Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brzuszki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Brzuszki
Takie tam, można się nabijać ;) Chętnie też posłucham mądrzejszych ode mnie :)



ps. pierwszy raz komentowałem swój film, wiec wybaczcie błędy również takie, że łydka = podudzie, już mi zwrócono uwagę ;D
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
ktoś ci mówil żeś podobny do bagiego? :)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
u mnie jeszcze widać, gdzie mam łokcie ;D
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Czemu ma służyć ten zestaw ćwiczeń?
W połączeniu z jakimi ćwiczeniami należy go wykonywać żeby potem się nie garbić?
Czym się różnią spięcia w których rękami staramy się dotknąć pięt od tych w których rękami celujemy w sufit?
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Benny Hill: to zestaw na mięśnie proste brzucha. Ciężko je pobudzać do rozwoju krótkimi seriami, stąd taki wydłużony zestaw. Możesz go ćwiczyć go z jakim sobie innym zestawem chcesz. Mam podobny "komplet" na mięśnie grzbietu, może kiedyś go gdzieś tam wrzuce jeśli sądzisz, że spowoduje on, że nie będziesz lub będziesz się garbił.

Spięcia różnią się kierunkiem w którym celujesz dłońmi - takie oszustwo, żeby ćwiczącemu wydawało się, że robi dwa ćwiczenia różne, a tak naprawde masz 30 podobnych spięć 'na dojechanie' brzucha po kołysce.

Nie mów mi, że wziąłeś to za jakiś 'ultimate' czy 'standalone' ;) Jak umiesz, to włącz sobie to do czego chcesz, takie tam urozmaicenie.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Uira co sądzisz by robić 2x w tyg abs II i 2x twój zestaw?udostępnij go w formie tekstowej ;-)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
jak ja bym sie juz brał za to, to robiłbym sobie może tak, że miesiąc jeden 3-5x w tygodniu, a potem miesiąc drugi zestaw
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki

to zestaw na mięśnie proste brzucha. Ciężko je pobudzać do rozwoju krótkimi seriami


Robiles rozjadzanie na kolku, brzuski jandy, wznosy nog na drazku (stabilne, wmiare powolne na wysokosc brody z prostymi nogami?
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Powielam pytanie przedmówcy.
Ja osobiście robiłem już wiele podobnych zestawów i mówiąc szczerze nie działały na mnie jakoś specjalnie, a pytanie o ćwiczenia na plecy sie pojawiło w związku z tym że wiele osób sie mnie pytało dlaczego po tego typu zestawach boli ich brzuch, albo czemu nagle okazuje sie ze brzuch jest ladny ale sylwetka nie za bardzo.
Ja jednak wole cwiczenia na niskiej ilości powtórzeń i ćwiczenia na mięśnie skośne przynajmniej w podobnej ilości, wtedy mój brzuch jest twardszy, silniejszy, lepiej wygląda %-) i nie czuje skutków jego ćwiczenia na plecach...
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
quelq'un : robiłem i robie. i? jeżeli przy 10-12 powtórzeniu nie jestem w stanie już podciągnąć kolan do brody, to... puszczam stopami 5kg hantel i dociągam już bez ciężaru, to zła forma ćwiczenia? Na mój rozum i czucie - mięśnie brzucha szybko i łatwo się regenerują ze względu na duże ich ukrwienie, dwa, że mają przewagę włókien białych i tak jak przedramiona czy barki łatwiej pobudzić je seriami "wytrzymałościowymi" niż "siłowymi"

Benny Hill: w jakim sensie: boli brzuch? dwa, że nigdy mnie plecy od takiego treningu nie bolały, na sylwetkę też nie narzekam, już prędzej można mówić u mnie o tendencji w stronę lordozy.

Zróbcie sobie to ćwiczenie przez kilka dni w ramach własnych treningów i sami oceńcie efekt, sami zadecydujcie. Nigdzie nie napisałem, że nic poza tym ćwiczeniem nie trzeba robić, to tylko taki element. Przecież dla żadnego z Was nie będzie ono tragedią, no chyba, że serio macie jakieś kontuzje czy wybitne nie podchodzi. Większym błędem moim zdaniem jest trzymanie się jednego "sprawdzonego" od zawsze ćwiczenia i nie zmienianie go, bo przestaje ono być bodźcem do rozwoju w jakikolwiek sposób, a te "złe" ćwiczenia czasem niespodziewanie potrafią wejść tylko dlatego, że ich zazwyczaj nie wykonujemy.
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Jestem wyznawca innego rodzaju treningow ktore sprawdzaja sie na mnie czy na moich zanjomych. Znam tez duzo osob ktore robia ogormne ilosci brzuszkow, spiec i czego tam jeszcze. I moze w trakcie treningu "pala" ich miesnie. Czuja ze cwicza i im sie to podoba, ale chyba jednak nie znaczy to ze cwiczenie od razu jest efektywne. Co do przedramienia- nie wydaje Ci sie ze miesien ktory jednak duzo pracuje w zyciu codziennym (podobnie do lydek, czworoglowych, brzucha) latwiej jest pobudzic duzym obciazniem? Sporo osob cwiczy przedramiona treningiem "wytrzymalosciowym" i nie widzialem nikogo z konkretnym przedramieniem- no moze paru bylo ale przy ilosci odzywek i innych wspomagaczy ktore biora to nie trzeba dobrze cwiczyc zeby rozrosnac sie wiecej niz inni. Robilem ciwczenia o duzej intensywnosci, tylko pare powtorzen i koniec, a jednak nie mam malutkiego przedramienia. Wracajac do brzucha- robilem kiedys cos podbonego do Twojego zestawu, teraz robie co innego. Widze wieksze efekty, czuje sie z tym lepiej i nie mam zamiaru wracac do poprzednich treningow. Ja tak wybralem a co inni wybiora juz nie moja sprawa. ;-)
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
uirapuru:
W pospiechu napisalem brzuch ale chodzilo mi o plecy %-)

