Skocz do zawartości


Zdjęcie

uirapuru i kettle


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
204 odpowiedzi w tym temacie

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
Dla mnie jest to kompletnie nowy rodzaj wysiłku, dlatego pytam o wszystko związane w tym temacie. Do tej pory ćwiczyłem semi-garażowo typowe treningi fitnesowe na siłowni, w sensie, że 4 serie dużych ciężarów 15-12-10-8, no takie kompletnie podstawowe rzeczy 'pod plażę'. Coś tam sobie modyfikowałem (jak najszybciej koncentryczne, jak najwolniej ekscentryczne ruchy), ale generalnie było to jedno i to samo. Takie treningi pochłaniały mi 2h dziennie - na co dzis juz czasu nie mam; do tego jeszcze capoeira, która tak naprawde wysiłkowo nie różniła się do niedawna dla mnie od 'piątkowego biegania z kumplami za piłką'. Od jakiegoś czasu zacząłem włączać tam jakies proste zestawy dojezdzające kondycje, ćwiczenia z ginastica natural itd. Na bjj było już dużo ciężej, zacząłem też podbierać co ciekawsze ćwiczenia i robić je na capo ze swoimi młodziakami.

Korzystam z wakacji i od miesiąca dopiero próbuję ćwiczyć z kettlem, trafiłem na maxwella i było to dla mnie coś fajnego, bo ogólnorozwojowe, serducho pracuje no i czuję głównie te partie na których mi zależy. A w dodatku - nie zajmuje to dużo czasu i wymaga tylko jednego przyrządu. To dla mnie bardzo dużo znaczy - ja odczytuję to jako dobry, krótki trening o charakterystyce tego, czym się obecnie zajmuję czyli capo plus bjj.

Domyślam się, że 'poprawnie' ćwiczyć kettlem trzeba umieć, ale zwyczajnie nie mam na to czasem czasu, czasem energii. Może to głupio brzmi, ale wydaje mi się, że łatwiej mi 'odbębnić' trzysetkę, po której zrobie sobie pare głupich cwiczen na trx i jeszcze poskacze akrobacji - czuje się po tym ogólnie zmęczony; trudniej wziąć się za porządną prace nad swingiem, tureckim, snatchem itd. Wiem, że rezultaty tego będą dużo lepsze (zwłaszcza w dłuższym czasie) niż jakieś macdonaldowo-menshealthowe zestawy na wszystko i nic, tylko no... hm. Najtrudniej będzie mi zmusić psychę i nastawienie do rozdzielenia na pojedyncze cwiczenia i osobnej pracy seriami, odpoczynkiem itd.

To nie żale, czy coś, tylko chciałem napisać, dlaczego mi się ta trzysetka podoba ;D Ale zależy mi też na machaniu kettlem co najmniej poprawnie, wiec poslucham Waszych rad :)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
ja to szczerze mowiac 16 uzywam tylko do kondycji robie bardzo intensywne treningi ktore trwaja do 15 minut ale wypluwam pluca przy nich. Uwazam ze facet wazacy 90 kilogramow nie zrobi na nich sily.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
Dla faceta 90 kg to sa 32.5 i 40 kg. "16" w Rosji to dla juniorow.

K_P
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
Spoko, spoko, dajcie mi czas! :D juz planuje zakup 24kg :twisted:
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle

Dla mnie jest to kompletnie nowy rodzaj wysiłku, dlatego pytam o wszystko związane w tym temacie. Do tej pory ćwiczyłem semi-garażowo typowe treningi fitnesowe na siłowni, w sensie, że 4 serie dużych ciężarów 15-12-10-8, no takie kompletnie podstawowe rzeczy 'pod plażę'.

to nie byly "duze" ciezary :P ;)

Korzystam z wakacji i od miesiąca dopiero próbuję ćwiczyć z kettlem, trafiłem na maxwella i było to dla mnie coś fajnego, bo ogólnorozwojowe, serducho pracuje no i czuję głównie te partie na których mi zależy. A w dodatku - nie zajmuje to dużo czasu i wymaga tylko jednego przyrządu. To dla mnie bardzo dużo znaczy - ja odczytuję to jako dobry, krótki trening o charakterystyce tego, czym się obecnie zajmuję czyli capo plus bjj.

no niestety, przez pierwszy miesiac powinienes byl sie zajac nauka cwiczen, opanowaniem techniki, czytaniem materialow, a nie "hej" ho" pierwszy lepszy trening i jazda.

