem przy "kulturystyce", a prikaz do siły był "każdym sposobem i jak najwiecej". ale juz to zostalo zweryfikowane, hehe. Teraz prikaz jest być 'jak przy kulturystyce, tylko szybko'. :D

swoja droga, ma mieszane uczucia. co prawda pomagam sobie nietechnicznie, ale wykonałem 4x12. Nie wiem czy dałbym rade zrobic chocby 12x10x8x6x przy poprawnym wykonaniu... I co teraz jest dla mnie z wieksza korzyscią? :) Serio, pytam, moze mi ktos wytlumaczyc?

a z tego wzialem te na brzuch przy trx


  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek
na tym filmiku rzeczywiscie nie ma tego wkrecania sie pod siebie. Ja wole ta wersje z wkrecaniem duzo trudniejsza :D
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek
wiem o co chodzi, mam tam jakies dvd z mma workout na trx i robia tam wlasnie te wkrecanki calym ciałem - ma-sa-kra
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek

Mam rozporowy. Mnie nie zawiodl (lekki jestem), ale pewnych rzeczy nie da sie robic na nim, np. przymocowac kolek gimnastycznych. Jest nisko, wiec nie da sie powisiec na jednej rece, czy sie przekrecic o 180 stopni. Mysle o sufitowym. Mort jakiej firmy Ci sie sprawdza?

K_P


ja kupiłem jakiś najzwyczajniejszy online- w sportshopie albo 4- energy- juz nie pamiętam- kosztował cos koło 110 z przesyłką- ma coś koło 120 szerokości ( dla mnie to ciut za szerko) i dodatkowe uchwyty- daje to całkiem niezłe pole do zmian uchwytu i szerokości- bawię się m , in nnymi w przechodzenie po nium i zaplatanie nogami o gryf ( no trzepak po prostu! :)

tak jak pisałem wcześniej na mój gust rurki sa ciut za cienkie- ale bylem przyzwyczajony do drążka rozporowego z piankowym uchytem

końcówki uchwytów są zaopatrzone w gumowe uchwyty, sam drążek też nie kanceruje moich wydelikaconych dłoni, choć pewnie do codziennych intensywnych treningów przydałyby się rękawiczki

wkręciiłem go 6 kołkami fi 10 mm długość 60 i dla pewności 2 metalowe kotwy o dlugości chyba 100 mm
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek
Dzieki. Coraz mocniej mysle jednak o... kolkach. Jeszcz nie wiem, czy bede robil, czy kupie gotowe (chyba to drugie, bo lubie miec profesjonalne wykonanie). Tylko nie wim, ile tych hakow wbic w sufit i w jakich odleglosciach od siebie.

K_P
PS. Najlepiej byloby miec jedno i drugie.
PS2. To "czerwone" urzadzenie wg mnie srednio nadaje sie do treningu miesni brzucha, bo utrwala odruch "dlawienia" ruchu rotatycjnego miednicy, skracajacy miesnie brzucha, co jest istota tego cwiczenia, a preferuje "machanie" nogami, ktorych ruch powinien isc dopiero, za ruchem "skracania". Wg mnie to cwiczenie wykonuje sie bardzo "silowo" i powoli.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek

  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek
Uirapuru,co do Twojego "wierzgania" przy podciąganiu to bym Ci to odradzał. Takie bujanie daje tylko złudne poczucie siły której tak naprawdę się nie ma(przy technicznym podciąganiu).
Ja osobiscie uznaję pomaganie sobie nogami tylko przy przy przechodzeniu na wyższy poziom,czyli np.jak podciagam się 10x prawidłowo technicznie,to na następnym treningu mogę sobie pozwolić na 10 prawidłowych i jedno powtórzenie na koniec oszukane.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek
Osadnik, staram się, ale w moim przypadku to takie wiesz... w praktyce nie jest proste. Ostatnio mysle mniej juz wierzgalem, najwyzej tak jak mowilem, pomagałem sobie nogami przy ostatnich ruchach i możliwie powoli sie opuszczalem. Ale bede na to zwracal uwage.
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek
Spróbuj robic wznosy nóg baz kontaktu ze ścianą. Możesz też popróbować z windshield wipers i L-pullups (żeby łatwiej googlać po angielsku). Przy podciąganiu opcją jest robienie zatrzymań ruchu, np po pierwszym ugięciu łokci, w pół drogi i na górze. Każdy przystanek tak na 2-3 sekundy.
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek
Co tu będę,opisywał,zobaczcie sami;]


  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek
wolałbym, żeby cycki pokazała
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek
no i tam mała dziewczynka powinna zawstydzić połowę męskiej populacji ktora nie potrafi zrobic nawet jednego podciagniecia, nawet zabkujac :) [zadna wycieczka do forumowiczow bo tu same jebaki oczywiscie :) )
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024