Ty masz tendencje do hiper lordozy i to moze wynikac wlasnie z takiego treningu tez, masz miesnie brzucha bardzo wytrzymale ale brakuje im sily zeby przeciwstawic sie silnym miesniom grzbietu w odcinku ledzwiowym. Albo przyczyna sa dysproporcie sily w zginaczach i prostownikach bioder a nie miesni brzucha i grzbietu...


Ja nie stosuje w treningu miesni brzucha tylko jednego sprawdzonego cwiczenia i nie robie tylko malego zakresu powtorzen, moj trening miesnie brzucha sie jakos bardzo nie rozni od treningu pozostalych grup miesniowych, w zaleznosci od celu cyklu treningowego, objetosc i intensywnosc cwiczen jest rozna... Jednak z duza przewaga treningu silowego dla tej parti, ona wytrzymalosciowo dostaje tyle bodzcow, meczy sie przy wszystkim co robie i raczej takich bodzcow ma wystarczajaco.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
ja trenignu miesni brzucha nie wyobrazam sobie bez wznosow nog w zwiesie na drazku ;)
Uira codziennie robisz brzuch?
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
ry~you: nie, od paru miesiecy wogole nic nie cwicze
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
generalnie fajna inicjatywa z twojej strony ;) zawsze jak mi sie nudzi juz jeden trening to szukam jakis nowych inspiracji na youtube ;) obecnie robie pod koniec treninigu 3 razy w tygodniu:
wznosy nog w zwisie na drazku 2x max
od razu potem cos takiego:http://www.youtube.com/watch?v=SBrBjpOa5rc
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Wstawiłeś swój film, swoją propozycję.

Bardzo fajnie zrobiłeś i odważnie. To oczywiste, że są uwagi krytyczne, zawsze będą. Kto nie toczy sporów ten się nie uczy.

Ja także, tak jak wielu przedmówców wolę inne ćwiczenia: krótkie i bardziej intensywne. Przerobiłem kilka programów rodzaju a6w, abs, itp. ;) Odkryłem, że wszystkie są nudne i albo nieskuteczne albo nakierowane przede wszystkim na rzeźbę. Tak jak przedmówcy, odnoszę wrażenie, że o wiele lepiej jest robić krótkie serie za to z dużym obciążeniem (siła maksymalna) lub odpowiednią techniką (moc). Oczywiście: wcale nie jest łatwo ten efekt uzyskać bez dodatkowego sprzętu.

Na pewno bardzo bym się ucieszył gdybyś wstawił kiedyś swój film albo serię filmów zawierającą kompletny program ćwiczeń pod SW z wykorzystaniem wyłącznie masy ciała.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Kogan, ja nie mam programu, ani nie cwicze na wyczyn, raczej probuje osiagac i utrzymywac jakies małe umiejetnosci typu chodzenie na rekach itp. A czego bym nie pokazal na filmie, to i tak kazdy zrobi lepiej, albo są w ksiazkach albo nie wiadomo na co to ;D Ale bede miec cos jeszcze to z pewnoscia nagram, na razie organizuje sobie jakies regularne trenowanie

PS. Spróbował ktoś? Jak wrażenia?
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Wcale nie wiem czy ktoś zrobi to lepiej niż Ty.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
ja zrobilem. Powiem ze bardzo przypomina mi to jeden z treningow na brzuch gimnastyka dominica lacasse ;) tylko tutaj jest wiecej cwiczen. Dodalbym zamiast takiej ilosci powtorzen na gore brzucha troszke na skosne.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
ry-you tam było w oryginale jeszcze cwiczenie na skosne, ale wywaliłem je, bo słabo je izoluje. Wolę sobie po wszystkim zrobić podpór bokiem i wznosy bioder jako osobne cwiczenie uzupelniające
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024