Domyślam się, że 'poprawnie' ćwiczyć kettlem trzeba umieć, ale zwyczajnie nie mam na to czasem czasu, czasem energii. Może to głupio brzmi, ale wydaje mi się, że łatwiej mi 'odbębnić' trzysetkę, po której zrobie sobie pare głupich cwiczen na trx i jeszcze poskacze akrobacji - czuje się po tym ogólnie zmęczony; trudniej wziąć się za porządną prace nad swingiem, tureckim, snatchem itd. Wiem, że rezultaty tego będą dużo lepsze (zwłaszcza w dłuższym czasie) niż jakieś macdonaldowo-menshealthowe zestawy na wszystko i nic, tylko no... hm. Najtrudniej będzie mi zmusić psychę i nastawienie do rozdzielenia na pojedyncze cwiczenia i osobnej pracy seriami, odpoczynkiem itd.

a teraz wez przeczytaj co napisales. i potem jeszcze raz. i jeszcze raz. bo madrze napisales ;)
ja z kolei musze zmusic psyche do robienia rehabu i cwiczen korekcyjnych, a nie martwych :(

no dokladnie kubusiu, ja tez sie za glowe zlapalem, jak u mnie na silce kupili kettle, i najciezszy to.. 16kg. wiec co najwyzej bede kombinowal z 2x16.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle

to nie byly "duze" ciezary :P ;)


no fakt, z rozpędu tak napisałem

no niestety, przez pierwszy miesiac powinienes byl sie zajac nauka cwiczen, opanowaniem techniki, czytaniem materialow, a nie "hej" ho" pierwszy lepszy trening i jazda.


na dobrą sprawę to znaleźć trenera, zapisać się do klubu... no wiesz jak jest :) Ale fakt, trochę teorii z neta lepsze niż nic. Dlatego pisze tu i po paru znajomych się dowiaduje równolegle ;)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
Mam dwie 25 kg w domu, ale... kupilbym sobie 40 kg, ale nie do 300 :) , ale np. do complex bear, zeby w domu pocwiczyc czasami z oporem (zamiast sztangi), bo wiem, ze po treningu bjj, to juz nie to samo, co w dni wolne...
I lepiej cwiczyc codziennie, chocby krotko, niz dwa razy w tygodniu po 3 godz. Podobnie jak z odzywianiem sie - nie jemy raz dziennie do oporu, bo organizm nie przyswoi na raz tyle.

K_P
PS. rada - zwolnij, rob pol tylko jesli chodzi o ilosc, ale przed lustrem i kontroluj ruchy. i sie nie spiesz.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
tak naprawde nauczenie sie odpowiedniego wykonywania tych cwiczen to nie jest jakis kosmos. Jak ktos poswieci tydzen na szlifowanie techniki to bez problemu je opanuje.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
dziś jeszcze kręcę maxwella. co Waszym zdaniem lepiej - wymęczyć 20kg, czy szybko machnąć szesnastką? :)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle

dziś jeszcze kręcę maxwella. co Waszym zdaniem lepiej - wymęczyć 20kg, czy szybko machnąć szesnastką? :)


moim zdaniem to Ty wez posiedz na dupie pare minut i porownaj swoje widoe z maxwellowym - roznice w technice sa tak koszmarne ze az oczy bola.... moj kumpel lekarz sportowy jak zobaczyl wczoraj jak Ty windmilla robisz to sie dziwil ze masz jeszcze bark....
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
Też się czasem zastanawiam, jakim cudem jeszcze barki mam...



Dołączona grafika
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
tomasz: chodzi Ci o to, że nie patrzę się na kettle'a i nie odwracam tułowia przodem do sufitu ?


  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
Pomachałem dziś. Starałem się wziąć sugestie tomasza i novo do serca, niestety spsułem coś w aparacie i mi się wyłączył na samym początku machania :) Postawiłem dziś na dokładność i oddychanie - czas 27:35. Jestem zadowolony :)
  • 0

budo_ruido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
i akurat sie zepsuł jak robiles dokladnie i technicznie, jasne... ;-)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
nie powiedziałem, że robiłem, tylko się 'starałem' ;D nie spodziewaj się cudów ;) spokojnie, z następnego machania wrzucę film :)
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
AHAHAHAHAHAH ura czy na zdjeciu na górze strony tam w tle, drugi od lewej to oskar piechota? :) :) :) :) :) :)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle

AHAHAHAHAHAH ura czy na zdjeciu na górze strony tam w tle, drugi od lewej to oskar piechota? :) :) :) :) :) :)


jop, Imadło.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
eh, ostatnio też coś takiego niekontrolowanego zrobiłem (zwykle zagapienie się) i tylko refleks mnie uratował przed wybiciem sobie zębów, heh... i chyba też przy deck squat :)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle

  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle


uira Ty wciaz popelniasz te same bledy np w kazdym prawie cwiczeniu gdzie lokiec ma byc wyprostowany Ty masz ugiety co oznacza ze ciezar jest za duzy dla Ciebie... jak robisz widmilla to w ogole robisz jakis taki smieszny ruch i widac od razu ze za duzo wzieles... i tak mozna by dlugo wymieniac....
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024